Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dünden önceki günMilliyet

Golden Horn Robotics Team’den büyük bir başarı daha!

29 Mart 2023 at 23:54

24-26 Mart’da 5 ülkeden 50 lisenin yer aldığı yarışmaya katılan Golden Horn Robotics takımı,

31 ülke ve 82.600’e yakın öğrencinin katılımı ile 8 ülkede gerçekleştirilen şampiyonadan dünyadaki belli ödülleri kazanan takımların katıldığı First Championship Houston’da ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Robotikte “Şampiyonlar Ligi” diyebileceğimiz organizasyon 19-22 Nisan tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri Houston’da yapılacak. Golden Horn takımında, farklı okullardan bir araya gelen gençler, endüstriyel bir robot yaparken mühendislik disiplinlerini deneyimleyen, oluşturdukları iş planı ile kurumsal iş birlikleri yapan, dezavantajlı gruplarla sosyal sorumluluk projeleri geliştiren, ülkesinde ve dünyasında mühendislik alanında yarattığı başarı ve mühendisliğe ilham veren takımlar için verilen bu ödülü geçtiğimiz yıl ABD San Francisco Regional-2022’de de kazanarak yine ülkemizi Houston’da temsil etmişti. First Robotics yarışmasının 32. yılında, 26 ülkeden 80.000'den fazla öğrenci ve 25.000 mentor dahil olmak üzere 3.225 ekip robot üretiyor .2022 sezonunda 58 Bölgesel Müsabaka, 90 Bölge Eleme Müsabakası ve 11 Bölge Şampiyonası yapıldı.2023'de 450'den fazla takım, bir turnuvada yarıştıkları FIRST Championship etkinliğine katılmak için kontenjan kazanacak ve Golden Horn’un rakipleri olacak. İstanbul Regional’da sahadaki robotik rekabete ek olarak ekipler ve ekip üyeleri, girişimcilik, yaratıcılık, mühendislik, endüstriyel tasarım, güvenlik, medya, kaliteli imalat ve programlamanın en iyi temel değerlerini örnekleyen ödüller için yarıştı. 50 takım arasında turnuvayı kurdukları üçlü ittifakla Winner olarak tamamlayan İstanbulAtatürkFen Lisesi Robot takımı, The Crown ve yalnızca kız öğrencilerden oluşan Tenzile Erdoğan Kız And. İmam Hatip Lisesi Robot Takımı Techtolia robotik takımları Houston Hakkı kazandı. Yine turnuvanın en prestijli ödülü olan Impact Award kazanan Hisar Okulları Nokta Parantez takımı da Houston vizesi alan diğer bir takım oldu. Golden Horn Takım kaptanları Zeynep Ada Şengün ve Mert Düzer “25 kişilik takımımız ile gece gündüz çalışarak hazırlandıklarını, Şampiyonanın en prestijli ödüllerinden olan Engineering Inspiration ödülünü iki yıl üst üste kazandıkları için çok mutlu olduklarını, takımın sadece sahadaki başarıları değil mühendisliği yaygınlaştırma ve teknolojiye erişimi kolaylaştırma konusunda çalışmalar yaptıklarını belirttiler. ‘’Bizler teknolojiyi gerçek hayattaki sorunlara çözümler üretmek, bilimi sosyal fayda için de kullanmak ve bu düşünceyi yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Şimdi hedefimiz önce 5-8 Nisan New York Regional ve 19-22 Nisan’da Houston First Championship’te ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” şeklinde başarılarını ve amaçlarını anlattı.

Cerebrum Tech, yapay zekalı ilk sanal karakter olan Cere’yi mobil uygulama olarak sundu

23 Mart 2023 at 23:46

Yazılı ve sesli sohbet edebilen Cere, ruh halinize göre müzik parçası öneriyor, gündemdeki haberleri derliyor, yemekten modaya, sağlıktan spora hemen her konuda bilgi paylaşıyor. Geniş dil modellerini baz alarak geliştirilen ve canayakın olması için özel eğitilen Cere’nin ilk mobil uygulama olduğunu söyleyen Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, “Cere hem güncel trendleri yakından takip eden bir influencer, hem de kurumsal versiyonu ile iş yaşamını kolaylaştıran bir çalışma arkadaşı. Türkçe sesli dil desteği ve mobil uygulamanın erişim kolaylığı ile kullanıcılar yapay zekanın olanaklarını hem günlük hem de iş yaşantılarında deneyimleyebilecek” dedi.

Sürdürülebilirlik odaklı web3 ekosistemi Cereverse’ü geliştiren yeni nesil teknoloji şirketi Cerebrum Tech, yapay zeka sohbet robotu Cere’yi mobil uygulama üzerinden piyasaya sürdü. Cere, ChatGPT’nin piyasaya sürülmesiyle dünyada büyük ilgi ve merak uyandıran derin öğrenme tabanlı özbağlanımlı dil modeli yapısını kullanıyor. Türkiye’de 3 boyutlu sanal karakter ile entegre edilen ilk mobil sohbet uygulaması olma özelliğini taşıyan Cere , Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Korece dil desteği sunuyor. Hem yazılı hem sesli sohbet özelliğine sahip olan Cere, GooglePlay ve AppStore üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ücretli olan Pro ve Kurumsal planlar ile kullanıcılara gelişmiş özellikler de sunuluyor.

Cereverse’de büyüyen yapay zeka fenomeni

Yapay Zeka ve Web 3 teknolojileri üzerine faaliyet gösteren Yeni nesil teknoloji şirketi Cerebrum Tech’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, “Cere, neredeyse her konuda bilgi paylaşabilen, yorum ve fikir beyan edebilen akıllı bir sanal karakter. Bir sanal karaktere sahip olması Cere’nin kullanıcılarla çok daha samimi ve etkili iletişim kurmasını sağlıyor. Biz Cere’yi bir sohbet robotu olmanın ötesinde şirketimizin bir çalışanı, Yapay Zeka Uzmanı olarak konumlandırıyoruz. Cereverse ekosisteminde yer alan Cere özellikle teknoloji ve moda konusunda trendleri çok yakından takip eden bir influencer aynı zamanda.
Sosyal medya üzerinden de paylaşımlar yaparak insanlarla sürekli etkileşim halinde. Bu özellikleriyle Cere sordukça daha fazla araştıran, daha hızlı öğrenen, kendini geliştiren bir yapay zeka fenomeni diyebiliriz” diye konuştu.

Her an konuşabileceğiniz bir sohbet arkadaşı

Mobil uygulama sayesinde her an her yerde kolaylıkla ulaşılabilen Cere’nin hem günlük hayata hem de iş yaşantısına yönelik birçok fayda sağlayacağını söyleyen Dr. Erkul, “Cere ‘bugün ne giysem’ diye düşünürken danışabileceğiniz ya da ruh halinize göre size farklı müzikler öneren bir sohbet arkadaşı. Her yaş grubundan kullanıcının ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Dileyene günün öne çıkan haber başlıklarını sıralayabilir, yemek tarifleri paylaşabilir ya da eğitim konusunda aklınıza takılan soruları hızlıca yanıtlayabilir. Bunun yanında Cere aynı zamanda bir iş arkadaşı. Kurumsal versiyonunu da sunduğumuz Cere, 3 boyutlu iletişim platformumuz Ceremeet’te yaptığınız toplantılara katılarak ihtiyaç duyulan bilgileri anında sunabilir, toplantının konuşma dökümlerini ve özetlerini e-mail adresinize postalayabilir örneğin. Ya da bir iş görüşmesini simüle ederek daha iyi hazırlanmanızı sağlayabilir” bilgilerini paylaştı.

Sohbet ettikçe daha da akıllanacak

Önümüzdeki dönemde Cere’nin yeni sürümleri için planladıkları geliştirmeleri de aktaran Dr. Erkul, “Cere kullanıcılarla etkileşime girdikçe kullanıcısını tanıyan, daha doğru ve etkili yanıtlar üretebilen bir uygulama. Bu süreçler ilerledikçe Cere’nin düşünce ve duygularını ifade ettiği mimik ve hareketleri de gelişecek. Öte yandan Cereverse ekosistemimizde oyunlar da geliştirme aşamasındayız. Kullanıcılar bu oyunları Cere ile beraber oynayarak eğlenceli vakit geçirebilecekler” dedi.

CereAI’yı indirmek için linke tıklayın:

App Store (IOS): https://apps.apple.com/tr/app/cere-the-ai/id6445912888

Play Store (Android): https://play.google.com/store/apps/detailsid=com.CerebrumTech.CereAi

Bilişim vadisi firmaları Ufuk Avrupa'ya dahil oluyor

23 Mart 2023 at 17:44

Bilişim Vadisi’nde yer alan firmaların Ufuk Avrupa programından yararlanması amacıyla Bilişim Vadisi ile TÜBİTAK iş birliğinde Ufuk Avrupa Programı Bilgi Günü düzenlendi. Etkinlikte konuşan Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu, Ufuk Avrupa’ya dahil olarak Bilişim Vadisi’nde yer alan firmaların daha fazla uluslararası proje yapmasını hedeflediklerini söyledi. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da amaçlarının Bilişim Vadisi’nin potansiyelinin sadece ülke sınırları içinde kalmaması olduğunu kaydetti.

Bilişim Vadisi AB Ufuk Avrupa Çerçeve Programı Bilgi Günü, Bilişim Vadisi Kocaeli Merkez Kampüsü’nde gerçekleşti. Etkinlikte TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Müdürlüğü Ufuk Avrupa Programı Türkiye Ulusal İrtibat Noktası Koordinatörü Serhat Melik, Ufuk Avrupa Çerçeve Programı hakkında genel bir sunum yaptı. TÜBİTAK Uzmanı Burak Tiftik, dijital alana yönelik bir sunum gerçekleştirirken öğleden sonraki oturumda ise Serhat Melik bu kez Ufuk Avrupa’da mobilite alanında yapılan çalışmaları anlattı. TÜBİTAK Uzmanı Tarık Şahin de EIC/EIT alan sunumu ile Bilişim Vadisi firmalarını bilgilendirdi.

BİLİŞİM VADİSİ FİRMALARI DAHA FAZLA ULUSLARARASI PROJEDE YER ALACAK

Derneği kurduktan sonra Bilişim Vadisi’nde yer alan firmalara bilgilendirmelerde bulunduklarını anlatan İbrahimcioğlu, “Amacımız; firmalarımızın daha fazla uluslararası projeler yapması, AB projelerinde yer almasını sağlamak. Bugün ise Türkiye’de bu işi en iyi yapan, en çok projeleri destekleyen kurum olan TÜBİTAK’ımızla ve bizzat kıymetli başkanının teşrifleri ile de aslında bu hususta neleri daha iyi yapabileceğimizi dinlemek için bir araya geldik” diye konuştu.

MANDAL’DAN UFUK AVRUPA SUNUMU

Toplantıda TÜBİTAK Başkanı Mandal da “Ufuk Avrupa Programında Birlikte Geliştirme ve Birlikte Başarma Yaklaşımı” başlıklı bir sunum yaptı. Etkinliğin ardından bir değerlendirmede bulunan Mandal, Türkiye’nin 2006’dan itibaren AB araştırma programlarının tam üyesi olduğunu ve Avrupa’daki tüm ülkeler gibi Türkiye’deki araştırmacıların da bu fonlara ulaşabildiğini söyledi.

100 MİLYAR AVROLUK PROGRAMIN ORTAĞIYIZ

Ufuk Avrupa’nın 2021-2027 yıllarını kapsayan 7 yıllık bir program olduğu bilgisini veren Mandal, “Ufuk Avrupa, şu an 100 milyar avroluk olanak sağlıyor, 100 milyar avroluk bir programın biz ortağıyız. Türkiye’deki tüm araştırma kuruluşları olarak bundan çok daha fazla yararlanabilmek için bir gayretin içindeyiz. Programa kendi başınıza başvurmanın ötesinde daha fazla ortaklığın, Avrupa’daki diğer ülke ortaklıkları ile birlikte gerçekleşmesi gerekiyor” dedi.

TÜRK FİRMALARININ UFUK AVRUPA BAŞARISI

Ufuk Avrupa’da 400’ün üzerinde Türk firmasının 300’e yakın projesi bulunduğuna dikkat çeken Mandal, “Bu müthiş bir başarı. Geçmiş dönemlerde bu yedi yılın sonunda belki olabiliyordu, şimdi ise programın henüz ikinci yılında çok yüksek sayıda firma katılımı sağladık. Oldukça yüksek sayıda desteklenmiş projemiz bulunuyor. Bu projelerin 29’unun proje koordinatörüyüz. Avrupa’yı biz koordine ediyoruz. 29 projenin koordinasyonunu Türkiye’deki kurum ve kuruluşlarımız gerçekleştiriyor” diye konuştu.

BİLİŞİM VADİSİ’NİN POTANSİYELİ’Nİ AVRUPA’YA TAŞIMAK İSTİYORUZ

Mandal; akıllı şehirler ve mobilite gibi alanlarda Bilişim Vadisi ile Ufuk Avrupa’nın uyuştuğunu söyleyerek “Bu nedenle Türkiye’deki tüm firmalarımız ama özellikle Bilişim Vadisi firmalarımız için büyük bir fırsat alanı oluşturacağını düşünüyoruz. Amacımız Türkiye’nin teknoloji üssü olan Bilişim Vadisi’nin potansiyelinin sadece ülke sınırları içinde kalmaması, Avrupa’daki ortaklarla birlikte artarak büyümesinin bir kaldıraç gücü olması” dedi.

UFUK AVRUPA NEDİR?

Avrupa Birliği 9. Çerçeve Programı olan Ufuk Avrupa ile 2021-2027 yılları arasında 95,5 milyar avroluk bütçeyle bilim ve yenilik faaliyetlerinin desteklenmesi hedefleniyor. Ufuk Avrupa, AB’yi bilimsel ve teknolojik yönden güçlendirmeyi, yenilik kapasitesini, rekabetçiliğini ve istihdamını yükseltmeyi amaçlıyor

TEKNOFEST’ten eğitime destek

21 Mart 2023 at 16:27

Selçuk Bayraktar “depremden etkilenen öğrencilerimizin eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmeleri, YKS ve LGS sürecindeki çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla BAYKAR olarak 10 bin adet tablet bağışında bulunuyoruz” dedi. Tüm milletimizi ve kurumlarımızı bu anlamlı kampanyaya davet eden Bayraktar’ın çağrısına TEKNOFEST paydaşlarından cevap gecikmedi. Kampanyaya;

ASELSAN 10.000 adet

BAYKAR 10.000 adet

HAVELSAN 5.000 adet

KALYON ENERJİ 5.000 adet

ROKETSAN 5.000 adet

SANKO 5.000 adet

SSTEK 2.000 adet

STM 6.000 adet

TEI 3.000 adet

THY 5.000 adet

THY TEKNİK 1.000 adet

TURKCELL 3.000 adet

TUSAŞ 5.000 adet olmak üzere toplam 65.000 adet tablet bağışında bulunuldu. Bağışlanan tabletler deprem bölgesinde YKS ve LGS’ye girecek afetzede öğrencilere dağıtılmak üzere Mili Eğitim Bakanlığına teslim edilecek.

