Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dün — 24 Eylül 2023CNN Türk

Arka Sokaklar ekibine çay daveti

24 Eylül 2023 at 11:10
Kanal D'nin 18 yıldır tutkuyla izlenen dizisi Arka Sokaklar, yeni sezonda yepyeni bölümleriyle izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Dizi ekibi bu kez suçluları takibe kısa bir mola verdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın sosyal medya üzerinden yaptığı çay davetine katıldı. Beyoğlu'nda çay eşliğinde koyu bir sohbet vardı. O keyifli anlara CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak ve Kameraman Alper Öztürk eşlik etti.
Dünden önceki günCNN Türk

Kafir Ne Demek? Tdk'ya Göre Kafir Kelime Anlamı Nedir, Kimlere Denir?

22 Eylül 2023 at 12:57
Kişilerin kendi dinlerine inanmayan kimselerden bahsederken kullandığı kelimelerden biri kafirdir. Kafir, tanrıya inanmayan kişiler için kullanılan bir tanımdır. Halk arasında zaman zaman yanlış kullanımlara sebep olmaktadır. Bu nedenle kafir kelimesinin anlamını doğru bilmek, uygun yerlerde kullanmak gerekir.

En İyi Denzel Washington Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 12 Denzel Washington Filmi (İmdb Sırasına Göre)

22 Eylül 2023 at 12:57
Denzel Washington, oldukça popüler filmlerde tanınan ünlü bir oyuncudur. Sadece bir oyuncudan ibaret olmayan Denzel, aynı zamanda 3 filmde yapımcı, 2 filmde de yönetmen koltuğuna oturmuştur. Efsane oyucunun yer aldığı mutlaka izlenmesi gereken filmleri IMDb sırasına göre derledik.

Troya Kültür Yolu Festivali'ne muhteşem final!

18 Eylül 2023 at 14:26
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilk kez 2021 yılında İstanbul Beyoğlu’nda başlatılan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri, Türkiye’nin dört bir yanında kültür ve sanat coşkusunu doruğa çıkartıyor. Geçen yıl 5 ayrı kentte düzenlenen Kültür Yolu Festivalleri, bu sene 11 ayrı şehri binlerce etkinlikle bir cazibe merkezine dönüştürüyor.

“Kendimi şaşırtmam gerekiyor”

13 Eylül 2023 at 16:29
“Müziğimi hayranlarım veya eleştirmenler için yapmıyorum. Aslında kendim için yapıyorum ve kendime bir portre çizmeye çalışıyorum. Kendim için bir öz-portre, her zaman ihtiyacım olan, kendimi daha iyi anlamak için sürekli olarak üzerinde çalıştığım bir şey. Ve sonra hayranlarım, beklentiler veya eleştirmenler...” diyor Asaf Avidan. Son solo performansından bu yana beş yıl geçmesine rağmen, Avidan yeni “Ichnology Solo Turu” için sahneye tek başına dönüyor. Tarih 23 Eylül, rota ise Zorlu Performans Sanatları Merkezi…

Detone olmak ne demek TDK? Detone olmak anlamı!

13 Eylül 2023 at 08:41
"Detone olmak" ifadesi, günlük yaşamda ve sosyal medyada oldukça sık kullanılır ve farklı bağlamlarda karşımıza çıkabilir. Detone kelimesi "détonné" olarak kullanımı olan Fransızcadan Türkçeye geçmiştir. Müzik dilinde detone bir sıfat olarak kullanılmaktadır. Peki, detone olmak ne demek TDK? İşte detone olmak anlamı...

Kasırga Nedir, Nasıl Oluşur? Kasırgalara Neden Hep Kadın İsmi Verilir?

12 Eylül 2023 at 12:48
Kasırga, dünyanın en şiddetli rüzgarları arasında bulunmaktadır. Tropik bir doğa olayı olarak görülen kasırga, bireyin hayatını olumlu veya olumsuz olarak etkileyebilmektedir. 27 dereceye yakın hava sıcaklıklarında, kasırgalar etkilerini göstermektedir. Kasırga okyanuslarda ve denizlerde meydana gelmektedir. Kasırgaların oluşma nedeni, yüksek basınçlı merkezden alçak basınçlı merkeze doğru hızlı hava hareketi olmaktadır.

