Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dünden önceki günHürriyet

Bir ‘Başak’ burcu olarak Özgür Özel

6 Kasım 2023 at 07:00
Astroloji ile uğraşanlar “Başak”ları “samimi, çalışkan ve pratik” insanlar olarak tanımlar. Yaşamlarındaki en önemli konu “iş”tir. Genel olarak “dağınıklığı” ve “disiplinsizliği” sevmediklerinden söz edilir. CHP’nin 49 yaşındaki yeni Genel Başkanı Özgür Özel de tipik bir “Başak”. Ancak daha yakın tanıyanlara göre “feleğin çemberinden” geçmiş bir “Başak”. Yaşadığı her zorluğun “Başak”ı “sağlamlaştırdığından” da söz edilir. Kılıçdaroğlu’nu yenerek CHP tarihinde bir ilke, Türk siyasetinde ise önemli bir sürprize imza atan Özel’in zorlu yaşam öyküsüne bir göz atalım.

Kayseri'de çay ocağında siyaset konuşmayı yasakladı: 'İnsanlar buraya stres atmaya gelsin'

6 Ekim 2023 at 12:37
Kayseri'de 8 yıldır çay ocağı işleten Leyla Ünlü (54), duvara "Bu iş yerinde kesinlikle siyaset konuşmak yasaktır" uyarısı astı. Leyla Ünlü, Burada muhabbet, türkü, saz, söz, kültür-sanata dair her şey serbest ama siyaset yasak. Sağ olsun, müşterilerimiz de saygı ile karşılıyorlar. O bahane ile dostluklar devam etmiş oluyor" dedi. Ünlü, "Zor günlerden geçiyoruz. İnsanlar buraya stres atmaya gelsin, stres toplayıp gitsin istemediğim için siyaseti yasakladım. İşletmemize gelen, milletvekili, belediye başkanı gibi çeşitli siyasetçiler de yasağa uyuyor ve burada siyaset yapmıyor. Herkesin farklı görüşü var" diye konuştu.

Son dakika: Bakan Akar: Fitne ve fesatla aramızı bozmaya çalışmasınlar

23 Mayıs 2023 at 20:49
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Gazeteci Zafer Şahin'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. "Biz sadece teröristleri hedef alıyoruz" diyen Bakan Akar, "Türkler ve Kürtler kardeştir. Fitne ve fesatla aramızı bozmaya çalışmasınlar" ifadelerini kullandı. Sınır güvenliği konusunda iddialara yanıt veren Bakan Akar, "Arkadaşlarımız 7/24 hudutları koruyor. Bölgede her bakımdan tedbirler alındı" dedi.

💾

Bakan Kurum üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

8 Mayıs 2023 at 16:31
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Üsküdar’da üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Gençlerin sorularını cevaplayan Kurum, “Gençler şu anda iklim kriziyle karşı karşıya olduğumuzu biliyorlar. Bu manada geleceklerine, ülkemizin geleceğine sahip çıkmak adına neler yapıldığını merak ediyorlar. Biz de aslında onlarla yol yürüyoruz. 208 iklim elçimiz var. Her üniversitemizde 1 elçimiz var. Ve burada gençlerimizle onların fikirleriyle 2053’e hazırlanıyoruz” dedi. 

‘Ne basın önünde konuşur ne tweet atarım’

8 Kasım 2019 at 08:00
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasının koordinatörlünü yapan Necati Özkan’ın 29 Ekim’de piyasaya çıkan ‘Kahramanın Yolculuğu’ adlı kitabıyla ilgili, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun attığı tweet’e “Ben parti içi bir mevzuyu ne basın önünde konuşur ne de tweet atarım” sözleriyle yanıt verdi.

İYİ Parti, kuruluşunun ikinci yılını kutladı

2 Kasım 2019 at 23:04
İYİ Parti, kuruluşunun ikinci yılını kutladıİYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca, Haliç Kongre Merkezi’nde İYİ Parti’nin ikinci kuruluş yıldönümü kutlandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı resepsiyonda konuşma yapan Meral Akşener Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz ben de size Ekrem İmamoğlu’nu getirdim" sözleriyle konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Barış Pınarı Harekatı' açıklaması: Dünyada sembolleşmiştir

2 Kasım 2019 at 00:16
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın Afyonkarahisar'da düzenlenen 'İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na telefonla bağlanarak, "Barış Pınarı Harekatı dünyada sembolleşmiştir. Burada bütün terör örgütlerine yönelik toplu bir mücadele verdiğimiz ortaya konulmuştur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Yasa tasarısı umarım senatoda kabul edilmez

30 Ekim 2019 at 16:38
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'ye Türkiye'ye yönelik tasarılarla ilgili tepki göstererek, "Türkiye'yi düşman ilan edip, Temsilciler Meclisi'nde bu tür olaylara kalkışmaları, bizim vicdanımızı rahatsız ediyor, yakıştıramıyoruz. Bu yasa tasarısının umarım, senatoda kabulü olmaz ve Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler, çıkmaza sürüklenmez" dedi.

"İçinden geçtiğimiz süreci Cumhuriyet mirasına uygun çözeceğiz"

29 Ekim 2019 at 08:00
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin son yıllarda tarihi bir mücadelenin içinde olduğunu belirterek, “İçinden geçtiğimiz bu önemli süreci de Cumhuriyetimizi bizlere miras olarak bırakanların vizyonuna uygun şekilde başarıyla neticelendireceğimize yürekten inanıyorum” dedi. Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

CHP’li belediyeler kooperatif kuracak

29 Ekim 2019 at 08:00
CHP, küçük belediyelerin gelirini artırarak, vatandaşa gelir ve istihdam sağlamak amacıyla “ürün alım-satım birliği” projesi hazırlıyor. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, proje için belediyelerin kooperatifler kuracağını ve küçük belediyelerin bölgesindeki stratejik ürünlerin büyükşehirlere kurulması planlanan halk marketlerde satılacağını anlattı.

"DEAŞ lideri Bağdadi'nin öldürülmesi terörle mücadelede dönüm noktası"

29 Ekim 2019 at 08:00
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD operasyonuyla Suriye’de öldürülen DEAŞ terör örgütü lideri Bağdadi için, “Dinimize en büyük zararı vermiş örgütlerden bir tanesi. Bunun liderinin öldürülmüş olması terörle mücadele konusunda bir dönüm noktasıdır. Umarız bütün terör örgütlerine karşı aynı ilkeli yaklaşım devam eder” dedi. Çelik, Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Mazlum Kobani’nin ABD’ye davet edilmesini ise eleştirdi.

❌
❌