30 bin Sterlin ödüllü yarışma için başvurular başladı

1 Mart 2023 at 18:37

Yarışma geçtiğimiz sene Türkiye’de ilk defa düzenlenmiş ve başvuruların başladığı Mart ayından Temmuz ayındaki değerlendirme sürecine kadar Türkiye’den 350’nin üzerinde başvuru almıştı. Ödül programının uluslararası kazananları, icatlarının dünyaya duyurulmasının yanı sıra 30 bin Sterlin, ulusal kazananları ise 5 bin Sterlin tutarında teşvik ödülü kazanma şansı yakalayacak.

Instagram Verileri Silme: Android ve iOS Cihazlardan Instagram Verileri Nasıl Temizlenir?

20 Şubat 2023 at 14:20

Her geçen gün popülaritesi artan Instagram’ın dünya üzerinde yaklaşık 800 milyon üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor. Çeşitli video ve resim paylaşımına imkan veren Instagram kullanım alanı fazla olan bir uygulamadır. Kendi alanı dışında Instagram üzerinden yapılan aramalar, şifreler, gönderiler ve çerezler de telefonlarda ek olarak yer kaplıyor. Önbelleğin dolması sonucunda cihazların yavaşlaması ve teknik problemler gibi sorunlarla karşılaşılıyor. Pek çok kullanıcı Instagram verilerini silmek istiyor. Peki Instagram verileri silme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgisi olmayanlar içeriğimize göz atabilir.

Instagram Verileri Silme

Instagram verileri telefonlarda yer kaplayabiliyor. Bu nedenle cihazlar bellek uyarısı, yavaşlama, donma, aşırı ısınma gibi teknik arızalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle telefondaki verileri temizlemek cihazın uzun ömürlü olması açısından önem kazanıyor. Instagram verileri Android ve iOS cihazlarda silinebiliyor. Ancak her iki işletim sisteminde farklı yollarla yapılıyor.

Android Cihazlardan Instagram Verilerini Silme

Android cihazlarda Instagram verilerini silmek için;

 • Telefonunuzdan ‘Ayarlar’ kısmına gidin.
 • ‘Uygulamalar’ sekmesini tıklayın.
 • Uygulamalar bölümünde Instagram’ı bulup, üzerine tıklayarak açın.
 • ‘Depolama’ kısmına dokunun.
 • Önbelleği temizleme butonu basın.

iOS Cihazlardan Instagram Verilerini Silme

iOS işletim sistemli cihazlarda Instagram verilerini silmek Android’e göre farklı yapılıyor. Verileri silmek için bilgisayar ve iTunes programını kullanmanız gerekir. Bunun için;

 • iOS cihazınızı bilgisayara bağlayın.
 • Bilgisayara bağladığınız cihazın ayarlar kısmına iTunes üzerinden giriş yapın.
 • Ardından önbellek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Verileri Silme Neden Yapılır?

Günlük hayatımızda önemli yere sahip olan tablet ve telefonların belirli kapasitesi bulunuyor. Bu cihazlara indirdiğimiz uygulamalarda belleklerde yer kaplıyor. Kapasitenin dolması halinde cihazlarda bellek hatası, ısınma ve yavaşlama gibi teknik sorunlar meydana geliyor. Söz konusu problemlerin çıkmaması için bazı verileri temizlemek şart. Instagram verileri de bu nedenle temizleniyor.

Instagram Verileri Silince Neler Silinir?

Instagram verileri cihazlarda yapılan önbellek temizliğinin ardından silinir. Önbellek temizliği yapıldığında paylaşımlarınız veya gönderiliniz silinmiyor. Sadece arama geçmişi, izlendiği için önbelleğe alınan veriler silinmektedir.

İNSTAGRAM HESAP SİLME, Dondurma ve Kapatma Linki - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?
'Instagram Giriş' Linki 2022: Instagram'a Giriş Nasıl Yapılır?
Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki 2022

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma 2022: Android ve iOS WhatsApp Son Görülme Nasıl Gizlenir?

20 Şubat 2023 at 14:20

Anlık mesajlaşma uygulaması denince akla gelen WhatsApp hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Günlük hayatta, iş, okul hayatımızda işlerimizi yürüttüğümüz bu uygulama kullanıcılara farklı özellikler sunuyor. Medya paylaşımlarının yapılabildiği uygulamada sesli ve görüntülü konuşma imkanı da var. Uygulamaya girildiğinde çevrimiçi ve son görülme gibi durumları gösteriyor.

Ancak bazen bazı durumlarda bu özelliği kapatmak isteyenler olabiliyor. Çevrimiçi ve son görülme durumları Android ve iOS cihazlardan birkaç adımda gizlenebiliyor.

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma 2022

WhatsApp uygulamasında hem çevrimiçi hem de son görülme özelliği kapatmak isteyenler Android ve iOS tabanlı cihazlarından birkaç adımda durum tercihlerini değiştirebiliyor. Bunun için;

 • WhatsApp’ı uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne gidin. (iPhone sağ altta, Android sağ üst köşede üç nokta)
 • Ayarlar menüsünde Gizlilik’e basın. Android cihazlarda ‘Hesap’ ardından Gizlilik’e dokunun.
 • Son Görülme ve Çevrimiçi butonuna basın.
 • Son Görülme alanında ‘Hiç Kimse’seçeneğine dokunun. ‘Çevrimiçi’ alanından da ‘Son Görülme Bilgisi ile Aynı’ seçeneğini seçin.
 • Bu işlem sonrası çevrimiçi olduğunuzu kimse görmeyecektir.

WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp’ın bu özelliğinde çevrimiçi durumunuz gözükecek ancak uygulamadan çıkıldığında son görülme durumunuz gözükmeyecektir. Son görülme kapatmak için;

 • WhatsApp’ı uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne gidin. (iPhone sağ altta, Android sağ üst köşede üç nokta)
 • Ayarlar menüsünde Gizlilik’e basın. Android cihazlarda ‘Hesap’ ardından Gizlilik’e dokunun.
 • Son Görülme ve Çevrimiçi butonuna basın.
 • Son Görülme alanında ‘Hiç Kimse’seçeneğine dokunun.

Bu işlem sonrası WhatsApp son görülme durumunuz gizlenmiş olacaktır.

WhatsApp Web Giriş 2022: WhatsApp Web Kod ile Giriş Nasıl Yapılır?
Whatsapp Güvenlik Kodu Değişti Ne Demek? Güvenlik Kodu Bildirimi Kimlere Gider?
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme 2022: WhatsApp Silinmiş Sohbeti Görme

GTA 5 Hileleri 2023: GTA V Araba, Para, Ölümsüzlük, Uçak, Silah, Motor Hileleri, Şifreleri ve Kodları

17 Şubat 2023 at 19:38

Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan GTA 5 oyunu dünyanın en popüler oyunları arasında yer almaktadır.2013 piyasaya sürülmesine rağmen günümüzde XBOX, PS3, PS4 gibi oyun konsollarında ve PC'lerde oynanmaya devam etmektedir. Oyuncuların bu oyunda yerine getirmesi gereken bazı görevler bulunur. Geçmek zorlayıcı olsa da bu görevleri kolaylaştıracak bazı hileler ve kodları vardır.

GTA 5 Hileleri

 • Hızlı Koşu :CATCHME
 • Hızlı Yüzme :GOTGILLS
 • Ağır Çekim: SLOWMO
 • Ağır Çekim Nişan :DEADEYE
 • Yönetmen Modu :JRTALENT
 • Sarhoş Modu :LIQUOR
 • Yetenek Sayacını Doldur :POWERUP
 • Süper Zıplama :HOPTOIT
 • Aranma Seviyesini Arttır :FUGITIVE
 • Gökyüzünden Aşağı Süzülme:SKYFALL
 • Yerçekimini Azalt :FLOATER
 • Kayan Araçlar :SNOWDAY
 • Aranma Seviyesini Düşür :LAWYERUP
 • Havayı Değiştir: MAKEITRAIN

GTA 5 Araba, Uçak, Bisiklet ve Motor Hileleri

 • StuPCJ-600 Motoru :ROCKETnt Uçağı : BARNSTORM
 • Sanchez Motoru :OFFROAD
 • Comet Arabası :COMET
 • Buzzard Saldırı Helikopteri :BUZZOFF
 • BMX Bisiklet :BANDIT
 • Çöp Kamyonu (Trashmaster) :TRASHED
 • Duster Uçağı :FLYSPRAY
 • Limuzin (Limo) :VINEWOOD
 • Golf Arabası :HOLEIN1
 • Rapid GT Arabası :RAPIDGT

GTA 5 Silahlar, Eşyalar ve Çatışma

 • Patlayıcı Mermiler : HIGHEX
 • Patlayıcı Yumruklar :HOTHANDS
 • Silahlar :TOOLUP
 • Can & Zırh Doldur :TURTLE
 • Ateşli Mermiler :INCENDIARY
 • Paraşüt :SKYDIVE

GTA 5 Özel Araç Hileleri

 • Deniz Uçağı :EXTINCT
 • Denizaltı :BUBBLES
 • Duke O’Death Arabası :DEATHCAR

GTA 5 Ölümsüzlük Hilesi

 • Ölümsüzlük (5 Dakika) :PAINKILLER

GTA V Para Hilesi

GTA 5 oyununda para hilesi için herhangi bir kod bulunmaz. Ancak para kazanabilmenin farklı yönleri mevcuttur. Bunun için oyunda Paleto Bay’in aşağısındaki yere, denizaltı veya botla gidin ve en derine inin. Batmış bir uçak göreceksiniz ve sağ tarafında içinde $12,000 para olan birhazine kutusu var. Kutuyu aldıktan sonra hemenkarakteri değiştirin, sonra tekrar bir önceki karakterinize dönün. Kutu tekrar geri gelmiş olacak. Kutuyu yeniden alın ve yeniden karakter değiştirin. İstediğiniz kadar tekrar ederek para kazanabilirsiniz.

GTA 5 PS3 ve PS4 Hileleri

 • Patlayıcı Mermi Hilesi–SAĞ, KARE, X, SOL, R1, R2, SOL, SAĞ, SAĞ, L1, L1, L1
 • Ateşli Mermi Hilesi–L1, R1, KARE, R1, SOL, R2, R1, SOL, KARE, SAĞ, L1, L1
 • Mega Yumruk Hilesi–SAĞ, SOL, X, ÜÇGEN, R1, DAİRE, DAİRE, DAİRE, L2
 • GTA 5 Paraşüt Hilesi–SOL, SAĞ, L1, L2, R1, R2, R2, SOL, SOL, SAĞ, L1
 • GTA 5 SilahŞifresi–ÜÇGEN, R2, SOL, L1, X, SAĞ, ÜÇGEN, AŞAĞI, KARE, L1, L1, L1
 • Can ve Zırh Hilesi–DAİRE, L1, ÜÇGEN, R2, X, KARE, DAİRE, SAĞ, KARE, L1, L1, L1

GTA 5 PS Silah ve Oyuncu Hileleri

 • Gta 5 Hava Durumu Değiştirme Hilesi–R2, X, L1, L1, L2, L2, L2, KARE
 • Sarhoş Modu–ÜÇGEN, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, DAİRE, SOL
 • Kayan Arabalar–ÜÇGEN, R1, R1, SOL, R1, L1, R2, L1
 • GTA 5 Ölümsüzlük Hilesi–SAĞ, X, SAĞ, SOL, SAĞ, R1, SAĞ, SOL, X, ÜÇGEN
 • Polisten Kurtulma–R1, R1, DAİRE, R2, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL
 • GTA Polisi Peşine Takma Hilesi–R1, R1, DAİRE, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ
 • Gta 5Yerçekimi Hilesi–SOL, SOL, L1, R1, L1, SAĞ, SOL, L1, SOL
 • SkyFall Hilesi–L1, L2, R1, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, L1, L2, R1, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ
 • Mega Zıplama Hilesi–L2, L2, KARE, DAİRE, DAİRE, L2, KARE, KARE, SOL, SAĞ, X
 • Mega Yüzme Hilesi–SOL, SOL, L1, SAĞ, SAĞ, R2, SOL, L2, SAĞ
 • Mega Koşu Hilesi–ÜÇGEN, SOL, SAĞ, SAĞ, L2, L1, KARE
 • Ağır Çekim Cross–KARE, L2, R1, ÜÇGEN, SOL, KARE, L2, SAĞ, X
 • Ağır Çekim Hilesi–ÜÇGEN, SOL, SAĞ, SAĞ, KARE, R2, R1
 • Yetenek Barını Doldur–X, X, KARE, R1, L1, X, SAĞ, SOL, X

GTA 5 PS Araç Hileleri

 • RAPİD GT–R2, L1, DAİRE, SAĞ, L1, R1, SAĞ, SOL, DAİRE, R2
 • Limuzin Trevor–R2, SAĞ, L2, SOL, SOL, R1, L1, DAİRE, SAĞ
 • Çöp Arabası–DAİRE, R1, DAİRE, R1, SOL, SOL, R1, L1, DAİRE, SAĞ
 • Gta 5Helikopter Hilesi–DAİRE, DAİRE, L1, DAİRE, DAİRE, DAİRE, L1, L2, R1, ÜÇGEN, DAİRE, ÜÇGEN
 • Gta 5 Stunt Uçak Hilesi–DAİRE, SAĞ, L1, L2, SOL, R1, L1, L1, SOL, SOL, X, ÜÇGEN
 • Duster Uçak–SAĞ, SOL, R1, R1, R1, SOL, ÜÇGEN, ÜÇGEN, X, DAİRE, L1, L1
 • Comet Araç–R1, DAİRE, R2, SAĞ, L1, L2, X, X, KARE, R1
 • Golf Arabası–DAİRE, L1, SOL, R1, L2, X, R1, L1, DAİRE, X
 • BMX–SOL, SOL, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, DAİRE, ÜÇGEN, R1, R2
 • Sanchez–DAİRE, X, L1, DAİRE, DAİRE, L1, DAİRE, R1, R2, L2, L1, L1
 • PJC 800 ( Motor )–R1, SAĞ, SOL, SAĞ, R2, SOL, SAĞ, KARE, SAĞ, L2, L1, L1
GTA San Andreas Hileleri 2023: GTA SAN Araba, Motor, Silah, Para, Uçma, Ölümsüzlük Hilesi ve Tüm Bilinmeyen Hileler
GTA Vice City Hileleri: GTA Para, Araba, Helikopter, Ölümsüzlük Hilesi (GTA Tüm Şifreleri)

Bilgisayar Programları: En Çok Kullanılan ve CV’de Mutlaka Olması Gereken Bilgisayar Programları Nelerdir?

17 Şubat 2023 at 15:14

Bilgisayarların insan hayatına girmesi ile birlikte iş dünyasının en vazgeçilmez araçları haline gelmiştir. Okullarda ve iş yerlerinde bilgisayar ve bilgisayar programları pozisyon ne olursa olsun kullanılmaktadır. Microsoft Office programları her bilgisayarda yer alan programlardan bir tanesidir. Excel, Word, PowerPoint gibi Office programlarının yanı sıra mühendislik, grafik tasarım, mimarlık alanlarını yakından ilgilendiren programlar bulunur. İş adaylarının alanlarına uygun bilgisayar programlarını öğrenerek CV’lerine eklemeleri onları bir adım daha önde tutmaktadır.

