Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 31 Mart 2023Sözcü
Dün — 30 Mart 2023Sözcü

Kemik erimesini hızlandıran nedenler

Tarafından: Sözcü
30 Mart 2023 at 05:03
İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hatice Çalışkan, “Pandemi süreci, gerek eve kapanma gerekse kortizon grubu ilaçların yüksek dozda kullanımı nedeniyle kemikleri zayıflattı. Dolayısıyla osteoporoza karşı önlem almakta yarar var’’ dedi ve kemik sağlığını tehdit eden noktalara değindi.

Dünden önceki günSözcü

DSÖ, Covid-19 aşı tavsiyelerini revize etti

Tarafından: Sözcü
29 Mart 2023 at 13:49
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19 aşılama önerilerini, salgının yeni bir aşaması için revize ederken sağlıklı çocuklar ve ergenlerin mutlaka bir aşıya ihtiyaç duymayabileceği, ancak yaşlı ve risk altındaki grubun son aşısından 6 ila 12 ay sonra hatırlatma dozunu alabileceği belirtildi.

Tüberküloz endişesi: Hastalığı taşıyanların yüzde 12’si deprem bölgesinde yaşıyor

Tarafından: Sözcü
28 Mart 2023 at 12:21
*Ülkemizde kayıtlı tüberküloz (verem) hastalarının yüzde 12’sinin deprem bölgesinde yaşadığına dikkat çeken Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), olumsuz koşullar ve özellikle de artan yer değiştirmelerinin de etkisiyle hastalığın görülme sıklığı ve dağılımında kötüye gidiş olduğu uyarısını yaptı.

Sağlık çalışanlarından ‘Cerrahpaşa’ protestosu: ‘Göçebe değiliz’

Tarafından: Sözcü
27 Mart 2023 at 15:32
Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin, Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesine taşınma kararı, hastane çalışanları tarafından protesto edildi. 270 sağlık çalışanının başka hastanelerde görevlendirilerek lojmanlardan çıkartılacaklarını öne süren grup, 'Göçebe değiliz ev sahibiyiz' sloganları attı. 

Genel Sağlık-İş: Tetanoz aşısı yok, 8. sınıflara aşılama yapılamıyor

Tarafından: Sözcü
27 Mart 2023 at 12:13
Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Dr. Derya Uğur sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Tetanoz aşısı bulunamıyor. 27 yıllık hekimim 8. sınıfta yapılan aşıların hiç yapılamadığı olmamıştı" dedi. Ulaştığımız Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise, bu aşılarda herhangi bir yokluk olmadığını söylüyor. İşte detaylar...

❌
❌