Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 25 Eylül 2023Sözcü

Lego’dan tartışma yaratan karar

Tarafından: Sözcü
25 Eylül 2023 at 12:57
Danimarkalı oyuncak üreticisi Lego, petrol bazlı plastikleri tuğlalarından çıkarma kararından vazgeçti. Şirket, kararının yeni malzemesinin daha yüksek karbon emisyonuna neden olduğunu tespit ettikten sonra geldiğini belirtti.
Dün — 24 Eylül 2023Sözcü

Bennu asteroidinden alınan moloz parçaları Dünya’ya ulaştı

Tarafından: Sözcü
24 Eylül 2023 at 19:20
NASA'nın uzaydan getirdiği ilk asteroit örnekleri Dünya'ya ulaştı. Osiris-Rex uzay aracı, Bennu asteroidinden aldığı moloz parçalarıyla birlikte 7 yıl süren yolculuğun ardından Utah Çölü'ne iniş yaptı. Örnekler, bilim insanlarının Dünya'nın ve yaşamın nasıl oluştuğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olacak.
Dünden önceki günSözcü

Dünyada iPhone 15’e hücum

Tarafından: Sözcü
22 Eylül 2023 at 19:07
Apple’ın geçen hafta ortasında tanıttığı iPhone 15 modeli birçok ülkede satışa çıktı. Yeni modeli almak isteyen binlerce kişi teknoloji devinin mağazalarına koştu, uzun kuyruklar oluşturdu.

Instagram’da engellendiğinizi nasıl anlarsanız?

Tarafından: Sözcü
22 Eylül 2023 at 14:47
Instagram'da bir kişi tarafından engellenmek, o kişinin profilini, gönderilerini ve hikayelerini görememenizi, ona DM gönderememenizi ve ona yorum veya beğeni gönderememenizi sağlar. Eğer Instagram'da engellendiğinizi düşünüyorsanız bunu anlamanın birkaç yolu bulunuyor.

SÖZCÜ WhatsApp Kanalı açıldı

Tarafından: Sözcü
21 Eylül 2023 at 14:36
Bünyesinde Instagram, Facebook ve Messenger'ı da bulunduran Meta, haberleşme platformu WhatsApp üzerinde Kanal isimli hizmetini kullanıma açtı. Sözcü.com.tr, WhatsApp Kanalı açtı. Sözcü.com.tr'yi takip ederek son dakika haberlere anında erişebilirsiniz.

“Uzaylı” cesetlerinin sırrı çözülemiyor… Bilimsel incelemede ilginç sonuç

Tarafından: Sözcü
19 Eylül 2023 at 16:12
Uzaylılara ait oldukları iddia edilen ve bilim dünyasında büyük tartışma yaratan mumyalaşmış cesetlerle ilgili laboratuvarda yapılan bilimsel araştırmalar, cesetlerin insan ve hayvan parçaları birleştirilerek oluşturulduğu yönündeki yaygın kanıyı çürüttü ve soru işaretlerini arttırdı. Cesetlerden biri de hamile çıktı.

Robot Sophia nereli, ne zaman üretildi?

Tarafından: Sözcü
19 Eylül 2023 at 12:31
Robot Sophia, Hong Kong merkezli bir şirket olan Hanson Robotics tarafından geliştirilen insansı robot olarak dünya çapında tanınıyor. Yapay zeka ve robot teknolojilerini bir araya getirerek insana benzer görünüme ve konuşma yeteneğine sahip robot Sophia 14 Şubat 2016'da etkinleştirildi.

iOS 17 ne zaman, saat kaçta gelecek? İOS 17 alacak telefonlar hangileri?

Tarafından: Sözcü
18 Eylül 2023 at 12:30
İOS 17 yeni özelliklerle son 5 yılda piyasaya sürülen iPhone modellerine geliyor. iOS 17 18 Eylül günü Türkiye saati ile 20.30'da kullanıma sunulacak. Güncellenen işletim sisteminde iPhone widget'larla akıllı bir başucu saatine dönüşecek, yeni bir bekleme modu gelecek, güncellenmiş mesajlar uygulaması olacak ve bunların yanı sıra başka özellikler de eklenecek.
❌
❌