Bilgisayar Programları

Microsoft Office

Word

 • Microsoft Word, Microsoft Windows ve Apple Macintosh işletim sistemleri tabanında çalışmak üzere yazılan ve dağıtımı yapılan bir sözcük işlemci programıdır.
 • Microsoft Word Viewer ve Office Online, Word'ün sınırlı özelliklere sahip ücretsiz sürümleridir.
 • İnternet tabanlı en güncel sürümü Office 365 olan uygulamanın yazılım versiyonu ise Microsoft Word 2019'dur.
 • İçinde bulunan detaylı metin biçimlendirme seçenekleri, ayrıntılı tablo, şekil ve grafik oluşturma başarıları nedeniyle, kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımlardan biridir.

Excel

 • Microsoft Excel bütün temel tablolama işlemlerine sahiptir, numaralandırılmış sıralardan ve harflerle isimlendirilmiş hücrelerden oluşan bir ızgara kullanarak aritmetik işlemler gibi veri manipülasyonları organize eder.
 • İstatistik, mühendislik ve finansal ihtiyaçları karşılayan fonksiyonlara sahiptir.
 • Çizgisel grafikleri, histogramları ya da çizelgeleri ve bir de çok kısıtlı olarak 3 boyutlu grafikleri görüntüleyebilir.
 • Verileri farklı açılardan çeşitli bağımlılıklarına göre kısımlara ayırmaya izin verir.
 • Diferansiyel denklemleri çözme ve daha sonra tabloya sonuçları bildirme gibi imkanlar sunan geniş bir sayısal metot temelli programlama yönü de vardır.
 • Son olarak, tabloyu tamamen kullanıcıdan gizleyip kendisini uygulama veya karar destek sistemi(DSS) gibi göstermesini sağlayan geniş interaktif kullanıcı arayüzleri vardır
 • Daha ayrıntılı açıklamayla, bir Excel uygulaması güncel bir listeyi kullanarak otomatik olarak dışarıdan bir veritabanını yoklayabilir, sonuçları analiz edebilir, bunlarla bir Power Point slayt şovu hazırlayabilir veya Word raporu yazabilir ve bunları belirli aralıklarla katılımcılara e-posta yolu ile gönderebilir.

PowerPoint

 • Microsoft PowerPoint, bir sunu tasarlama ve düzenleme yazılımıdır.
 • PowerPoint, kullanıcılarına düzenleyebilmeleri için içine resim, yazı, 3 boyutlu nesneler, grafikler gibi nesnelerin eklenebileceği bir sayfalar sunar.
 • Kullanıcılar, bu sayfalarda istedikleri görünüm tasarımlarını gerçekleştirerek sunularını hazırlar.

OneNote

 • Microsoft Office OneNote, yalnızca notlarınızı değil çok daha fazlasını bir araya getirmeniz ve düzenlemeniz için esnek bir yol sağlayan dijital bir not defteridir.
 • Güçlü arama özelliği, taranmış belge veya resimlerdeki metinler gibi daha önce bulamadığınız bilgileri bulmanıza olanak tanır.
 • Paylaşılan not defterleri ekiplere notları ve bilgileri bir araya getirmek ve değişiklikler ister çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, kişilerin katkılarını otomatik olarak birleştirmek ve güncelleştirmek için ortak bir konum sağlar.

Access

 • Microsoft Access veri tabanı yönetim sistemidir. Microsoft Access Jet veri tabanı motorunu, grafiksel kullanıcı arayüzünü ve yazılım araçlarını aynı paketin içinde birleştirir.
 • Veri tabanı yönetim sistemleri arasına Access çok sonradan girmiş olmasına rağmen bu alanda önemli ölçüde başarı sağlayarak küçük ölçekli veri tabanları için çok kullanılan bir paket haline gelmiştir.
 • Access'de veri tabanında bulunan nesnelerin birçoğu sihirbazlar yardımıyla kolayca hazırlanabilir.
 • Çoğu zaman hiç tasarım ortamına girmeden, sadece sihirbazlar kullanılarak veri tabanı dosyaları hazırlanabilir.
 • Access'in iki yüzü vardır. Bunlardan birinde hiç program kodu kullanmadan veri tabanı hazırlamak mümkündür. Bu ortamda hiç programcılık bilgisi olmayan biri programcılığı öğrenmesine gerek kalmadan kendi veri tabanı dosyalarını hazırlayabilir.
 • Programcılık bilgisi olanlar Access'de hazırladıkları veri tabanlarına kod yazarak daha ileri düzey işlemleri yapabilir.

Microsoft Outlook

 • Microsoft Outlook kişisel bilgi yöneticisidir.
 • Outlook sıklıkla e-posta uygulaması olarak kullanılsa da, içinde takvim, görev yöneticisi, adres yöneticisi, not alma uygulaması ve internet tarayıcısı barındırır.
 • Yazılım tek başına kullanılabildiği gibi, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SharePoint Server'le birlikte çalışarak bir kurumdaki çoklu kullanıcıların ortak posta kutuları ve takvimler, paylaşılan klasörler, ortak listeler ve toplantı çizelgeleri gibi özellikleri aynı anda kullanmasını sağlayabilir.
 • Outlook bunların yanında, Skype internet iletişimi gibi üçüncü taraflarla entegre olmasını sağlayan eklentilere sahiptir.

Microsoft OneDrive

 • OneDrive, Microsoft'un sunduğu bir çevrimiçi dosya depolama ve paylaşma hizmetidir.
 • Kullanıcılar, Microsoft Account hesapları ile bağlanabildikleri OneDrive hesaplarına tarayıcılarını kullanarak dosya gönderip, internet erişimi olan her yerden bağlanabilmektedirler.
 • Halka açık olarak paylaşılan OneDrive dosyalarına erişim için üyelik gerekmemektedir.

Microsoft Teams

 • Microsoft Teams videokonferans ve videotelefon, iş yeri sohbeti, toplantılar, notlar ve eklentileri birleştiren bir platformdur.
 • Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitime olanak sağlar.
 • Teams içinde çoklu sohbet odaları veya kanalları oluşturulabilir, sohbetleri takip etmenin, konuşmaların yönlendirildiğinin, üstten alta doğru akmasının sağlanması ve güncellemeleri kullanıcılara bildirmesi olabilir.
 • Kullanıcıların yüz yüze görüşmesine ihtiyaç duymaları durumunda tek bir tıklamayla diğer kanal katılımcılarıyla doğrudan Skype sesli veya görüntülü sohbetlerine atlayabilirler.

CV’de Olması Gereken Bilgisayar Programları Nelerdir?

İş adaylarının kendilerini bir adım daha öne geçirebilmek için bilmesi gereken ve CV’sinde yer alması gereken bazı programlar bulunur. Bunlardan bazıları grafik tasarım işleri ile ilgili olurken bazıları ise mühendis veya mimarların teknik resim çizmesine olanak sağlayan programlardır. Kişinin kendi alanına ait programları bilmesi iş mülakatlarında avantaj sağlamaktadır.

 • Basecamp
 • Adobe Photoshop
 • Adobe Illustrator
 • Adobe InDesign
 • AutoCAD
 • Filemaker
 • Logo
 • Eta
 • Linux
 • DOS

Klavye Tuşları ve Görevleri Nelerdir? Klavye Tuş Dizilimi Nasıldır?

17 Şubat 2023 at 14:54

Bilgisayarda yazı yazmak, sayı ve daha birçok veriyi girebilmek için klavyeye ihtiyaç duyulur. Bilgisayarların en önemli ögesidir. Üzerinde bazı harfler, sayılar ve işaret içeren tuşlar bulunur. Klavye tuşları sayesinde kullanıcılar verilerini girer. Klavye tuşları ve görevleri işlevlerine göre değişiklik gösterir. 101/102 tuşlu klasik ve 104 tuşlu win tuştakımı standarttır.

Yazı (Alfasayısal) tuşları: Bu tuşlar aynı harf, sayı, noktalama işaretleri ve geleneksel yazı makinesi üzerinde bulunan simge tuşlarını içerir.

Denetim tuşları: Bu tuşlar belli eylemler gerçekleştirmek için tek başlarına veya diğer tuşlarla beraber kullanılır. En sık kullanılan denetim tuşları Ctrl, Alt, Windows logo tuşu Esc tuşlarıdır.

İşlev tuşları:İşlev tuşları belirli görevleri yerine getirmek için kullanılır. Bunlar, F1, F2, F3'ten F12'ye kadar etiketlenmiştir. Bu anahtarların işlevselliği programdan programa farklılık gösterir.

Gezinti tuşlar: Bu tuşlar, belgeler veya Web sayfalarında gezinmek ve metin düzenlemek için kullanılır. Bunlar ok tuşlarını, Giriş, Bitiş, Page Up, Page Down, Delete ve Insert tuşlarını içerir.

Sayısal tuş takımı: Sayısal tuş takımı sayıları hızlı bir şekilde girmek için kullanışlıdır. Anahtarlar, alışılmış bir hesap makinesi veya makine ekleme gibi bir blokta birlikte gruplandı.

Klavye Tuşları ve Görevleri

 • Shift:Büyük harfle yazmak için SHIFT tuşuna bir harf tuşuyla birlikte basın. Tuşun üst kısmındaki simgeyi yazmak için SHIFT tuşuna başka bir tuşla birlikte basın.
 • Caps Lock:Bütün harfleri büyük yazmak için Caps Lock tuşuna bir kez basın. Bu işlevi devre dışı bırakmak için Caps Lock tuşuna tekrar basın. Klavyenizde Caps LOCK'un açık olup olmadığını gösteren bir ışık olabilir.
 • Sekme (TAB):İmleci birkaç boşluk ileri götürmek için SEKME tuşuna basın. SEKME tuşunu ayrıca bir formda, sonraki kutuya gitmek için de kullanabilirsiniz.
 • Enter:İmleci sonraki satır başına taşımak için Enter tuşuna basın. İletişim kutusunda, vurgulu düğmeyi seçmek için Enter tuşuna basın.
 • Boşluk Çubuğu (Space):İmleci bir boşluk ileri götürmek için Space çubuğuna basın.
 • Backspace:İmleçten veya seçili metinden önce gelen karakteri silmek için Geri al tuşuna basın.
 • Alt Gr Tuşu:Tek başına bir görevi yoktur. Bazı tuşlarla birlikte kullanılır.
 • Alt Tuşu:Tek başına bir görevi yoktur. Bazı tuşlarla birlikte kullanılır.
 • Ctrl (Kontrol) Tuşu:Tek başına bir görevi yoktur.Başka tuşlarla kısayol görevleri için kullanılır.
 • Windows Logo Tuşu:Başlat menüsünü açmaya yarar.
 • Esc Tuşu:Geçerli görevi iptal etme
 • Kısa Yol Menü Tuşu:Bir programdaki seçimle ilgili bir komut menüsü açın. Seçime sağ tıklamakla eşdeğer.
 • Sol Ok, Sağ Ok, Yukarı Ok veya Aşağı Ok:İmleci veya seçimi ok yönünde bir boşluk veya bir satır hareket ettir ya da bir web sayfasını ok yönünde kaydır
 • Home Tuşu: İmleci bir satır sonuna taşı ya da bir web sayfasının en üstüne taşı
 • End Tuşu: İmleci bir satır sonuna taşı ya da bir web sayfasının en altına taşı
 • Page Up: İmleci veya sayfayı bir ekran yukarı taşı
 • Page Down: İmleci veya sayfayı bir ekran aşağı taşı
 • Delete tuşu: İmleçten sonraki karakteri veya seçili metni sil; Windows'ta, seçili öğeyi sil ve Geri Dönüşüm Kutusu'na taşı
 • Insert:Araya ekleme modunu aç veya kapat. Araya ekleme modu açıkken, yazdığınız metin imlece eklenir. Ekleme modu kapalıyken yazdığınız metin, mevcut karakterlerin yerini alır.
 • Print Screen Tuşu:Ekranda görülen her şeyin anlık olarak fotoğrafını çeker ve hafızaya alır.
 • Pause/Break Tuşu: Yapılan işleme ara verir veya devam etmesine yarar.
 • F1:Bir program veya Windows için Yardım'ı görüntüle
 • F2:Seçtiğimiz dosya veya klasörün adını değiştirmemizi sağlar.
 • F3:Bulunduğumuz pencerede arama çubuğunu aktif hale getirir.
 • F4:Bulunduğumuz pencerede adres çubuğunu aktif hale getirir.
 • F5:Sayfayı yeniler.
 • F6:Bulunduğunuz sayfada bölümler arası gezinmeye yarar.
 • F7:İmla ve dil bilgisi kontrollerini ve düzenlemelerini yapmamızı sağlar.
 • F8:Windows işletim sistemlerinde Boot açılış menüsünü açmak için kullanılır.
 • F9:Word'de dosyayı yeniler.Seçim alanlarını güncelleştirir.
 • F10:Sayfa menü çubuğunu aktif hale getirir.
 • F11:Sayfayı tam ekran yapar.
 • F12:Microsoft Word programında “Farklı Kaydet” penceresini açar.Web Tarayıcılarında inceleme ekranını açar.

Klavye Tuş Dizilimi Nasıldır?

Dünyadan en çok kullanılan klavye türü Q klavye ya da QWERTY bilgisayar klavyedir.Klavyenin adı üstündeki harflerden gelir. "Q klavye" adı, harflerin sol üst köşesindeki "Q" harfinden gelir. "QWERTY" adı ise sol üst köşeden sağa doğru 6 harfin yan yana getirilmesiyle meydana gelmiştir.

Q klavye dizilimi


F klavye, Türkçe için özel olarak geliştirilmiş bir klavye çeşididir. 20 Ekim 1955 tarihinde Bakanlıklararası Standardizasyon Komitesi tarafından onaylanmış ve bu tarihten itibaren kullanılmaya başlanmıştır. F klavye, Türkçe için özel olarak geliştirilmiş bir klavye olduğundan Türkçe bir metni bu klavyede yazmak, Q klavyede yazmaktan daha kısa sürer. F klavyede Türkçede çok kullanılan harfler parmaklara daha uygun yerlere yerleştirilmiştir.

Klavye Kısayol Tuşları

Alt + Tab

Açık programlar veya pencereler arasında geçiş yap

Alt + F4

Etkin öğeyi kapatma veya etkin programdan çıkma

Ctrl + S

Geçerli dosyayı veya belgeyi kaydet (programların çoğunda çalışır)

Ctrl + C

Seçili öğeyi kopyalama yardımcı olur

Ctrl + X

Seçili öğeyi kesme

Ctrl + V

Seçili öğeyi yapıştırma

Ctrl + Z

Eylemi geri alma

Ctrl + A

Belgedeki veya penceredeki tüm öğeleri seçme

Ctrl + Home

Belgenin başına git

Ctrl + End

Belge sonuna git

Windows logo tuşu + F1

Windows Yardım ve Destek'i görüntüle

Windows Logosu + D

Masaüstünü göster

Windows Logosu + M

Tüm pencereleri küçült

Windows Logosu + E

Bilgisayarım'ı aç

Windows Logosu + F

Dosya ara

Windows Logosu +L

Klavyeyi kilitle

Ok İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle (↑,↓,→,←,↔) Ok İşareti Yapımı
Mikro İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle (Μ) Mikro İşareti Yapımı
Et İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle Et (@) İşareti Yapımı

Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?

