Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dün — 24 Şubat 2024CNN Türk

Emsal olacak 'ÖTV indirimi' kararı

24 Şubat 2024 at 20:24
Kayseri’de yüzde 81 engeli olan Avukat İsmail Arslan’ın başvurusu üzerine mahkeme tarafından yüzde 90 oranında engel raporunun altında raporu olan vatandaşların da ÖTV indiriminden faydalanmasına yönelik çıkan karar, Türkiye’de ilk olarak engelliler için emsal niteliğinde oldu.

Bakan Işıkhan: En yüksek istihdam oranları bekleniyor

24 Şubat 2024 at 17:52
Manisa’da düzenlenen “İş-Pozitif” Kadın İstihdamı Projesi Bölge Toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Önümüzdeki ay açıklanacak 2023 yılı verilerinde, hem genelde hem kadınlarda hem de gençlerde 2002 yılından bu yana en yüksek işgücüne katılım ve istihdam oranları beklenmektedir. Aynı şekilde tüm diğer göstergeler, son 22 yılın en düşük işsizlik oranının ortaya çıkacağını işaret etmektedir” dedi.
Dünden önceki günCNN Türk

Turkcell'in Akıllı Fatura servisi herkese ücretsiz

23 Şubat 2024 at 14:23
Farklı ihtiyaçlara özel geliştirdiği ürün ve servislerle kullanıcılarına avantajlar sunan Turkcell, müşterilerinin farkında olmadan paketlerini aşmasını önleyen ‘Akıllı Fatura’ servisini herkes için ücretsiz hale getirdi. Turkcell’liler Akıllı Fatura özelliğini mobil uygulama, çağrı merkezi veya SMS üzerinden aktif edebilecek.

Mühendise 25 bin TL, işçiye 35 bin TL... Sektörlerde dengeyi bozan açıklık

23 Şubat 2024 at 12:50
Sektöründeki her fabrikanın en az 100 işçi eksiğiyle çalıştığını söyleyen TUSİD Başkanı Bekir Topuz, “Türkiye sanayisinin işçi ithalatına ihtiyacı var. Bize artık mühendis lazım değil, vasıfsız işçi lazım” ifadelerini kullandı. İş dünyasının tepe noktasındaki temsilciler de işçi sorununun her alanda sanayiciyi sıkıştırdığını, çözümün ise mesleki eğitimde reformdan geçtiğini vurguluyor.

Sürücüler dikkat: Hatalı tutanaklar geçersiz sayılıyor

23 Şubat 2024 at 11:31
Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren trafik sigortalarında fiyat artışları ocak ayı itibarıyla başladı. Fiyat belirlemede mayıs ayından itibaren ise yeni bir düzenlemeye gidildi. Peki şu anda en düşük ve en yüksek tutarlar ne kadar oldu? Konuyla ilgili uzman isim dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Çinli casusluk şirketi ortalığı karıştırdı! Birçok sızıntı tespit edildi

22 Şubat 2024 at 17:58
Çinli bir teknoloji güvenlik firmasının yabancı hükümetleri ihlal edebildiği, sosyal medya hesaplarına sızabildiği ve kişisel bilgisayarları hackleyebildiği ileri sürüldü. Bir sızıntı sonucunda ortaya çıkan belgelerde, Çin hükümetine çeşitli ülkelerin devlet dairelerine ve demokrasi örgütlerine ilişkin bilgiler sunulduğu belirtildi.
❌
❌