Açık Yapıt Londra’da yeniden sahnede: Dünya tasarım devleriyle sergilenecek

11 Eylül 2023 at 11:23
Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un ödüllü eseri ‘Açık Yapıt’ dünya tasarım devleriyle Londra’da aynı sahneyi paylaşacak. Açık Yapıt eseri, Londra Tasarım Bienali’nin ardından Londra Tasarım Festivali’ne davet edildi. Üç ay gibi kısa bir sürede iki uluslararası sergide Türkiye’yi temsil etme gururunu yaşayan Bulut, “Festivalde büyük dünya markaları ve onların tasarımcıları yer alıyor. Bu anlamda ülkemizi İngiltere’de temsil etmek çok büyük bir gurur. Ödüllü bir iş olarak onlarla aynı sahneyi paylaşacağız” dedi.

Dünya tasarım devleriyle aynı sahnede…Türkiye’yi 34 tonluk eseriyle temsil ediyor

11 Eylül 2023 at 10:17
Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un ödüllü eseri ‘Açık Yapıt’ dünya tasarım devleriyle Londra’da aynı sahneyi paylaşacak. 34 ton ağırlığında ve 7 metreye yakın uzunluktaki dev eser, Londra Tasarım Bienali’nin ardından Londra Tasarım Festivali’ne davet edildi. Üç ay gibi kısa bir sürede iki uluslararası sergide Türkiye’yi temsil etme gururunu yaşayan Bulut, “Festivalde büyük dünya markaları ve onların tasarımcıları yer alıyor. Bu anlamda ülkemizi İngiltere’de temsil etmek çok büyük bir gurur. Ödüllü bir iş olarak onlarla aynı sahneyi paylaşacağız” dedi.

İşte 1 milyonluk sorunun yanıtı! Kim Milyoner Olmak İster son soru cevabı! 81 il isimleri, il listesi, plaka ve haritası!

10 Eylül 2023 at 22:02
81 il isim haritası da haberimizde! V ile şehirler, G ile şehirler, Ş ile şehirler, H ile şehirler sorgulatmaları hız kazandı... Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki 1 milyonluk sorunun yanıtı haberimizde! ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programında bu akşam 1 milyonluk soru açıldı. Günümüze kadar 6. kez ekrana gelen 1 milyonluk soruyu Rabia Birsen Güvercin açtırdı. İşte 1 milyonluk soru... Türkiye'deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?

En İyi Al Pacino Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Al Pacino Filmi (İmdb Sırasına Göre)

7 Eylül 2023 at 17:34
Al Pacino, 25 Nisan 1940 tarihinde New York'ta doğdu. Gerçek adı Alfredo James Pacino'dur. Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlayan İtalyan asıllı aktörün rol aldığı ilk film The Panic in Needle Park'tır. Al Pacino, 1972 yılında oynadığı The Godfather filmi ile dünya çapında üne kavuştu. Bu zamana kadar 70e yakın filmde baş rol oynayan aktör, Wilde Salome, Richard'ı Ararken ve Çin Kahvesi filmlerinde de yönetmenlik koltuğuna oturdu. İşte en iyi Al Pacino filmleri..

En İyi Brad Pitt Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Brad Pitt Filmi (İmdb Sırasına Göre)

6 Eylül 2023 at 17:41
vBrad Pitt, geçmişten günümüze sinema tarihinin en yakışıklı ve başarılı aktörleri arasında gösteriliyor. Amerikalı yıldız, oyuncu ve film yapımcısı olarak dünya çapında ses getiren pek çok işe imza atmış ve sosyal sorumluluk projelerinde etkin görevler üstlenmiştir. Şimdilerde hem duruşu hem de oyunculuk kariyeri ile genç yeteneklerin örnek aldığı sanatçıların başında geliyor. Aldığı değerli ödüller ile de kariyerini çoğu kez taçlandıran Brad Pitt, İMDB puanı son derece yüksek çok sayıda filmde rol alarak özellikle başrollerde etkileyici performansı ile unutulmayan aktörlerden biri.
❌
❌