16 Şubat 2023 at 18:52

Kurulduğu günden bu yana dünyanın en çok kullanılan ara motor Google internet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir. Yaptığı yatırımlar ile sadece arama motoru olmaktan çıkan Google bugün Gamil, Google News, Google Analytics, Google Chrome gibi araçları ile de sektöründe öncü konumdadır.

Arama motorları arasında Google’ın kullanımı yüzde 80 oranındadır. Ayrıca Alexa verilerine göre Google dünyadan en çok ziyaret edilen web sitesi konumunda yer alır. Dünya çapında hizmet verir.

Google'ın Merkez Binası Nerededir?

Google’ın merkez binası Googleplex olarak adlandırılır. Bu ifade Google ve kompleks kelimelerinin birleşiminden oluşturulmuştur. Google merkez binası ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı olan Mountain View şehrinde yer alır. 2006 yılında bu adrese taşınmıştır. Lobisi piyano şeklinde dekore edilen binada lav lambaları, eski server clusterlar ve duvarlarda arama sorgu projeksiyonları bulunmaktadır. Her çalışanın ortak eğlence ve dinlenme alanlarına giriş hakkı bulunur. Çeşitli oyun ve antrenman odaları vardır.

Google’ın Kim Tarafından Kuruldu?

Google’ın kurucusu Larry Page ve Sergey Brin’dir. Stanford Üniversite’sinde doktora öğrencisi oldukları zamanlarda kurulmuştur. İlk özel şirket olarak 4 Eylül 1998 kurulmuş ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edilmiştir.

Google’ın Çalışan Sayısı Kaçtır?

Google’ın 2019 verilerine göre 188 bin 899 çalışanı bulunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından bulunan çalışanların çoğunluğu ABD’de yer alır.

Google Ürün ve Hizmetleri

 • Android Auto
 • Android OS
 • Android TV
 • Google Arama
 • Bağlantılı Ev
 • Cardboard
 • Çeviri
 • Chrome
 • Chrome Enterprise
 • Chromebook
 • Chromecast
 • Çizimler
 • Dokümanlar
 • Drive
 • E-Tablolar
 • Earth
 • Exposure Notifications
 • Finans
 • Formlar
 • Fotoğraflar
 • Gboard
 • Gmail
 • Google Akademik
 • Google Alerts
 • Google Arts & Culture
 • Google Asistan
 • Google Cast
 • Google Chat
 • Google Classroom
 • Google Cloud Print
 • Google Duo
 • Google Expeditions
 • Google Express
 • Google Fi
 • Google Fit
 • Google Fonts
 • Google Gruplar
 • Google Harf Çevirme Aracı
 • Google Meet
 • Google One
 • Google Pay
 • Google Play
 • Google Play Books
 • Google Play Filmler
 • Google Play Oyunlar
 • Google Shopping
 • Google Store
 • Google Street View
 • Google TV
 • Google Uçuş Arama
 • Google Wifi
 • Haberler
 • Hangouts
 • Haritalar
 • Keep
 • Kişiler
 • Mesajlar
 • Pixel
 • Play Protect
 • Podcasts
 • Siteler
 • Slaytlar
 • Takvim
 • Tilt Brush
 • Travel
 • Voice
 • Waze
 • Wear OS by Google
 • YouTube
 • YouTube Kids
 • YouTube Music
 • YouTube TV

İşletmeler İçin Google Ürünleri

 • AdMob
 • AdSense
 • Analytics
 • Android
 • Blogger
 • Business Messages
 • Chrome Enterprise
 • Data Studio
 • Etiket Yöneticisi
 • Google Ads
 • Google Alışveriş Kampanyaları
 • Google Asistan
 • Google Benim İşletmem
 • Google Cloud
 • Google Digital Garage
 • Google Domains
 • Google Enterprise Search
 • Google Manufacturer Center
 • Google Maps Platform
 • Google Marketing Platform
 • Google Merchant Center
 • Google Podcasts Yöneticisi
 • Google Trendler
 • Google Web Designer
 • Google Workspace
 • Optimize
 • Search Console
 • Surveys
 • Waze Local
 • Yerel Envanter Reklamları
Google Meet Nedir, Nasıl Kullanılır? Google Meet Ücretli Mi?
202 Yılbaşı nedir, ne anlama geliyor? Google, Yılbaşı Doodle'ında hata mı yaptı?
Google Ne Demek? Google'ın Açılımı, Kuruluşu Ve Kurucuları Hakkında Bilgiler

Snapchat Hesap Silme Linki 2023: Kalıcı Olarak Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır?

16 Şubat 2023 at 16:03

Akıllı telefonlar için geliştirilen Snapchat kullanıcıların birbirlerine yazılı metin, fotoğraf, ses ve video göndermesini sağlayan bir uygulamadır. 2011 yılında piyasaya sürülen bu uygulama son dönemlerde popülaritesini ise kaybetmeye başladı. Artık Snapchat hesaplarını kullanmayan kişiler kalıcı olarak silme arayışına girdi.

Hiç şüphesiz Snapchat’in popülaritesini kaybetmesinde en büyük etken Instagram ve Facebook’un kendilerine kattığı hikaye özelliği oldu. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından Instagram’ım hikaye özelliği ve post özelliğinin bir arada olması Snapchat’e olan ilgiyi azalttı.

Snapchat Hesap Silme Linki 2023


Snapchat Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

 • Yukarıda verilen Snapchat hesap silme linkine tıklayın.
 • Snapchat hesap silme sayfasına girin.
 • Kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açın.
 • Tekrardan kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
 • Hesabınıza bağlı olan e-mail hesabına gönderilen şifreyi yazın.
 • Ekrana gelen sayfadan hesap silme seçeneğine tıklayın.

Snapchat Hesabı Silerken Bilmeniz Gerekenler;

 • Snapchat hesap kapatma işlemi için hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz şart.
 • Hesabınızı kapattığınızda Snapchat arkadaşlarınızla olan tüm bağlantılarınız kesilir.
 • Snapchat hikayelerinizi kimse görüntüleyemez.
 • Hesabınızda yer alan tüm mesaj, video ve fotoğraflar hesap kapatma işleminden 30 gün sonra tamamen silinir.

Snapchat Silme İşleminden Sonra Ne Olur?

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Snapchat 30 gün içerisinde tamamen kalıcı olarak silinecektir. Ancak hesabı silme işlemleri için kullanıcı adı veya e-postanızı ve şifrenizi biliyor olmanız gerekir. 30 gün içerisinde tekrar hesabınıza giriş yaparsınız Snapchat silme işlemi iptal olur.

Snapchat hesap silme isteği kabul edildiğinde size onay mesajı gönderir. Bu onaylama mesajı için doğrulanmış e-postaya ihtiyaç vardır.

Snapchat Uygulamasını Silince Hesap Silinir Mi?

Snapchat uygulaması telefondan kaldırıldıktan sonra maalesef hesabınız silinmez. Snapchat hesabını silmek için yukarıdaki yönergelerden yardım alarak silebilirsiniz.

Snapchat Hesabı Silinince Fotoğraf, Video ve Mesajlar da Silinir Mi?

Snapchat hesap silme işleminden sonra hesabınız hemen kapanmaz. 30 günlük süre içerisinde hesabınıza girmediğiniz taktirde hesap silinir. Hesap silindikten sonra video, fotoğraf ve mesajlar da silinir.

Facebook Dondurma ve Silme 2023: Facebook Kalıcı ve Geçici 'Hesap Dondurma ve Silme' İşlemi Nasıl Yapılır?
İNSTAGRAM HESAP SİLME, Dondurma ve Kapatma Linki - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?
İNSTAGRAM DONDURMA Linki 2022 - Instagram Hesap Dondurma (Geçici, kalıcı instagram nasıl dondurulur?)

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki 2023

16 Şubat 2023 at 16:03

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram her gün binlerce takipçi kazanıyor. Dünya genelinde sosyal pazarlama aracı haline gelen Instagram’da işletme sahibi ve kişisel hesap sahipleri şifrelerini çeşitli nedenlerle değiştirmek istiyor. Bunun için Instagram şifresini unutan veya işletme hesabına sahip kişiler daha güçlü parola oluşturmak için Instagram şifre yenileme işlemini telefon veya bilgisayarlarından kolayca yapabilirler.

'INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM'LİNKİ

Instagram şifre yenileme yöntemleri

Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim diyorsanız akıllı telefonlardaki uygulama içinden yenileyebilir, eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum seçeneği ile kolayca yapabilirsiniz.

Telefondan Instagram Şifre Yenileme

- Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın,

- Profil sayfanıza girin,

- Sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayın,

- Sırayla “Ayarlar>Güvenlik>Şifre” seçeneklerine tıklayın,

- Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin,

- Sağ üstte yer alan mavi tik simgesine tıklayın.

Bilgisayardan Instagram Şifre Yenileme

- Instagram internet sitesine girin,

- Sağ üstte bulunan profil resminize tıklayarak profilinize girin,

- Ayarlar simgesine tıklayın,

- Şifreyi Değiştir seçeneğine tıklayın,

- Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin,

- Şifreyi Değiştir butonuna tıklayın.

Instagram ‘Şifremi Unuttum’ Seçeneği İle Şifre Değiştirme

-Telefonunuzdan Instagram uygulamasına girin,

-Giriş yapma ekranında “giriş yapmak için yardım al” seçeneğine tıklayın,

-Hesabınıza bağladığınız telefon numarası, e-posta veya kullanıcı adınızı girin,

Telefon numarası girildiği takdirde tek kullanımlık şifre gelir. Bu parolayı kullanarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer e-posta adresiniz veya kullanıcı adınız ile girerseniz kayıtlı mailinize şifre sıfırlama linki gönderilir. Bu linke tıkladığınız takdirde Instagram’ın şifre değiştirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

İNSTAGRAM HESAP SİLME, Dondurma ve Kapatma Linki - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?
İNSTAGRAM DONDURMA Linki 2022 - Instagram Hesap Dondurma (Geçici, kalıcı instagram nasıl dondurulur?)
'Instagram Giriş' Linki 2023: Instagram'a Giriş Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Açma 2023: Yeni 'Instagram Hesap Oluşturma ve Kaydolma' Linki

16 Şubat 2023 at 16:01

Dünya çapında kullanıcısı giderek artan Instagram kızışan sosyal medya rekabetindeki yerini korumaya devam ediyor. Öncelikle fotoğraf paylaşma amacıyla ortaya çıkan Instagram dünya genelinde pazarlama aracına dönüştü. İş veya kişisel hesap açmak isteyeler için karışık gözüken Instagram’da yeni hesap açma işlemi birkaç adımdan oluşuyor. Numara veya eposta yoluyla yeni Instagram hesabı açma ve kaydolma işlemi hemen yapılabilir. Ancak Instagram’da dondurulan hesabı açmak için birkaç gün bekleme şartı var. Yeni Instagram hesap açma işlemi bilgisayar üzerinden veya IOS ve Android mobil akıllı telefonlara kolayca indirilip hesap açılabilir. Andorid uyumlu telefonlar için Instagram Play Store uygulamasından, IOS işletim sistemi için App Store’dan indirilebiliyor. Bilgisayar üzerinden Instagram hesabı açmak için uygulamanın resmi internet sitesine giderek açmak mümkün.

Instagram Hesap Açma ve Kaydolma Linki 2023


Telefondan Yeni Instagram Hesap Açma 2023

Telefondan yeni Instagram hesabı açmak isteyenlerin öncelikle uygulamayı indirmeleri gerekiyor. Android cihazlarda Play Store, IOS cihazlarda ise App Store uygulaması kullanılarak indirilebilir. Uygulamayı telefonda açtıktan sonra;

 • Karşınıza gelen ekranda “Hesabın yok mu?” butonuna tıklayın
 • Eposta veya numara ile kaydol butonuna basın ve bilgileri girin
 • 1. satırda yer alan kullandığınız eposta veya telefon numarasını girin
 • 2. satıra isim soyisim bilgisi yazın
 • 3. satıra istediğiniz kullanıcı adını girin
 • 4.satırda şifreniz yazarak “Kaydol” butonuna basın

Bilgisayarda Yeni Instagram Hesap Açma 2023

 • Instagram ana sayfasına gidin
 • Alt kısımda kaydol yazan butona basım
 • Eposta veya numaranızı girin
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi girin
 • Kaydol tuşuna basın

Intagram’da Dondurulan Hesabı Açma 2023

Büyük küçük herkesin kullandığı fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’da açma gibi kalıcı olarak kapatma veya dondurma işlemi de bulunuyor. Ancak bu seçeneklerin arasında en çok tercih edilen hesap dondurma oluyor.

Öncelikle Insagram’da dondurulan hesabı açma işlemi için 1 ya da 2 gün beklemek gerekiyor.

Aksi takdirde kullanıcı adı ve şifre girildiğinde uyarı ile karşılaşmak mümkün. Bu durum dondurma işlemi devam ederken giriş işleminin Instagram tarafından farkediliyor.

2448 saat bekleme süresi doldurulduktan sonra kullanıcı adı ve şifresiyle Instagram hesabına girilebiliyor. Bu durumda hesabımız aktif hale geliyor.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? 2023

Eğer hali hazırda bir hesabınız varsa ve hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istemiyorsanız dondurma işlemi yapabilirisiniz.

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı dondurmak için;

INSTAGRAM DONDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ (GEÇİCİ KAPATMA LİNKİ)

 • instagram.com'a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.
 • Sağ üst kısımdaki simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle'yi seçin.
 • Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat'a dokunun veya tıklayın.
 • Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
 • Hesabı Geçici Olarak Kapat'a dokunun veya tıklayın.Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.Hesabınızı kapatmak istemiyor ancak hesabınızı kimlerin görebildiğini değiştirmek istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya kişileri engelleyebilirsiniz.
İNSTAGRAM HESAP SİLME, Dondurma ve Kapatma Linki - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?
İNSTAGRAM DONDURMA Linki 2022 - Instagram Hesap Dondurma (Geçici, kalıcı instagram nasıl dondurulur?)
'Instagram Giriş' Linki 2022: Instagram'a Giriş Nasıl Yapılır?

'Instagram Giriş' Linki 2023: Instagram'a Giriş Nasıl Yapılır?

