Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dünden önceki günHürriyet

‘Ne basın önünde konuşur ne tweet atarım’

8 Kasım 2019 at 08:00
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasının koordinatörlünü yapan Necati Özkan’ın 29 Ekim’de piyasaya çıkan ‘Kahramanın Yolculuğu’ adlı kitabıyla ilgili, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun attığı tweet’e “Ben parti içi bir mevzuyu ne basın önünde konuşur ne de tweet atarım” sözleriyle yanıt verdi.

İYİ Parti, kuruluşunun ikinci yılını kutladı

2 Kasım 2019 at 23:04
İYİ Parti, kuruluşunun ikinci yılını kutladıİYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca, Haliç Kongre Merkezi’nde İYİ Parti’nin ikinci kuruluş yıldönümü kutlandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı resepsiyonda konuşma yapan Meral Akşener Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz ben de size Ekrem İmamoğlu’nu getirdim" sözleriyle konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Barış Pınarı Harekatı' açıklaması: Dünyada sembolleşmiştir

2 Kasım 2019 at 00:16
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın Afyonkarahisar'da düzenlenen 'İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na telefonla bağlanarak, "Barış Pınarı Harekatı dünyada sembolleşmiştir. Burada bütün terör örgütlerine yönelik toplu bir mücadele verdiğimiz ortaya konulmuştur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Yasa tasarısı umarım senatoda kabul edilmez

30 Ekim 2019 at 16:38
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'ye Türkiye'ye yönelik tasarılarla ilgili tepki göstererek, "Türkiye'yi düşman ilan edip, Temsilciler Meclisi'nde bu tür olaylara kalkışmaları, bizim vicdanımızı rahatsız ediyor, yakıştıramıyoruz. Bu yasa tasarısının umarım, senatoda kabulü olmaz ve Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler, çıkmaza sürüklenmez" dedi.

"İçinden geçtiğimiz süreci Cumhuriyet mirasına uygun çözeceğiz"

29 Ekim 2019 at 08:00
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin son yıllarda tarihi bir mücadelenin içinde olduğunu belirterek, “İçinden geçtiğimiz bu önemli süreci de Cumhuriyetimizi bizlere miras olarak bırakanların vizyonuna uygun şekilde başarıyla neticelendireceğimize yürekten inanıyorum” dedi. Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

CHP’li belediyeler kooperatif kuracak

29 Ekim 2019 at 08:00
CHP, küçük belediyelerin gelirini artırarak, vatandaşa gelir ve istihdam sağlamak amacıyla “ürün alım-satım birliği” projesi hazırlıyor. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, proje için belediyelerin kooperatifler kuracağını ve küçük belediyelerin bölgesindeki stratejik ürünlerin büyükşehirlere kurulması planlanan halk marketlerde satılacağını anlattı.

"DEAŞ lideri Bağdadi'nin öldürülmesi terörle mücadelede dönüm noktası"

29 Ekim 2019 at 08:00
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD operasyonuyla Suriye’de öldürülen DEAŞ terör örgütü lideri Bağdadi için, “Dinimize en büyük zararı vermiş örgütlerden bir tanesi. Bunun liderinin öldürülmüş olması terörle mücadele konusunda bir dönüm noktasıdır. Umarız bütün terör örgütlerine karşı aynı ilkeli yaklaşım devam eder” dedi. Çelik, Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Mazlum Kobani’nin ABD’ye davet edilmesini ise eleştirdi.

Bakan Soylu: Bağdadi ne kadar teröristse Ferhat Şahin de o kadar teröristtir

28 Ekim 2019 at 11:19
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Öldürülen el-Bağdadi, ne kadar teröristse Ferhat Şahin de o kadar teröristtir. Telefonla konuşmak, onla muhatap olmak; onun teröristliğini, kisvesini üzerinden almaz" dedi.

Bakan Soylu: Bağdadi ne kadar teröristse Ferhat Şahin de o kadar teröristtir

💾

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Alman mevkidaşı Maas'a yanıt

24 Ekim 2019 at 21:22
Ankara’ya cumartesi günü, günü birlik ziyarette bulunacak olan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın bu ziyaret öncesi Twitter hesabından Türkiye’ye Barış Pınarı Harekatı ve sonrasını ima ederek uyarı niteliğinde mesajlar göndermesine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kendi Twitter hesabından yanıt verdi. Maas’ın Almanca yazdığı tweeti, Çavuşoğlu da Almanca yanıtladı.

AK Partili Çelik: Türkiye amaçlarına ulaştı

24 Ekim 2019 at 13:13
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "Terör örgütü üzerine kurulan planlar boşa çıkarılmıştır. Türkiye amaçlarına ulaşmıştır. Ulaştığı amaçlar çerçevesinde sadece kendi milli güvenliğini korumakla kalmamış, bölge topraklarını da büyük bir beladan kurtarmıştır" dedi.

AK Partili Çelik: Türkiye amaçlarına ulaştı

💾

❌
❌