Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dünden önceki günSözcü

Alzheimer orta yaşta başlıyor

Tarafından: Sözcü
30 Kasım 2023 at 05:00
Alzheimer’ın beyinde yol açtığı değişikliklerin klinik bulgulardan 15-20 yıl önce yani 45-50 yaşlarında başladığını belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Kaynak Selekler ‘‘Hastalığın belirtileri ise bu sessiz dönemin ardından yani 65 yaşından sonra ortaya çıkıyor’’ dedi.

Herediter anjioödem nedir, belirtileri neler?

Tarafından: Sözcü
27 Kasım 2023 at 08:51
Herediter anjioödem (HAÖ), vücudun herhangi bir yerinde ani ve şiddetli şişliklere neden olabilen nadir ve potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir genetik hastalık. Bu şişlikler, deri, mukozalar ve iç organlar dahil olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Herediter anjioödem belirtileri arasında ani şişlikler, ağrı, kaşıntı ve sindirim sistemi sorunları bulunur.

Uykuyu açmak için kahve içmek yerine bunu yapın

Tarafından: Sözcü
26 Kasım 2023 at 17:49
Gece kötü bir uykudan sonra sabah hissedilen sersemlik hissini atlatmak için kafeine başvurmak sıkça tercih edilen bir yöntem. Ancak yapılan bir araştırmaya göre, eğer yeterince uyuyamıyorsanız, sadece 20 dakikalık egzersizler kahveden daha çok yardımcı olabilir.

Strese ne iyi gelir, stresi azaltan yöntemler…

Tarafından: Sözcü
26 Kasım 2023 at 16:35
Stres, günlük yaşamda karşılaştığımız doğal bir duygu ancak, aşırı stres, fiziksel ve ruhsal sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Strese iyi gelen şeyler, stresin kaynağına, şiddetine ve bireysel özelliklerine göre değişebilir. İşte stresin üstesinden gelmenin ve ruhsal dengeyi korumanın etkili yollarını keşfetmek için kullanılabilecek yöntemler...

Kellik nasıl başlar? Kellik tedavisi nasıl yapılır?

Tarafından: Sözcü
26 Kasım 2023 at 15:53
Kellik, genellikle genetik yatkınlığın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Ailesel geçiş, erkek tipi kellik (androgenetik alopesi) veya kadın tipi kellik gibi durumları tetikleyebilir. Hormonal değişiklikler, yaşlanma süreci ve çeşitli sağlık koşulları da saç dökülmesine neden olabilir.

Boyun ağrısı neden olur, nasıl geçer?

Tarafından: Sözcü
26 Kasım 2023 at 13:13
Günümüzde, bilgisayar başında geçirilen uzun saatler, sürekli cep telefonu kullanımı ve stresli yaşam tarzı nedeniyle boyun ağrısı giderek yaygınlaşıyor. İşte boyun ağrısının potansiyel nedenlerini, belirtilerini ve evde uygulanabilecek etkili çözümleri...

Estetik mağduru olmamak için dikkat

Tarafından: Sözcü
26 Kasım 2023 at 12:33
Medikal Estetik Tıp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yasemin Savaş bazı güzellik merkezleriyle ilgili "Çok şık mekanlar, inanılmaz bütçelerle dekore edilmiş yerler ama Sağlık Bakanlığı ruhsatı yok" dedi.
❌
❌