Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 25 Şubat 2024Cumhuriyet
Dün — 24 Şubat 2024Cumhuriyet

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor... Çalışma saatleri düşürülecek mi? Bakan Vedat Işıkhan açıkladı

24 Şubat 2024 at 14:34
Çalışanların daha verimli olabilmesi için mesai saatlerini düşürecek düzenlemeler bütün dünyanın gündeminde yer alıyor. Birçok ülkede uygulama pilot olarak başlatılırken gözler Türkiye'ye çevrildi. Çalışma saatlerinin düşürüleceğiyle ilgili iddialara ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan açıklama geldi.

Ev alacaklar dikkat... Tapuda 'kat farkı' krizi

24 Şubat 2024 at 12:41
Antalya'da, kent imar planlarının hazırlandığı yıllarda yapılan hata nedeniyle emlakçılar ve ev almak isteyenler, tapuda karşı karşıya geliyor. Alıcı gezip gördüğü ve anlaştığı 1'inci kattaki dairenin tapuda zemin, zemin katın ise bodrum olarak geçtiğini görünce ev almaktan vazgeçiyor.

Küresel piyasalarda Nvidia etkisi

24 Şubat 2024 at 12:21
Küresel piyasalarda, geçen hafta Kaliforniya merkezli çip üreticisi Nvidia'nın son çeyrekte beklentilerin üzerinde kar açıklaması risk iştahını artırırken, gözler gelecek hafta ABD'de açıklanacak büyüme verilerine çevrildi.

Bu hafta yatırım araçları performansı: Hangi yatırım aracı ne kadar kazandırdı? En çok prim yapan hisse belli oldu

24 Şubat 2024 at 11:37
Bu hafta yatırım araçlarından altın, borsa ve dolar kazandırdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 1,34 kazançla tamamladı. Öte yandan Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksine dahil hisse senetleri arasında bu hafta en çok yükselen yüzde 23,09 ile Mia Teknoloji oldu.

Mevduatta son durum... İşte bankaların 1 milyon TL'ye verdiği yeni faiz getirileri

24 Şubat 2024 at 11:23
Mevduat faiz oranlarının ne kadar olduğu, birikimlerini yüksek faiz oranı veren bankalarda değerlendirmek isteyen yurttaşlar tarafından araştırılıyor. Mevduat faizleri yüzde 52 ile sekiz haftanın en yüksek seviyesinde yer aldı. Peki, bankaların 1 aylık TL mevduat faiz oranları değişti mi? İşte ayrıntılar..

'Çalışma yapılıyor' iddiası... SGK Uzmanı Özgür Erdursun, emekliye seyyanen zam gelebilir dedi, bayram ikramiyesi için net rakam

24 Şubat 2024 at 10:32
Milyonlarca emekli maaşlarına seyyanen zam yapılıp yapılmayacağını ve 3 bin liraya çıkarılan bayram ikramiyesine bir zam daha gelip gelmeyeceğini merak ediyor. SGK Uzmanı Özgür Erdursun, emekli maaşına seçim öncesi seyyanen zam yapılacağı ve bayram ikramiyesinin artırılacağı yönünde duyum aldığını söyledi. İşte ayrıntılar...

Dünden önceki günCumhuriyet
❌
❌