16 Şubat 2023 at 15:56

Ekim 2010’da ilk kez piyasaya sürülen Instagram hiç şüphesiz dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi. Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, eklediği yeni özelliklerle uygulamasını eğlenceli hale getiriyor. 7'den 70'e 1 milyar insanın kullandığı Instagram'a kaydolmak isteynler de artıyor. Son dönemler sosyal pazarlama aracı haline gelen Instagram’a giriş yapmak isteyenler e-posta veya telefon numaralarıyla Instagram giriş ekranından erişim sağlayabilir. Şifresini unutup Instagram hesabına giriş yapamayanlar parola sıfırlama işlemi ile hesaplarına tekrar giriş yapabilirler. Bu işlemi birkaç adımda tamamlayabilirler.

INSTAGRAM GİRİŞ LİNKİ


Instagram Giriş Nasıl Yapılır?

Daha önceden açılmış bir Instagram hesabınız varsa giriş yapmak için yapılması gerekenler oldukça basit. Öncelikle Instagram giriş sayfasına gitmeniz gerekiyor. Burada yer alan "Hesabın var mı? Giriş yap" yazısında, 'Giriş yap'ın üzerine tıkladığınızda kullanıcı adınız ve şifrenizi ilgili boşluklara girmeniz ve ardından giriş yap butonuna tıklamanız yeterli. Bunun yanı sıra hesabına, Facebook aracılığıyla da giriş yapmanız mümkün. Bunun için ise "Facebook ile Giriş Yap" butonuna tıklamanız gerekiyor.

Instagram Hesabıma Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Instagram hesabına giriş hatası yaşayanların öncelikle kullanıcı adı veya şifrelerini kontrol etmesi gerekir. Kullanıcı adınızı, bağlı olduğu e-posta veya telefon numaranızı yazarak şifrenizle birlikte tekrar girmeye çalışın. Hala giriş yapamıyorsanız ‘Şifremi Unuttum’ seçeneği ile parolanızı sıfırlamanız gerekiyor. Şifre sıfırlama işlemiyle birlikte Instagram hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz. Şifre sıfırlama işlemi bilgisayar veya akıllı telefon üzerinden gerçekleştirilebilir.

Instagram Şifre Yenileme Yöntemleri

Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim diyorsanız akıllı telefonlardaki uygulama içinden yenileyebilir, eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum seçeneği ile kolayca yapabilirsiniz.

Telefondan Instagram Şifre Yenileme

- Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın,

- Profil sayfanıza girin,

- Sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayın,

- Sırayla “Ayarlar>Güvenlik>Şifre” seçeneklerine tıklayın,

- Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin,

- Sağ üstte yer alan mavi tik simgesine tıklayın.

Bilgisayardan Instagram Şifre Yenileme

- Instagram internet sitesine girin,

- Sağ üstte bulunan profil resminize tıklayarak profilinize girin,

- Ayarlar simgesine tıklayın,

- Şifreyi Değiştir seçeneğine tıklayın,

- Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin,

- Şifreyi Değiştir butonuna tıklayın.

Instagram ‘Şifremi Unuttum’ Seçeneği İle Şifre Değiştirme

-Telefonunuzdan Instagram uygulamasına girin,

-Giriş yapma ekranında “giriş yapmak için yardım al” seçeneğine tıklayın,

-Hesabınıza bağladığınız telefon numarası, e-posta veya kullanıcı adınızı girin,

Telefon numarası girildiği takdirde tek kullanımlık şifre gelir. Bu parolayı kullanarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer e-posta adresiniz veya kullanıcı adınız ile girerseniz kayıtlı mailinize şifre sıfırlama linki gönderilir. Bu linke tıkladığınız takdirde Instagram’ın şifre değiştirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Telefondan Yeni Instagram Hesap Açma

Telefondan yeni Instagram hesabı açmak isteyenlerin öncelikle uygulamayı indirmeleri gerekiyor. Android cihazlarda Play Store, IOS cihazlarda ise App Store uygulaması kullanılarak indirilebilir. Uygulamayı telefonda açtıktan sonra;

- Karşınıza gelen ekranda “Hesabın yok mu?” butonuna tıklayın

- E-posta veya numara ile kaydol butonuna basın ve bilgileri girin

- 1. satırda yer alan kullandığınız e-posta veya telefon numarasını girin

- 2. satıra isim soyisim bilgisi yazın

- 3. satıra istediğiniz kullanıcı adını girin

- 4.satırda şifreniz yazarak “Kaydol” butonuna basın

Bilgisayarda Yeni Instagram Hesap Açma

- Instagram ana sayfasına gidin

-Alt kısımda kaydol yazan butona basım

- E-posta veya numaranızı girin

- Kullanıcı adı ve şifrenizi girin

- Kaydol tuşuna basın

İNSTAGRAM DONDURMA Linki 2022 - Instagram Hesap Dondurma (Geçici, kalıcı instagram nasıl dondurulur?)
Instagram Şifremi Unuttum diyorsanız Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki

Facebook Dondurma ve Silme 2023: Facebook Kalıcı ve Geçici 'Hesap Dondurma ve Silme' İşlemi Nasıl Yapılır?

16 Şubat 2023 at 15:17

Dünyanın değerli şirketlerinden birisi olan Facebook kullananların sayısı azalıyor. Instagram, Snapchat, Twitter, Twitch, YouTube gibi platformların yaygınlaşmasıyla birlikte Facebook’un ünü geri kaldı. 2010 yılında dünya genelinde en popüler uygulama olan Facebook’u artık kullanmayanlar için hesap dondurma veya geçici olarak silme seçenekleri var.

Hesap dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınız tekrar aktif hale getirebilir ve kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Hesabınızı yeniden aktif hale getirmek için kullanıcı adınız veya hesaba kayıtlı olan e-posta, telefonunuz ve şifrenizle girebilirsiniz. Hesabınız otomatik olarak aktif hale gelir. Ancak hesabınızı kalıcı olarak silerseniz yeniden aktif hale getiremezseniz.

FACEBOOK HESAP DONDURMA VE SİLME LİNKİ

Bilgisayardan Facebook Hesap Dondurma

 • Sağ üst köşedeki alt alta 3 çizgi simgesine dokunun.
 • Aşağı inip Ayarlar ve Gizlilike’e dokunun. Karşınıza gelen ekrandan Ayarlar sekmesine basın.
 • Ekranın sol köşesinde Facebook Bilgilerin kısmında Dondurma ve Silme'ye dokunun.
 • Hesabı Dondur'u seçin ve Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et'e dokunun.
 • Onaylamak için talimatları izleyin.

Telefondan Facebook Hesap Dondurma

 • Sağ alt köşedeki 3 çizgiye basın.
 • Ekranı aşağı kaydırın ve Ayarlar Gizlilik butonuna basın ve hemen altta gelen Ayarlar sekmesine girin.
 • Karşınıza çıkan Hesap Sahipliği ve Kontrolü sekmesine gidin.
 • Dondurma ve Silme'ye dokunun ardındanHesabı Dondur butonuna basın
 • Dondurma işlemi için talimatları izleyin.

Hesabınız dondurulduğunda:

 • Profilinizi sizden başka kimse göremez.
 • Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler görünmeye devam edebilir.
 • Arkadaşlarınız, kendi arkadaş listelerinde adınızı görmeye devam edebilir. Bunu arkadaşlarınız sadece arkadaş listelerinden görebilir.
 • Grup yöneticileri adınızla birlikte gönderilerinizi ve yorumlarınızı görmeye devam edebilir.

Facebook hesabınızı dondururken Messenger'ı aktif tutmayı seçerseniz veya Messenger'a giriş yapmış durumdaysanız, Messenger'ın aktif kalacağını aklınızda bulundurun. Messenger hesabınızı nasıl dondurabileceğinizi öğrenin.

Facebook Hesabını Yeniden Aktifleştirme

Hesabınızı dondurduktan sonra Facebook'a geri dönmek isterseniz, istediğiniz zaman Facebook'a giriş yaparak veya başka bir yere giriş yapmak için Facebook hesabınızı kullanarak hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. Yeniden etkinleştirme işlemini tamamlamak için giriş yaparken kullandığınız eposta veya cep telefonu numarasına erişiminizin olması gerektiğini unutmayın.

Bilgisayardan Facebook Hesap Silme

 • Sağ üst köşedeki alt alta 3 çizgi simgesine dokunun.
 • Aşağı inip Ayarlar ve Gizlilike’e dokunun. Karşınıza gelen ekrandan Ayarlar sekmesine basın.
 • Ekranın sol köşesinde Facebook Bilgilerin kısmında Dondurma ve Silme'ye dokunun.
 • Hesabı Sil’i seçin ve Hesabı Silme İşlemine Devam Et'e dokunun.
 • Onaylamak için talimatları izleyin.

Telefondan Facebook Hesap Silme

 • Sağ alt köşedeki 3 çizgiye basın.
 • Ekranı aşağı kaydırın ve Ayarlar Gizlilik butonuna basın ve hemen altta gelen Ayarlar sekmesine girin.
 • Karşınıza çıkan Hesap Sahipliği ve Kontrolü sayfasına gidin.
 • Dondurma ve Silme'ye dokunun ve ardından Hesabı Sil butonuna basın
 • Silme işlemi için talimatları izleyin.

Hesabınız silindiğinde:

 • Hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz.
 • Profiliniz, fotoğraflarınız, gönderileriniz, videolarınız ve eklediğiniz diğer her şey kalıcı olarak silinir. Eklediğiniz hiçbir şeyi geri getiremezsiniz.
 • Artık Facebook Messenger'ı kullanamazsınız.
 • Spotify veya Pinterest gibi Facebook hesabınızla kaydolmuş olabileceğiniz diğer uygulamalar için Facebook Girişini kullanamazsınız. Bu hesapları kurtarmak için söz konusu uygulamalar ve internet siteleriyle iletişime geçmeniz gerekir.
 • Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler hesabınızı silmenizin ardından arkadaşlarınıza görünmeye devam edebilir. Gönderdiğiniz mesajların kopyaları arkadaşlarınızın gelen kutusunda tutulur.

Facebook Hesap Silme İşlemini İptal Etme

Hesabınızı silme işlemini başlatmanızın üzerinden henüz 30 gün geçmediyse işlemi iptal edebilirsiniz. 30 günden sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bilgilerinizi geri getiremezsiniz.

Hesabınızı silme işlemini iptal etmek için:

Hesabınızı sildikten sonraki 30 gün içerisinde Facebook hesabınıza giriş yapın.

Silme İşlemini İptal Et'e tıklayın.

İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki 2021 - Instagram hesabı nasıl silinir? Telefondan kalıcı, geçici silme linkleri
Instagram Hesabı Nasıl Açılır? 2020 Telefondan Ve Bilgisayardan İnstagram Hesap Açma Yöntemleri

Klavyede Olmayan Semboller 2023: Klavyede Olmayan Farklı, Değişik Semboller, Emojiler ve Harfler

16 Şubat 2023 at 15:14

Herhangi türden metin yazmak için bazen semboller, emojiler veya farklı karakterlerde harflere ihtiyaç duyarız. Ancak bu sembollerin birçoğu klavyede olmayan sembollerdir. Sosyal medya platformlarının yanı sıra pek çok alanda semboller, emojiler ve değişik karakterlerdeki harflerin kullanımına ihtiyaç duyulur.

Klavyede Olmayan Yüz İfade Emojileri 2023

😀 😃 😄 😁 😆 😅 😂 🤣 🙂 🙃 😉 😊 😇 🥰 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤑 🤗 🤭 🤫 🤔 🤐 🤨 😐 😑 😶 😏 😒 🙄 😬 🤥 😌 😔 😪 🤤 😴 😷 🤒 🤕 🤢 🤮 🤧 🥵 🥶 🥴 😵 🤯 🤠 🥳 😎 🤓 🧐 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 🥺 😦 😧 😨 😰 😥 😢 😭 😱 😖 😣 😞 😓 😩 😫 🥱 😠 😡 🤬 😤🤡 😈 👿 💀 ☠ 👹 👺 👻 💩 👽 👾 🤖 😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🙈 🙉 🙊 💋 💌 💯 💢 💥 💫 💦 💨 🕳 💣 💬 🗨 🗯 💭💤 👋 🤚 🖐 ✋ 🖖 👌 🤏 ✌ 🤞 🤟 🤘 🤙 👈 👉 👆 🖕 👇 ☝️ 👍 👎 ✊ 👊 🤛 🤜 👏 🙌 👐 🤲 🤝 🙏 ✍ 💅 🤳 💪 🦾 🦿 🦵 🦶 👂 🦻 👃 🧠 🗣 🦷 🦴 👀 👁 👅 👄👶 🧒 👦 👧 🧑 👨 🧔 👱‍♂‍ 👨‍🦰 👨‍🦱 👨‍🦳 👨‍🦲 👩 👱‍♀‍ 👩‍🦰 👩‍🦱 👩‍🦳 👩‍🦲 🧓 👴 👵 🙍‍♂‍ 🙍‍♀‍ 🙎‍♂‍ 🙎‍♀‍ 🙅‍♂‍ 🙅‍♀‍ 🙆‍♂‍ 🙆‍♀‍ 💁‍♂‍ 💁‍♀‍ 🙋‍♂‍ 🙋‍♀‍ 🧏‍♂‍ 🧏‍♀‍ 🙇‍♂‍ 🙇‍♀‍ 🤦‍♂‍ 🤦‍♀‍ 🤷‍♂‍ 🤷‍♀‍ 👨‍⚕‍ 👩‍⚕‍ 👨‍🎓 👩‍🎓 👨‍🏫 👩‍🏫 👨‍⚖‍ 👩‍⚖‍ 👨‍🌾 👩‍🌾 👨‍🍳 👩‍🍳 👨‍🔧 👩‍🔧 👨‍🏭 👩‍🏭 👨‍💼 👩‍💼 👨‍🔬 👩‍🔬 👨‍💻 👩‍💻 👨‍🎤 👩‍🎤 👨‍🎨 👩‍🎨 👨‍✈‍ 👩‍✈‍ 👨‍🚀 👩‍🚀 👨‍🚒 👩‍🚒 👮‍♂‍ 👮‍♀‍ 🕵️‍♂‍ 🕵️‍♀‍ 💂‍♂‍ 💂‍♀‍ 👷‍♂‍ 👷‍♀‍ 🤴 👸 👳‍♂‍ 👳‍♀‍ 👲 🧕 🤵 👰 🤰 🤱 👼 🎅 🤶 🦸‍♀‍ 🦸‍♂‍ 🦹‍♀‍ 🦹‍♂‍ 🧙‍♀‍ 🧙‍♂‍ 🧚‍♀‍ 🧚‍♂‍ 🧛‍♀‍ 🧛‍♂‍ 🧜‍♀‍ 🧜‍♂‍ 🧝‍♀‍ 🧝‍♂‍ 🧞‍♀‍ 🧞‍♂‍ 🧟‍♀‍ 🧟‍♂‍ 💆‍♂‍ 💆‍♀‍ 💇‍♂‍ 💇‍♀‍🚶‍♂‍ 🚶‍♀‍ 🧍‍♂‍ 🧍‍♀‍ 🧎‍♂‍ 🧎‍♀‍ 👨‍🦯 👩‍🦯 👨‍🦼 👩‍🦼 👨‍🦽 👩‍🦽 🏃‍♂‍ 🏃‍♀‍ 💃 🕺 🕴 👯‍♂‍ 👯‍♀‍ 🧖‍♀‍ 🧖‍♂‍ 🧗‍♀‍ 🧗‍♂‍ 🤺 🏇 ⛷ 🏂 🏌️‍♂‍ 🏌️‍♀‍ 🏄‍♂‍ 🏄‍♀‍ 🚣‍♂‍ 🚣‍♀‍ 🏊‍♂‍ 🏊‍♀‍ ⛹️‍♂‍ ⛹️‍♀‍ 🏋️‍♂‍ 🏋️‍♀‍ 🚴‍♂‍ 🚴‍♀‍ 🚵‍♂‍ 🚵‍♀‍ 🤸‍♂‍ 🤸‍♀‍ 🤼‍♂‍ 🤼‍♀‍ 🤽‍♂‍ 🤽‍♀‍ 🤾‍♂‍ 🤾‍♀‍ 🤹‍♂‍ 🤹‍♀‍ 🧘‍♀‍ 🧘‍♂‍ 🛀 🛌 👭 👫 👬 💏 💑 👨‍👩‍👦 👨‍👩‍👧 👨‍👩‍👧‍👦 👨‍👩‍👦‍👦 👨‍👩‍👧‍👧 👨‍👦 👨‍👦‍👦 👨‍👧 👨‍👧‍👦 👨‍👧‍👧 👩‍👦 👩‍👦‍👦 👩‍👧 👩‍👧‍👦 👩‍👧‍👧 👤 👥 👣

