Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 23 Nisan 2024Politika

Bahçeli'ye destek verdi... Erdoğan'dan DEM Parti'ye 'Bedelini öderler' uyarısı: Özgür Özel ile görüşecek mi?

23 Nisan 2024 at 12:13
Irak dönüşü soruları yanıtlayan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Irak ile operasyon olur mu" sorusuna "Tehdidin ortadan kaldırılması Irak’ın da çıkarınadır" dedi. Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel ile görüşmesine, gıda fiyatlarındaki artışa ve kamudaki tasarrufa ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı ayrıca Bahçeli'nin DEM Parti çıkışına da destek verdi.

AKP ile Saray arasında ‘Sorumlu kim’ tartışması

23 Nisan 2024 at 12:10
Yerel seçimlerdeki yenilginin ardından pek çok kez “değişim” mesajı veren Recep Tayyip Erdoğan’ın, değişime nereden başlayacağı ile ilgili AKP ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı arasında tartışmaların yaşandığı ileri sürülüyor. AKP’de, Erdoğan’ın “kibir” uyarısı ve “Kimse kendisini layüsel (hesap sorulamaz’ olarak görmemeli” sözü anımsatılarak, “değişimin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan başlaması gerektiği, sarayda Cumhurbaşkanlığı bünyesinde başta ekonomi, yerel yönetimler, sosyal politikalar olmak üzere pek çok kurul kurulduğu” serzenişinin yapıldığı kaydediliyor. Saray kanadından ise AKP’ye yönelik “Değişim parti yönetiminde olmalı. Aday belirleme sürecinden teşkilatların seçim kampanya sürecine değin pek çok stratejinin belirlenmesinde parti yönetimi etkili oldu. Aday belirleme süreci iyi yönetilemedi. Teşkilatlar da seçim döneminde verimli çalışma yürütemedi” eleştirilerinin yapıldığı ileri sürülüyor.

'Nükleer karşı saldırı' tatbikatı yaptı: Düşmanlara yönelik açık bir uyarı

23 Nisan 2024 at 10:26
Kuzey Kore, süper büyük çoklu roketatarların kullanıldığı bir nükleer karşı saldırı tatbikatı gerçekleştirdiğini duyurdu. Tatbikatı yöneten ülke lideri Kim Jong-un, ülkesinin nükleer güçlerinin herhangi bir ani durumda “savaşı caydırma” görevini hızlı bir şekilde yerine getireceğini söyledi.

Dün — 22 Nisan 2024Politika
❌
❌