Okuma görünümü

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.

Bayram siyasetinde gündem İsveç oldu

Siyasetin bayramlaşma gününde gündem yine siyasetti. AK Parti-CHP buluşmasında İsveç’te yaşananlar konuşuldu. CHP 17 parti ile en çok parti bayramlaşması gerçekleştiren parti olurken, MHP ise sadece 5 parti ile bayramlaştı.

Aktif siyaseti bırakıyorum

Edirne Cezaevi’nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Emek ve Özgürlük İttifakı’nda şok etkisi yaratan bir çıkışla aktif siyaseti bıraktığını açıkladı.

Son dakika: Bakan Akar: Fitne ve fesatla aramızı bozmaya çalışmasınlar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Gazeteci Zafer Şahin'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. "Biz sadece teröristleri hedef alıyoruz" diyen Bakan Akar, "Türkler ve Kürtler kardeştir. Fitne ve fesatla aramızı bozmaya çalışmasınlar" ifadelerini kullandı. Sınır güvenliği konusunda iddialara yanıt veren Bakan Akar, "Arkadaşlarımız 7/24 hudutları koruyor. Bölgede her bakımdan tedbirler alındı" dedi.

💾

Bakan Kurum üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Üsküdar’da üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Gençlerin sorularını cevaplayan Kurum, “Gençler şu anda iklim kriziyle karşı karşıya olduğumuzu biliyorlar. Bu manada geleceklerine, ülkemizin geleceğine sahip çıkmak adına neler yapıldığını merak ediyorlar. Biz de aslında onlarla yol yürüyoruz. 208 iklim elçimiz var. Her üniversitemizde 1 elçimiz var. Ve burada gençlerimizle onların fikirleriyle 2053’e hazırlanıyoruz” dedi. 

Kurultaya geri sayım

CHP’de kurultay süreci bugün mahalle delege seçimleriyle başlıyor. 6 aylık kurultay süreci sonunda il ve ilçe örgütlerinde yenilenme bekleniyor.

‘Ne basın önünde konuşur ne tweet atarım’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasının koordinatörlünü yapan Necati Özkan’ın 29 Ekim’de piyasaya çıkan ‘Kahramanın Yolculuğu’ adlı kitabıyla ilgili, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun attığı tweet’e “Ben parti içi bir mevzuyu ne basın önünde konuşur ne de tweet atarım” sözleriyle yanıt verdi.

İYİ Parti, kuruluşunun ikinci yılını kutladı

İYİ Parti, kuruluşunun ikinci yılını kutladıİYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca, Haliç Kongre Merkezi’nde İYİ Parti’nin ikinci kuruluş yıldönümü kutlandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı resepsiyonda konuşma yapan Meral Akşener Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz ben de size Ekrem İmamoğlu’nu getirdim" sözleriyle konuşmasına başladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Yasa tasarısı umarım senatoda kabul edilmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'ye Türkiye'ye yönelik tasarılarla ilgili tepki göstererek, "Türkiye'yi düşman ilan edip, Temsilciler Meclisi'nde bu tür olaylara kalkışmaları, bizim vicdanımızı rahatsız ediyor, yakıştıramıyoruz. Bu yasa tasarısının umarım, senatoda kabulü olmaz ve Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler, çıkmaza sürüklenmez" dedi.

"İçinden geçtiğimiz süreci Cumhuriyet mirasına uygun çözeceğiz"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin son yıllarda tarihi bir mücadelenin içinde olduğunu belirterek, “İçinden geçtiğimiz bu önemli süreci de Cumhuriyetimizi bizlere miras olarak bırakanların vizyonuna uygun şekilde başarıyla neticelendireceğimize yürekten inanıyorum” dedi. Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

‘Yıldızın hep parlasın Türkiyem’

KKTC Başbakanı Ersin Tatar da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tatar, Cumhuriyet Bayramı’nı “Bir ülkenin yıldızının parladığı an Cumhuriyet’in ilanıdır. Yıldızın hep parlasın Türkiyem” sözleriyle kutladı.

CHP’li belediyeler kooperatif kuracak

CHP, küçük belediyelerin gelirini artırarak, vatandaşa gelir ve istihdam sağlamak amacıyla “ürün alım-satım birliği” projesi hazırlıyor. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, proje için belediyelerin kooperatifler kuracağını ve küçük belediyelerin bölgesindeki stratejik ürünlerin büyükşehirlere kurulması planlanan halk marketlerde satılacağını anlattı.

"DEAŞ lideri Bağdadi'nin öldürülmesi terörle mücadelede dönüm noktası"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD operasyonuyla Suriye’de öldürülen DEAŞ terör örgütü lideri Bağdadi için, “Dinimize en büyük zararı vermiş örgütlerden bir tanesi. Bunun liderinin öldürülmüş olması terörle mücadele konusunda bir dönüm noktasıdır. Umarız bütün terör örgütlerine karşı aynı ilkeli yaklaşım devam eder” dedi. Çelik, Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Mazlum Kobani’nin ABD’ye davet edilmesini ise eleştirdi.

Teklif bizden destek sizden

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin ikinci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara Swiss Otel’de düzenlenen resepsiyonda, iktidara parlamenter sisteme dönülmesi konusunda çağrı yaptı.

❌