Yiyecek İçecek Emojileri

☕ 🍵 🍶 🍺 🍻 🍸 🍹 🍷 🍴 🍕 🍔 🍟 🍗 🍖 🍝 🍛 🍤 🍱 🍣 🍥 🍙 🍘 🍚 🍜 🍲 🍢 🍡 🍳 🍞 🍩 🍮 🍦 🍨 🍧 🎂 🍰 🍪 🍫 🍬 🍭 🍯

Kalp Emojileri

💘 💝 💖 💗 💓 💞 💕 💟 ❣ 💔 ❤ 🧡 💛 💚 💙 💜 🤎 🖤 🤍

Hava ve Zaman Emojileri

🌑 🌓 🌔 🌛 🌙 🌍 🌎 🌏 🌋🌌 🌠 ⭐ ☀ ⛅ ☁ ⚡ ☔ ❄ ⛄ 🌀 🌁 🌈 🌊

Spor, Oyun ve Hobi Emojileri

🎨 🎬 🎤 🎧 🎼 🎵 🎶 🎹 🎻 🎺🎷 🎸 👾 🎮 🃏 🎴 🀄 🎲 🎯🏈 🏀 ⚽ ⚾ 🎾 🎱 🏉 🎳 ⛳ 🚵 🚴🏁 🏇 🏆 🎿 🏂 🏊 🏄 🎣

Saat Emojileri

🕛 🕐 🕑 🕒 🕓 🕔 🕕 🕖 🕗 🕘 🕙 🕚

Hayvan Emojileri

🐵 🙈 🙉 🙊🐶 🐺 🐱 🐭 🐹 🐸 🐯 🐨 🐻 🐷🐽 🐮 🐗 🐒 🐴 🐑 🐘 🐼 🐧🐦 🐤 🐥 🐣 🐔 🐍 🐢 🐛🐝 🐜 🐞 🐌 🐙 🐚 🐠🐟 🐬 🐳 🐎 🐲 🐡 🐫 🐩 🐾

Binalar, Mekanlar ve Merkezler Emoji

🏠 🏡 🏫 🏢 🏣 🏥 🏦 🏤 🌇 🌆 🏯 🏰 ⛺ 🏭 🗼 🗾 🗻 🌃 🗽 🗾 🗻 🌅 🌃 🗽 🌉 🎠 🗻 🌅🗽🗼🎠🗻🌄

Teknoloji Emojileri

🎥 📷 📹 📼 💿 📀 💽 💾 💻 📱 ☎ 📞 📟 📠 📡 📺 📻 🔊 🔉 🔈 🔇 🔔 🔕 📢 📣 ⏳ ⌛ ⏰ ⌚ 🔓 🔒 🔏 🔐 🔑 🔎 💡 🔦 🔌 🔋 🔍 🔧 🔩 🔨 📲 📶🎦 📳 📴

Klavyede Olmayan Farklı Şekiller ve Semboller

⚕ ☢ ☣ ⚛ 🕉 ✡ ☸ ☮ ↕️ ↔️ ↩ ↪ ⬆️ ⬇️ ⬅️ ➡️ ↖️ ↗️ ↘️ ↙️ ⤴️ ⤵️ 🔃 🔄 🔙 🔚 🔛 🔜 🔝 🏧 🚮 🚰 ♿ 🚹 🚺 🚻 🚼 🚾 🛂 🛃 🛄 🛅 ⚠️ 🚸 ⛔ 🚫 🚳 🚭 🚯 🚱 🚷 📵 🔞 🛐 ☯️ ✝️ ☪️ 🕎 🔯 ♈ ♉ ♊ ♋ ♌ ♍ ♎ ♏ ♐ ♑ ♒ ♓ ⛎ 🔆 📶 📳 📴 🔀 🔁 🔂 🔼 🔽 ◀️ ▶️ 🎦 ⏫ ⏬ ⏪ ⏮ ⏩ ⏭ ⏯ ⏸ ⏺ ⏹ ⏏ ♻️ 🔱📛 🔰 ⭕ 0️⃣ 1️⃣ 2️⃣ 3️⃣ 4️⃣ 5️⃣ 6️⃣ 7️⃣ 8️⃣ 9️⃣ 🔟 #️⃣ *️⃣ 🔠 🔡 🔢 🔣 🔤 🅰️ 🆎️ 🅱️ 🆑️ 🆒️ 🆓️ ℹ 🆔️ Ⓜ️ 🆕️ 🆖️ 🅾️ 🆗️ 🅿️ 🆘️ 🆙️ 🆚️ 🈁️ 🈂️ ➿➰ 〽️ ✅ ☑ ✔ ✖ ❌ ❎ ➕ ➖ ➗ ✳ ✴ ❇ ‼ ⁉️ ❓ ❔ ❗ ❕ 〰️ ©️ ®️ ™️ ☦ ♾ ⚜

Klavyede Olmayan Semboller 2023

Üçgen Sembolleri

▲◣◢ ◥▼△▽ ⊿◤◥ △ ▴ ▵ ▶ ▷ ▸ ▹ ► ▻ ▼ ▽ ▾ ▿ ◀ ◁ ◂ ◃ ◄ ◅

Para Birimi Sembolleri

¢ $ € £ ¥ ₮ ৲ ৳ ௹ ฿ ៛ ₠ ₡ ₢ ₣ ₤ ₥ ₦₧s ₨ ₩ ₪ ₫ ₭ ₯ ₰ ₱ ₲ ₳ ₴ ₵ ¥ ﷼¤ ƒ

Satranç ve Kart Sembolleri

♔ ♕ ♖ ♗ ♘ ♙ ♚ ♛ ♜ ♝ ♞ ♟ ♤ ♠ ♧ ♣ ♡ ♥ ♢ ♦

Çiçek Sembolleri

✽ ✾ ✿ ❀ ❁ ❃ ❋

Müzik Sembolleri

♪ ♫ ♩ ♬ ♭ ♮ ♯

Kalp İşareti ve Sembolleri

დ ღ ♡ ❣ ❤ ❥ ❦ ❧ ♥ ۵ ლ

Matematiksel Semboller

π∞Σ√∛∜∫∬∭∮∯∰∱∲∳∀∁∂∃∄∅∆∇∈∉∊∋∌∍∎∏∐∑∓∔∕∖∗∘∙∝∟∠∡∢∣∤∥∦∧∨∩∪∴∵∶∷∸∹∺∻∼∽∾∿≀≁≂≃≄≅≆≇≈≉≊≋≌≍≎≏≐≑≒≓≔≕≖≗≘≙≚≛≜≝≞≟≠≡≢≣≤≥≦≧≨≩≪≫≬≭≮≯≰≱≲≳≴≵≶≷≸≹≺≻≼≽≾≿⊀⊁⊂⊃⊄⊅⊆⊇⊈⊉⊊⊋⊌⊍⊎⊏⊐⊑⊒⊓⊔⊕⊖⊗⊘⊙⊚⊛⊜⊝⊞⊟⊠⊡⊢⊣⊤⊥⊦⊧⊨⊩⊪⊫⊬⊭⊮⊯⊰⊱⊲⊳⊴⊵⊶⊷⊸⊹⊺⊻⊼⊽⊾⊿⋀⋁⋂⋃⋄⋅⋆⋇⋈⋉⋊⋋⋌⋍⋎⋏⋐⋑⋒⋓⋔⋕⋖⋗⋘⋙⋚⋛⋜⋝⋞⋟⋠⋡⋢⋣⋤⋥⋦⋧⋨⋩⋪⋫⋬⋭⋮⋯⋰⋱⁺⁻⁼⁽⁾ⁿ₊₋₌₍₎

Klavyede Olmayan Diğer Semboller

๑•ิ.•ั๑ ๑۩۞۩๑ ♬✿.。.: * ☂☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☊ ☋ ☌ ☍ ☒☢ ☸ ☹ ☻ ☼ ☽ ☾ ♠ ♡ ♢ ♣ ♤ ♥ ♦ ♧ ♩ ✙ ✁ ✎ ✐ ❀ ✰ ❁ ❥ ❦❧ ➳ ➽ ღεїз℡❣·۰•●○● ゃōゃ♥ ♡๑۩ﺴ ☜ ☞ ☏♡ ⊙◎ ☻╄ஐﻬ ► ◄ ▧ ▨ ◐ ◑ ↔ ☼ ♦ ▀ ▄ █▌ ▐░ ▒ ▬♦ ◊ ◦ ☼ ♠♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ の ☆ → あ ぃ £ 。◕‿◕。 # @ & * ¥☸ ❁ ❀ ✿ ✾ ❃ ✺ ❈ ❊ ❉ ✱ ✲ ✩ ✫ ✬ ✭ ✮ ✰ ☆ ★ ✪ ¤ ☼ ☽ ☾ ♡ ღ☻ ❂ ◕ ⊕ ☉ Θ o O ☯ ㊝ ⊙ ◎ ◑ ◐ ۰ • ● 。 ゚ ๑ ☜ ☞ ☂ ☏ ︻ ︼ ︽ ︾ 〈 〉 ︿ ﹀ ∩ ∪ ﹁ ﹂ ﹃ ﹄﹝ ﹞ <> ≦ ≧ ﹤ ﹥ 「 」 ︵ ︶ ︷ ︸ ︹ ︺〔 〕 【 】 《 》 ( ) { } ﹙ ﹚ 『 』 ﹛ ﹜╳ + - ﹢ × ÷ = ≠ ≒ ∞ ˇ ± √ ⊥ ∠ ∟ ⊿ ㏒ ▷ ◁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☊ ☋ ☌ ☍ ☒☢ ☸ ☹ ☻ ☼ ☽ ☾ ♠ ♡ ♢ ♣ ♤ ♥ ♦ ♧ ♩ ✙ ✁ ✎ ✐ ❀ ✰ ❁ ❥ ❦❧ ➳ ➽ 〠 〄 ㍿ ♝ ♞ ♯♩♪♫♬♭♮ ☏ ☪ ºº ₪ ¤ 큐 « » ™ ♂✿ ♥ の ↑ ↓ ← → ㊣ ◎ ○ ● ⊕ ⊙ ○ △ ▲ ☆ ★ ◇ ◆ ■ □ ▽ ▼ § ¥ 〒 ¢ £ ※ ♀ ♂ © ® ⁂ ℡ ↂ░ ▣ ▤ ▥ ▦ ▧ ✐✍✡✓✕ ♂ ♀ ♥ ♡ ☜ ☞ ☏ ⊙ ◎ ☻ ► ◄ ▧ ▨ ◐ ◑ ↔ ♥ ♡ ☼ ♦ ▀ ▄ █ ▌ ▐ ░ ▒ ▬ ♦ ◊ ◘ ◙ ◦ ☼ ♠ ♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ ✄☪☣☢☠ ✗✘✚✪✣✤✥✦✧✩✫✬✭✮✯✰ ✱✲❃❂❁❀✿✾✽✼✻✺✹✸✷ ✶✵❅❆❈❉❊❋❖☂【】┱ ┲ ❣ ✚ ✪ ✣ ✤ ✥ ✦ ❉ ❥ ❦ ❧ ❃ ❂ ❁ ❀ ✄ ☪ ☣ ☢ ☠ ☭ ➸ ✓ ✕ *.:。✿*゚‘゚・✿.。.: ≧0≦ o(╥﹏╥)o //(ㄒoㄒ)// {{{(>_ `,·。≈{}~ ~() _ – 『』√ $ @ * & # ※卐 々∞Ψ ∪∩∈∏ の ℡ ぁ§∮〝〞 ミ灬ξ№∑⌒ξζω*ㄨ ≮≯ +-×÷﹢﹣±/= ∫∮∝ ∞ ∧∨ ∑ ∏ ∥∠ ≌ ∽ ≦ ≧ ≒﹤﹥じ☆ ■♀『』◆◣◥▲Ψ ※◤ ◥ →№←㊣∑⌒〖〗@ ξζω□∮〓※∴ぷ▂▃▅▆█ ∏卐【】△√ ∩¤々 ♀♂∞①ㄨ≡↘↙▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █┗┛╰☆╮ ≠ ▂ ▃ ▄ ▅┢┦aΡpy ♡^_^♡ ^_^…….♧♧ ☜♥☞. ︻︼─一 ▄︻┻┳═一 ﹏◢ ◣ ◥ ◤ ▽ ▧ ▨ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ▓ ▒ ░ Café № @ ㊣ ™ ℡ 凸 の ๑۞๑ ๑۩ﺴ ﺴ۩๑ o (‧”’‧)o ❆ べò⊹⊱⋛⋋ ⋌⋚⊰⊹ ⓛⓞⓥⓔ べ ☀ ☼ ☜ ☞ ⊙® ◈ ♦ ◊ ◦ ◇ ◆ εїз ☆·.¸¸.·´¯`·.¸¸.¤ ~♡の ♡~☃⊹⊱⋛⋌⋚⊰⊹✗/(*w*) ≡[。。]≡※◦º°× °º◦εїз´¯`·»。。♀♡╭☆╯ºØغø º¤ø,¸ ¸,ºº¤øøºﷲﷲ°º¤ø,¸¸, げこごさざしじすぜそぞただちぢっつづてでとどなに ぬねのはば ♪♫╭♥ ๑•ิ.•ัﻬஐ ✎ぱひびぴふ ぶぷへべぺほぼぽまみむめも ❃❂❁❀✿✾✽✼✻✺✹✸✷ ✶✵✴❄❅❆❇❈❉❊❋❖❤❥❦❧ ☀ o O#♡ ┽┊ ﹎.εїз︷✿‧:﹎。❤‧:❉:‧ .。.・ ❀●•♪.。‧:❉:‧ °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø*.:。 ✿*゚‘゚・✿.。.. ☺ ♥ ♦ ♣ ♠ ◘ ♫ ☼ • ★ © ™ ® • – — £ ½ ═ ║╚ ╝╔ ╗ ╩ ╦ ╠ ╣ ¸ „ ø ¤ º °¨ ● ▬ ๑ ۩ ۩ ๑▬۝ ۞۩ ©®Ж¼ ½¾¶ ₤ Ω □ ▪ ▫ ◊ ● ◦٭*∞ §%$()[email protected]#^{}[]’;’ ☺☻♫♪ ▀▄▀▄▀▄▀▄ ♣ ♧ ♥ ♡ ♦ ♢ ♔ ♕ ♚ ♛ ⚜ ★ ☆ ✮ ✯ ☄ ☾ ☽ ☼ ☀ ☁ ☂ ☃ ☻ ☺ ☹ ۞ ۩ εїз Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ξЖЗ εжз ☎ ☏ ¢ ☚ ☛ ☜ ☝ ☞ ☟ ✍ ✌ ☢ ☣ ♨ ๑ ❀ ✿ ψ ♆ ☪ ☭ ♪ ♩ ♫ ♬ ✄ ✂ ✆ ✉ ✦ ✧ ♱ ♰ ∞ ♂ ♀ ☿ ❤ ❥ ❦ ❧ ™ ® © ✖ ✗ ✘ ⊗ ♒ ■ □ ▢ ▲ △ ▼ ▽ ◆ ◇ ○ ◎ ● ◯ Δ ◕ ◔ ʊ ϟ ღ ツ 回 ₪ 卐 ™ © ® ¿ ¡ ½ ⅓ ⅔ ¼ ¾ ⅛ ⅜ ⅝ ⅞ ℅ № ⇨ · ¨ … ¦ ┅ ┆ ┈ ┊ ╱ ╲ ╳ ¯ – — ≡ ჻ ░ ▒ ▓ ▤ ▥ ▦ ▧ ▨ ▩ █ ▌ ▐ ▀ ▄ ◠ ◡ ╭ ╮ ╯ ╰ │ ┤ ╡ ╢ ╖ ╕ ╣ ║ ╝ ╜ ╛ ┐ └ ┴ ┬ ├ ─ ┼ ╞ ╟ ╚ ╔ ╩ ╦ ╠ ═ ╬ ╧ ╨ ╤ ╥ ╙ ╘ ╒ ╓ ╫ ╪ ┘ ┌ {。^◕‿◕^。} (◕^^◕) (^.^)

