Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dün — 30 Mart 2023Hürriyet
Dünden önceki günHürriyet

Golden Horn Robotics Team’den büyük bir başarı daha!

29 Mart 2023 at 17:41
18 farklı liseden teknoloji meraklısı 25 gencin oluşturduğu ve Demirören Medya’nın 2 yıldır sponsor olduğu Golden Horn 8159, dünyanın en prestijli robot turnuvası First Robotics Competition Istanbul Regional’da robot performansı ile yarı finallere çıkmanın yanı sıra turnuvanın en prestijli ödüllerinden olan ve NASA Sponsorluğunda verilen Engineering Inspiration Award’u kazanarak yine gururlandırdı.

vivo’dan Türkiye’de bir ilk: Giriş ve orta segment modellerde Android Güncelleme sözü

20 Mart 2023 at 16:56
Dünyanın en çok satan beş telefon markasından biri olan vivo, 2021 yılında Türkiye’de toplam 20 milyon dolarlık yatırımla hizmete giren fabrikasında yeni üretim bantlarını devreye alarak kapasitesini artırmayı ve daha fazla kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. Tüketicilere kaliteli ve yüksek performanslı cihazlar sunmak amacıyla fabrikada üretilen tüm cihazların kalite kontrollerini en üst seviyede gerçekleştiren vivo, kendisine güven duyan Türk tüketicisine teşekkür etmek için ülkemizde ilk kez giriş ve orta segment telefonlarda iki büyük Android güncelleme garantisi sözü veriyor. 

vivo’dan Türkiye’de bir ilk: Giriş ve orta segment modellerde Android Güncelleme sözü

💾

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir: Bor karbür askeri ekipmanlarda da kullanılacak

19 Mart 2023 at 17:01
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir bor karbür ürünlerin dışa bağımlılığı bitireceğini vurgularken, 'Sadece personel üzerinde değil, çeşitli araçlarında ağırlığını azaltacak. Araçların hem yakıt tüketimini hem ağırlıklarını azaltılması ile başka tür yükler taşımaları ile ilgili önemli adımlar atılacak.' dedi.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir: Bor karbür askeri ekipmanlarda da kullanılacak

💾

Vivo Y35 İncelemesi

16 Mart 2023 at 09:00
Bugün yeni bir cep telefonu almak istediğiniz zaman nelere dikkat edersiniz. Uygun fiyat, yüksek performans ve dayanaklı pil ömrü diye sıralanabilir. İlk akla gelenler bunlar ve piyasada birçok markanın size bu vaatleri sunduğunu görebilirsiniz. Peki nasıl karar vermeliyiz? Bu makalemizde uzun süre kullanacağımız bir telefonu seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.

Vivo Y35 İncelemesi

💾

Dikkat! Kurbanlarını yapay zekayla değiştirilmiş seslerle tuzağa düşürüyorlar! Dolandırıcılara birkaç cümle bile yetiyor...

8 Mart 2023 at 14:31
Pek çok yeni teknoloji gibi yapay zeka da kötü amaçlı kişilerin kullandığı bir araca dönüşmüş durumda. Yapay zeka ile üretilen gerçekçi görüntüler ve sesler, dolandırıcıların yeni silahı haline geldi. Peki hangi durumlar riskli? Dolandırıcıların hedefi olduğundan şüphelenenler ne yapabilir? Yapay zeka ile klonlanan sesi anlamak mümkün mü? Nasıl önlemler almak gerekiyor? Bu soruları ve daha fazlasını Siber Güvenlik Uzmanı Osman Demircan ile mercek altına aldık.

Afetlerde iletişim için teknolojik çözümler

26 Şubat 2023 at 07:00
Japonya’da afetzedelerin son durumu ve çevredeki olanakları öğrenecekleri bir sohbet botu geliştiriliyor. Hava araçlarıysa termal kameralarla donatıldığında enkaz altındakileri tespit etmeye destek olabiliyor. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin raporunda afet süreçlerine yönelik pek çok öneri mevcut.

MSIology: The Leap to Singularity ile En yeni RTX 40 serisi Laptopları tanıtıyor

24 Şubat 2023 at 16:27
Dünya lideri laptop markası MSI, yepyeni laptoplarını “MSIology: The Leap to Singularity” sanal etkinliği ile tanıttı. Son çıkan NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU’lar ve 13.Nesil Intel Core HX serisi CPU’ya kadar işlemciyle donatılan bu ürünler şimdi ön siparişle erken satın alanlara hediyeler kazandırıyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı deprem bölgesinde çocukların yanında

24 Şubat 2023 at 14:20
Depremden etkilenen küçük çocukların eğitim süreçlerine destek olmak ve sosyal hayata katılımlarını hızlandırmak amacıyla çadır ve konteyner kentlere “T3 Vakfı Oyun ve Etkinlik Çadırı” kuran T3 Vakfı, Deneyap atölyelerinde hali hazırda çocuklar için verilen teknoloji eğitimlerinin benzerini bu atölyelerde veriyor. İlk etapta Gaziantep, Kahramanmaraş ve Hatay’daki çadır kentlerde kurulan “T3 Oyun ve Etkinlik Çadırı” depremden etkilenen diğer şehirlerdeki çadır ve konteyner kentlerde de hızlıca kurularak faaliyetlerine başlayacak.

INSTAGRAM DONDURMA LİNKİ 2023 (Geçici, kısa süreli kapatma) - Instagram dondurma resimli anlatım

13 Şubat 2023 at 13:13
Instagram dondurma linki sayesinde Instagram hesabı kapatma işlemi yapılabilir. Dondurulan instagram hesabını geri açma süresi sonrasında tekrar aktif edebilmeniz mümkündür. Instagram nasıl dondurulur ve kapatılır öğrenmeniz için iOS ile Android telefondan, tabletten ya da bilgisayardan resimli anlatım ile geçici ve kalıcı hesap kapatma detayları..

TikTok keşfet etiketleri 2023 - Tiktok'da keşfete düşme etiketleri nelerdir ve nasıl bulunur

2 Ocak 2023 at 14:03
Tiktok keşfet etiketleri, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından da önemli konular arasındadır. Bu bakımdan Tiktok keşfet etiketleri nelerdir öğrenebilir ve buna göre de kullanabilirsiniz. Tiktok keşfet etiketleri 2023 - Tiktok'da keşfete düşme etiketleri nelerdir ve nasıl bulunur detaylarıyla derledik.

❌
❌