Klavyede Olmayan Harfler 2023

 • ₳ ฿ ₵ Ç Đ Ɇ ₣ ₲ Ⱨ ł̇ ł J ₭ Ⱡ ₥ ₦ Ø ₱ Ɽ ₴ ₮ Ʉ Ü V Ɏ Ⱬ ₩ Ӿ
 • Ą Ɓ Ƈ Ɗ Ę Ƒ Ɠ Ḩ Į ǰ Ƙ Ɫ ϻ Ɲ Ǫ Ƥ Ɍ Ş Ƭ Ų Ṽ Ƴ Ȥ-Ⱳ Ẋ Ɋ
 • ɐ q ɔ p ǝ ɟ ƃ ɥ ! ɾ ʞ ן ɯ u o d ɹ s ʇ n ʌ ʍ x ʎ z- ʍ x b
 • [̲̅A̲̅] [̲̅B̲̅] [̲̅C̲̅] [̲̅D̲̅] [̲̅E̲̅] [̲̅F̲̅] [̲̅G̲̅] [̲̅Ğ̲̅] [̲̅H̲̅] [̲̅I̲̅] [̲̅İ̲̅] [̲̅J̲̅] [̲̅K̲̅] [̲̅L̲̅] [̲̅M̲̅] [̲̅N̲̅] [̲̅O̲̅] [̲̅Ö̲̅] [̲̅P̲̅] [̲̅R̲̅] [̲̅S̲̅] [̲̅Ş̲̅] [̲̅T̲̅] [̲̅U̲̅] [̲̅Ü̲̅] [̲̅V̲̅] [̲̅Y̲̅] [̲̅Z̲̅] [̲̅W̲̅] [̲̅X̲̅] [̲̅Q̲̅]
 • ᗩ ᗷ ᑕ ᗪ ᗴ ᖴ G ᕼ I İ ᒎ K ᒪ ᗰ ᑎ ᗝ ᑭ ᖇ ᔕ 丅 ᑌ ᐯ Ƴ ᘔ - ᗯ ᙭ ᑫ ̷
 • A̷̷ ̷̷B̷̷ ̷̷C̷̷ ̷̷D̷̷ ̷̷E̷̷ ̷̷F̷̷ ̷̷G̷̷ ̷̷Ğ̷̷ ̷̷H̷̷ ̷̷I̷̷ ̷̷İ̷̷ ̷̷J̷̷ ̷̷K̷̷ ̷̷L̷̷ ̷̷M̷̷ ̷̷N̷̷ ̷̷O̷̷ ̷̷Ö̷̷ ̷̷P̷̷ ̷̷R̷̷ ̷̷S̷̷ ̷̷Ş̷̷ ̷̷T̷̷ ̷̷U̷̷ ̷̷Ü̷̷ ̷̷V̷̷ ̷̷Y̷̷ ̷Z ̷
 • a̷̷ ̷̷b̷̷ ̷̷c̷̷ ̷̷d̷̷ ̷̷e̷̷ ̷̷f̷̷ ̷̷g̷̷ ̷̷ğ̷̷ ̷̷h̷̷ ̷̷ı̷̷ ̷̷j̷̷ ̷̷k̷̷ ̷̷l̷̷ ̷̷m̷̷ ̷̷n̷̷ ̷̷o̷̷ ̷̷ö̷̷ ̷̷p̷̷ ̷̷r̷̷ ̷̷s̷̷ ̷̷ş̷̷ ̷̷t̷̷ ̷̷u̷̷ ̷̷ü̷̷ ̷̷v̷̷ ̷̷y̷̷ ̷z
 • A̶ ̶B̶ ̶C̶ ̶D̶ ̶E̶ ̶F̶ ̶G̶ ̶Ğ̶ ̶H̶ ̶I̶ ̶İ̶ ̶J̶ ̶K̶ ̶L̶ ̶M̶ ̶N̶ ̶O̶ ̶Ö̶ ̶P̶ ̶R̶ ̶S̶ ̶Ş̶ ̶T̶ ̶U̶ ̶Ü̶ ̶V̶ ̶Y̶ ̶Z̶
 • ⍲ ℬ ල Ḉ Ɗ ℰ ℱ ᘜ ℋ ł ĺ Ĵ Ƙ Ꮭ ᙏ ℵ Ọ Ṏ Ꭾ ℛ ຮ ፐ ນ Ꮙ Ꭹ ɀ
 • A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z
 • a b c d e f g h i j k l m n o ö p r s ş t u v y z
 • Ꮧ β Ȼ Ɗ Ɛ Բ Ǥ Ğ Ħ ł Ꭵ J Ҡ Լ ♏ И Ø Ƥ Ȓ Ṩ ʂ Ҭ Ȗ ὗ Ѵ ҷ Ƶ
 • α Ⴆ ƈ ԃ ҽ ϝ ɠ ԋ ι ʝ ƙ ʅ ɱ ɳ σ ρ ϙ ɾ ʂ ƚ υ ʋ ɯ x ყ ȥ
 • A ß Ƈ Đ Є Ƒ Ǥ ℋ Ɩ ℑ Ƙ Ł ℳ Ɲ Ѻ Ƥ Ʀ $ Ƭ Ʋ ℣ Υ Ζ
 • ค ც ८ ძ ૯ Բ ૭ Һ ɿ ʆ қ Ն ɱ Ո ૦ ƿ Ր ς ੮ υ ౮ ע Ȥ
 • Λ Ϧ ㄈ Ð Ɛ F Ɠ н ı フ Қ Ł ௱ Л Øþ 尺 らŤ Ц ü Ɣ Ϥ Ẕ
 • ム 乃 ζ Ð 乇 キ Ǥ ん ノ フズレᄊ刀 Ծ ア 尺丂 イЦ リ乙

Siyah Kalp Ne Demek? Siyah Kalp Emoji Ne Anlama Gelir, Neden Kullanılır?
Emoji Nasıl Yapılır? Yeni Emoji Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Ekran Kartı Öğrenme: Bilgisayar Ekran Kartı Modeli ve Özelliklerine Nasıl Bakılır?

16 Şubat 2023 at 15:11

Bilgisayarın en önemli parçalarından bir tanesi olan ekran kartı monitör üzerinde herhangi bir yazı, görsel, grafik veya videonun aktarımında işlemci ile monitör arasındaki iletişimi sağlar. Ekran kartı modeli ve özelliklerinin iyi bir görüntü açısından önemi büyüktür. Bilgisayardan ekran kartı birkaç adımda öğrenilebilir.

Ekran Kartı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ekran kartı ya da grafik kartı olarak adlandırılan bileşenlerin temel görevi, bilgisayardaki görüntüyü işleyip, monitöre aktarılmasını sağlamaktır. Bu kadar basit şekilde anlatıp kısa bir cümle ile özetlendiğine bakmayın, günümüz teknolojisi sayesinde ekran kartlarına gelen özellikler, hem günümüzü kolaylaştırıyor hem de daha kaliteli sonuçlar elde etmemize yarıyor.

Ekran kartının gücüyle doğru orantılı olarak işlenen veriler sayesinde daha yüksek grafikli oyunlar ve daha yüksek performans elde edebiliyoruz. Monitörde gördüğünüz ne varsa ekran kartı tarafından işlenip, sonrasında monitöre aktarılıyor. Yani aslında fazlasıyla önemli birbileşendir.

Ekran Kartı Modeli ve Özellikleri Öğrenme

Yöntem 1: Windows+R Kombinasyonu ile Öğrenme

Ekran kartı modeli ya da özelliklerini öğrenmenin en kolay yöntemlerinden biri, bilgisayardaki DirectX Tanı Aracı’nı çalıştırmaktır. Bunun için;

- Windows tuşuna basılı tutun. Tuşa basılı tutarken “R” harfine de aynı anda basarak “Çalıştır” ekranını açın.
- Sonrasında “Aç” bölmesine “dxdiag” yazın.
- Ardından “Enter” tuşuna basın. Biraz bekledikten sonra çıkan çerçevede “Ekran” sekmesini seçerek ekran kartı modelinizi tespit edebilirsiniz.

Yöntem 2: Aygıt Yöneticisinden Ekran Kartı Bilgilerini Öğrenme

- Masaüstünde bulunan “Bu bilgisayar” seçeneğine sağ tıklayın.
- Sol bölmeden “Aygıt Yöneticisi” bölmesini açın.
- Açılan pencerede “Görüntü Bağdaştırıcıları” seçeneğine tıklayarak, sahip olduğunuz ekran kartı bileşenlerini görüntüleyebilirsiniz.

İşlemci Ve Ekran Kartında Tdp Nedir? Tdp Kaç Olmalıdır?
Mhz Nedir? Ekran Kartı Ve Ramlarde Mhz Ne Anlama Gelir?
Anakart Nedir, Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?

Konum Nasıl Atılır? WhatsApp ve Messenger’dan Konum Gönderme

16 Şubat 2023 at 14:57

Dünya genelinden en çok kullanılan uygulamaların başında gelen WhatsApp ve Messenger gibi uygulamalar sesli, görüntülü anlık mesajlaşmanın yanında konum atma özelliği ile de kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Konum atma veya paylaşma işlemi ile akıllı telefonlar üzerinden gidilecek adres karşı tarafa kolayca iletilebiliyor.

WhatsApp’tan Konum Nasıl Atılır?

Öncelikle WhatsApp veya Messenger üzerinden konumunuz paylaşabilmek için konum ayarlarınızın açık olması gerekmektedir. Aksi taktirde konum paylaşma işlemi başarılı olmaz.

Android Telefonlardan WhatsApp Konum Paylaşma

 • WhatsApp’a girin.
 • Konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın.
 • Sağ üst köşede yer alan Ataş simgesine basın
 • Karşınıza gelen ekrandan konum butonuna basın
 • Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

iPhone Telefonlardan WhatsApp Konum Paylaşma

 • WhatsApp’ı açın.
 • Konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın.
 • Sol alt köşede yer alan ‘+’ simgesine tıklayın
 • Karşınıza gelen ekranda konum sekmesine basın.
 • Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

Messenger’dan Konum Nasıl Atılır?

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger üzerinden anlık mesajlaşma, sesli veya görüntülü sohbet özelliklerinin yanı sıra konut atma özelliği ile de kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

Android Telefonlardan Messenger Konum Paylaşma

 • Messenger’a girin.
 • Konum atmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına girin.
 • Metin kutusunun yanında yer alan dört nokta simgesine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda konum simgesine basın.
 • Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

iPhone Telefonlardan Messenger Konum Paylaşma

 • Messenger’a girin.
 • Konum atmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına girin.
 • Metin kutusunun sol tarafında yer alan (+) işaretine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda konum simgesine basın.
 • Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.
Whatsapp Nasıl İndirilir? Whatsapp Uygulaması Nasıl Yüklenir, Nasıl Hesap Açılır?
Whatsapp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? Whatsapp Engellenmek Anlaşılır Mı?
WhatsApp toplu mesaj atma nasıl yapılır 2021? İşte WhatsApp'ta toplu mesaj atma adımları...

Apple Kimliği ve iCloud Hesabı Oluşturma: Yeni Apple Kimliği ve iCloud Hesabı Nasıl Oluşturulur?

16 Şubat 2023 at 14:47

Yeni Apple cihazı kullanmaya hazırlanan kişilerin App Store, iTunes gibi uygulamaları kullanabilmesi için yeni bir Apple kimliğini ihtiyacı oluyor. Apple ID iPhone, iPad ve Mac cihazlardan oluşturulabilen Apple kimliği internet tarayıcıları üzerinden de kolayca yapılabiliyor.

Yeni bir Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Apple Kimliği iCloud, App Store, iTunes Store, Apple Music ve daha pek çok Apple servisine erişmek için kullanılan bir hesaptır. Tüm Apple servislerinden yararlanmak için aynı Apple Kimliğini kullanmanız gerekir. Bunun için tam adınız, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız yeterlidir.

iPhone, iPad veya iPod Touch Apple Kimliği Oluşturma

 • Aygıtınızı ayarlarken Apple Kimliği oluşturma
 • "Parolanızı mı unuttunuz veya Apple kimliğiniz mi yok?" seçeneğine dokunun.

 • Ücretsiz Apple Kimliği Yarat'a dokunun.
 • Doğum gününüzü seçip adınızı girin. İleri seçeneğine dokunun.
 • "Mevcut e-posta adresinizi kullanın"a veya "Ücretsiz iCloud e-posta adresi alın"a dokunun.
 • İstendiğinde, e-posta adresinizi doğrulamak ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak için ekrandaki adımları izleyin. Bu adımı atlamayı seçerseniz bunu daha sonra Ayarlar'da yapmanız istenir.

App Store'u Kullanarak Apple Kimliği Oluşturma

 • App Store'u açın ve giriş yap düğmesine dokunun.
 • Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine dokunun. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud'dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

 • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
 • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından İleri'ye dokunun.
 • Telefon numaranızı onaylayın. Böylece kimliğinizi doğrulayabilir ve gerektiğinde hesabınızı kurtarabilirsiniz. İleri seçeneğine dokunun.
 • Apple'dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

E-posta adresinizi doğruladıktan sonra iTunes Store'a, App Store'a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

Mac Apple Kimliği Oluşturma

App Store'da veya aygıt ayarlarınızda yeni bir Apple Kimliği oluşturabilirsiniz.

 • App Store'u açın.
 • Giriş Yap'ı, ardından da Apple Kimliği Yarat'ı tıklayın. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud'dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

 • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
 • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam'ı tıklayın.
 • Apple'dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.
 • E-posta adresinizi doğruladıktan sonra, App Store'a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için yeni Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

Windows PC'inizde Apple Kimliği oluşturma

 • Windows için iTunes'u açın. En son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Bilgisayar ekranınızın veya iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğundan Hesap > Giriş Yap'ı seçin. Yeni Apple Kimliği Yarat'ı tıklayın.
 • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
 • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam'ı tıklayın.
 • Apple'dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

Web'de Apple Kimliği Oluşturma

 • Apple Kimliği hesap sayfasına gidin ve Apple Kimliğinizi oluşturun seçeneğini tıklayın.
 • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.

 • Her zaman erişebileceğiniz bir telefon numarası girin.
 • İsterseniz Apple Güncellemelerine abone olmak için ilgili kutuları işaretleyin. Bu abonelik sayesinde Apple'ın en son haber, yazılım, ürün ve servisleriyle ilgili en güncel bilgileri alırsınız.
 • Devam'ı tıklayın.
 • E-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamak için ekrandaki adımları izleyin.
Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi
Instagram Hesap Açma ve Kaydolma 2021: Yeni 'Instagram Hesap Oluşturma ve Kaydolma' Linki
Google Hesabı Nasıl Açılır? Önceden Açılan Google Hesabını Silmek (Kaldırma) Nasıl Yapılır?

Hat Kapatma, Hat İptali Nasıl Yapılır? Telefon Hattını İptal Etme İşlemi

16 Şubat 2023 at 14:47

Çeşitli nedenlerle üzerine kayıtlı hattı iptal etmek isteyen kişiler için birkaç yöntem bulunmaktadır. Telefon hattını iptal etmek isteyen kişilerin yazılı başvurusuna ihtiyaç vardır. Bu yazılı başvuru GSM operatörlerinin bayisine gidilerek şahsen veya e-devlet veya bağlı olunan Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatörlerinin faks kanalları üzerinden iletilmesi gerekmektedir.

e-devlet Üzerinden Hat Kapatma İşlemi

 • Kişisel bilgilerinizi doğrulayın.

 • Feshetmek istediğiniz aboneliğinizi seçin.

 • Fesih başvuru nedeninizi doldurun.

 • Abonelik fesih belgesini imzalayın.

 • Fesih işleminiz tamamlandı.

Turkcell Hat İptal Etme İşlemi

​Hattını iptal ettirmek isteyen kişiler detaylı bilgi için 532 nolu Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya Turkcell İletişim Merkezlerine gidebilir. Telefon hattını iptal ettirmek isteyen kişiler 0216 633 07 ​27 nolu hatta faks göndererek, Turkcell.com.tr anasayfasındaki hesabınızdan ve diğer güvenli elektronik yöntemlerle hat iptal başvurusunda bulunabilir.

Vodafone Hat İptal Etme İşlemi

Hat iptal başvuruları ile ilgili detaylı bilgi almak için 542 nolu Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya Vodafone Cep Merkezleri'ni ziyaret edebilirsiniz. Hat iptal başvuruları yazılı olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Bireysel hat iptali için, talebinizi belirten bir dilekçe ve kimlik fotokopinizi 0850 542 50 00'a faks çekerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Hat İptal Etme İşlemi

Hattını iptal ettirmek isteyenler, yazılı başvurusunu Türk Telekom Ofis ve Mağazaları, faks, KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) adresi veya turkiye.gov.tr e-devlet sitesi kanallarından biri ile iletmesi gerekmektedir. Yazılı talebin şirkete ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hat iptali gerçekleşecektir. Türk Telekom Ofis ve Mağazalarına gelerek hat iptal başvurusunda bulunacak kişilerin form doldurup imzalaması yeterlidir. Kimlik belgesi kontrol edilerek başvuru alınacaktır.

Fax yoluyla hat iptal başvurusunda bulunmak isteyenlerin, kimlik fotokopinizin üzerine talebini, iptalini istediği telefon numarasını/numaralarını ve güncel iletişim bilgilerini yazıp imzalayarak 0212 4786898 numarasına faks göndermesi gerekmektedir.

KEP adresi olanlar kimlik fotokopisinin üzerine talebini, iptalini istediği telefon numarasını/numaralarını ve güncel iletişim bilgilerini yazıp imzaladıktan sonra taratarak [email protected] adresine göndermelidir.

Telefondan Pin Kodu Kaldırma Nasıl Yapılır? iPhone ve Android Cihazlarda Pin Kodu Kaldırma
Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?
Numara Taşıma 2021: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefondan Pin Kodu Kaldırma Nasıl Yapılır? iPhone ve Android Cihazlarda Pin Kodu Kaldırma

16 Şubat 2023 at 14:46

Cihazın her açıldığından karşımıza çıkan pin kodu dört haneli bir şifredir. Güvenli amacıyla hat alırken SIM kart ile birlikte kişiye özel verilir. Ancak günümüz akıllı telefon dünyasında alınan yeni güvenlik önlemleri ile birlikte pin koduna da ihtiyaç kalmadı. Parmak izi, yüz yanıma, şekil ve şifre gibi güvenlik önlemleri pin kodunun yerini aldı. Bu yüzden Android ve iPhone kullanıcıları telefonlarındaki pin kodunu devre dışı bırakmaya başladı.

Android Telefonlardan Pin Kodu Kaldırma

 • Telefonunuzdan Ayarlar bölümüne gidin.
 • Güvenlik seçeneklerine dokunun.
 • Karışınıza gelen ekranda ”SIM kart kilidini ayarla” seçeneğine dokunun.
 • ”SIM kartı kilitle” seçeneğine dokunun.
 • Pin kodunuzu girin ve Tamam’a tıklayın.
 • Artık cihazınız açılırken pin kodu sormayacak.

iPhone Pin Kodu Kaldırma

 • iPhone Ayarlar’a gidin.
 • Hücresel sekmesinden SIM PIN'e basın
 • SIM PIN'inizi açın veya kapatın.
 • İstenirse SIM PIN'inizi girin. Daha önce SIM PIN kullanmadıysanız iletişim operatörünüzün saptanmış SIM PIN'ini girin. Saptanmış SIM PIN'i bilmiyorsanız tahmin etmeye çalışmayın. İletişim operatörünüzün müşteri hizmetleri sayfasına veya verilen belgelere bakın. Alternatif olarak, iletişim operatörünüzle irtibat kurabilirsiniz.
 • Bitti'ye dokunun.
Hat Kapatma, Hat İptali Nasıl Yapılır? Telefon Hattını İptal Etme İşlemi
Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?
Numara Taşıma 2021: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Başka Numaraya Yönlendirme ve İptal Etme

16 Şubat 2023 at 14:46

Birden fazla telefon kullanan veya çok önemli telefon bekleyen kişiler aramayı kaçırmamak için telefon arama yönlendirme yöntemine başvuruyor. Başka numaraya yönlendirme GSM operatörleri aracılığıyla yapılabildiği gibi Android ve iPhone cihazlardan kolayca yapılabiliyor. Başka numaraya yönlendirme işlemini iptal etme seçeneği de bulunuyor. Aynı şekilde telefon üzerinden bu işlem birkaç adımda yapılabiliyor.

Başka Numaraya Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Arama yönlendirme işlemi GSM operatörleri üzerinden yapılabildiği gibi telefonlardan da kolayca yapılabilir. Telefon kullanıcıları için avantaj sağlayan bu özellik sayesinde önemli telefonlar kaçırılmıyor.

Android Başka Numaraya Yönlendirme

 • Telefon uygulamasını açın.
 • Sağ üstte bulunan üç noktaya basın.
 • Ayarlar kısmına girin.
 • Gelen arama sekmesine tıklayın.
 • Arama yönlendirme kısmına tıklayın.
 • Yönlendirme yapılacak kısımda farklı seçenekler bulunuyor. Bunlardan ihtiyaç duyduğunuz işlemi seçip yönlendirmek istediğiniz numarayı ilgili kısma girebilirsiniz.
 • Aynı zamanda tüm seçeneklere farklı numaralar girebilirsiniz. Girdiğiniz numaraları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

iPhone Başka Numaraya Yönlendirme

 • Ayarlar kısmına girin.
 • Telefon sekmesine tıklayın.
 • Arama yönlendirme kısmına basın.
 • Seçeneği aktif hale getirin.
 • Açılan ekranda numaraları girebilirsiniz.

iPhone cihazlarda Andorid telefonlarda olduğu gibi çok fazla seçenek bulunmuyor. Sadece arama yönlendirme işlemi aktif veya pasif hale getirilebiliyor.

Turkcell Telefonu Başka Numaraya Yönlendirme

 • **61*telefon numarası# yazıp aradığınızda cevap veremediğiniz durumlarda belirtilen numaraya yönlendirme yapılır.
 • **62*telefon numarası# yazıp aradığınızda telefonunuz kapalı iken ya da çekmiyorken belirttiğiniz numaraya yönlendirme yapılır.
 • **67*telefon numarası# yazıp aradığınızda meşgul olunan zamanlarda belirttiğiniz numaraya yönlendirme yapılır.
 • **21*telefon numarası# yazıp aradığınızda her gelen arama direkt belirttiğiniz numaraya yönlendirilir.

Türk Telekom Telefonu Başka Numaraya Yönlendirme

 • **21*telefon numarası# yazılıp arama tuşuna basılarak her koşulda yönlendirme gerçekleştirilebilir.
 • **67*telefon numarası# yazılıp arama tuşuna basılarak meşgul olunan durumlarda arama yönlendirme gerçekleştirilebilir.
 • **61*telefon numarası# yazılıp arama tuşuna basılarak cevap verilemeyen durumlarda arama yönlendirme gerçekleştirilebilir.
 • **62* telefon numarası# yazılıp arama tuşuna basılarak telefon kapalı iken ya da çekmiyorken arama yönlendirme gerçekleştirilebilir.

Vodafone Telefonu Başka Numaraya Yönlendirme

 • **61*telefon numarası# yapıldığında cevap verilemeyen durumlarda belirtilen numaraya yönlendirme yapılır.
 • **62*telefon numarası# yapıldığında telefon kapalıyken veya çekmiyorken belirtilen numaraya yönlendirme yapılır.
 • **67*telefon numarası# yapıldığında meşgul olunan zamanlarda belirtilen numaraya yönlendirme yapılır.
 • **21*telefon numarası# yapıldığında her gelen arama direk belirtilen numaraya yönlendirilir.

Her operatörde arama yönlendirme için ücretlendirme koşulları farklıdır

Telefon Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Numara yönlendirmeyi sonlandırmak istediğinizde ise #21#, #61#, #62#, #67# ‘den birini tuşlamalı ve arama tuşuna basmalısınız.

Android Cihazlarda Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

 • “Telefon” uygulamasını açın.
 • Sağ üstte bulunan “üç noktaya” basın.
 • “Ayarlar” tuşuna dokunun.
 • “Gelen arama” sekmesine inin.
 • “Arama yönlendirme”ye basın.
 • Telefon yönlendirme iptali için numaraları belirlediğiniz ekranda numaraların üstüne basarak “Devre dışı bırak”a basın.

iPhone Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

 • “Ayarlar” kısmına girin.
 • “Telefon” sekmesine dokunun.
 • “Arama Yönlendirme”ye basın.
 • “Arama Yönlendirme” seçeneğini pasif duruma getirin.

Telefondan Pin Kodu Kaldırma Nasıl Yapılır? iPhone ve Android Cihazlarda Pin Kodu Kaldırma
Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?
Hat Kapatma, Hat İptali Nasıl Yapılır? Telefon Hattını İptal Etme İşlemi

Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları

16 Şubat 2023 at 14:46

Sim kartlar cep telefonlarının kullanılması açısından önemli yere sahiptir. Telefona yerleştirilen bu sim kartlar olmadan aramalar yapılamaz. Ancak sim kartlar çeşitli nedenlerle bloke olabilmektedir. Bu nedenlerin başlıca sebepleri arasında pin kodunun yanlış girilmesi yer alır.

Bunların yanı sıra 4.5G destekli cihazlara geçiş, farklı bir sim kart kullanma gibi durumlar yer almaktadır. Sim kart bloke olduğunda mobil bankacılık işlemleri de yapılamaz. Sim kart blokesini kaldırmak için bağlı bulunan operatör veya banka ile iletişime geçilmelidir.

Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Sim kart blokesinin nedenleri arasında genellikle pin kodunun yanlış girilmesi senaryosu yer alır. Sim kart pin kodunun 3 defa yanlış girilmesi sonucu bloke olmaktadır. Bu blokenin kaldırılması için puk koduna ihtiyaç duyulur. Puk kodu yeni hat alınırken verilen sim kartının arkasında yer alan numaralardır. Eğer puk kodunuzu bilmiyorsanız müşterisi olduğunuz GSM operatörü ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

Sim kart değiştirildiğinde ise bankalar güvenlik nedeniyle bloke koyar. Bu durumda bağlı bulunan banka ile iletişime geçirilerek bloke kaldırma talep edilmelidir.

Bankaların Sim Kart Bloke Kaldırma Numaraları

 • Yapı Kredi Bankası: 444 0 444 / 0850 222 0 444
 • Akbank: 444 2 525 veya 0850 222 25 25
 • Ziraat Bankası: 444 00 00 - 0850 220 00 00
 • İş Bankası: 0850 724 0 724
 • ING Bank: 0850 222 0 600
 • DenizBank: 0850 222 0 800
 • QNB Finansbank: 0850 222 0900
 • Vakıfbank: 0850 222 0 724
 • Halkbank: 0850 222 0 400
 • Garanti Bankası: 444 0 333
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB): 0850 200 0666
 • Albaraka Türk: 0 850 222 5 666
 • Alternatif Bank: 444 00 55
 • Burgan Bank: 0 850 222 8 222
 • CEPTETEB: 0850 222 09 29
 • Enpara: 0 850 222 36 63
 • Fibabanka: 444 8888
 • ICBC: 444 0050
 • Kuveyt Türk: 444 0 123 / 0850 251 0 123
 • Odeabank: 444 8 444
 • Şekerbank: 0850 222 7878
 • Türkiye Finans: 0850 222 22 44

Telefon Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Başka Numaraya Yönlendirme ve İptal Etme
Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?
Telefondan Pin Kodu Kaldırma Nasıl Yapılır? iPhone ve Android Cihazlarda Pin Kodu Kaldırma
❌
❌