Okuma görünümü

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.

Kuru Otlar Üstüne filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Kuru Otlar Üstüne ne zaman vizyona girecek?

Fransa’da düzenlenen 76’ncı Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Festivalde bir ödül de Türk oyuncuya verildi. Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Kuru Otlar Üstüne filminde rol alan Merve Dizdar, “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Bu ödül sonrasında Merve Dizdar'ın ödül aldığı Kuru Otlar Üstüne filmiyle ilgili detaylar araştırılmaya başlandı. Peki, Kuru Otlar Üstüne filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Kuru Otlar Üstüne nerede çekildi? İşte o filme dair detaylar.

Erkek Hemşireye Ne Denir? Erkek Hemşire Hemşir Denir Mi?

Meslek alanlarından biri olan hemşirelik hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Erkek hemşirelere ise ne denileceği, nasıl hitap edilmesi gerektiği merak konusudur. Hemşir kelimesi erkek hemşireler için kullanılan sözcüklerden biridir.

"Açık Yapıt" Londra'da sergilenecek

Mimar ve Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un "Açık Yapıt" adlı eseri İngiltere'de Londra Tasarım Bienali’nde sergilenecek. Öncesinde, İstanbul’da eserin lansmanı düzenlendi. Bulut, Türkiye’yi temsil etmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

“İlk Görü: Kitabı Kapağından Okumak”

“Selam Dünyalı, burası CoBAC!” Eminönü’nde konuşlanan, mimarisiyle, felsefesiyle dikkat çeken CoBAC meramını bu cümleden veriyor aslında. CoBAC’in yeni programı “CoBAC Creativity” ile ilham veren tasarımlar konusunda disiplinlerarası etkinlik serisinin ilk sergisi ise “İlk Görü: Kitabı Kapağından Okumak”. Gençlere her daim kapılarının açık olduğunu belirterek, “Sergi ve projelerini bizlerle geliştirmek isterlerse tüm sosyal medya kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilir, CoBAC’i diledikleri zaman deneyimleyebilirler” diyen CoBAC kurucularından Yıldız Doğan ile sergi kapsamında bir araya geldik…

Efulim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Efulim Kime Denir?

Efulim sözcüğü birçok yerde duyulan bir kavram olarak dikkat çekmektedir. Bu sözcüğün anlamı hakkında birkaç farklı tanım yapmak mümkündür. Bunlar içerisinde en yaygını sevgilim ve sevdiğim olarak bilinir. Ayrıca canım anlamı taşıdığı da görülmektedir. Son derece güzel anlamlar içeren efulim kelimesi birçok cümlede geçmesi ile dikkat çekmektedir. 

Sittin Sene Ne Demek? Sittin Sene Kaç Yıl, Hangi Dil?

Sittin sene tabiri birçok yerde karşımıza çıkar ve anlamı ise sıkça merak edilir. Özellikle çok sayıda kişinin kullandığı bu tabirin anlamını bilmeyenlerde vardır. Özellikle sittin seneyi cümle içerisinde kullandığı halde ne anlama geldiğini bilmeyende çok fazla kişi vardır. Bundan dolayı bu tabirin anlamını öğrenmek önem arz eder. Ayrıca sittin sene anlam olarak 60 yılı içerir. Kulağa yatkın olduğu için sıkça kullanılmaktadır. 

Bera İsminin Anlamı Nedir? Bera İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? 

Rutinde daha çok kız çocuklarına veriliyor olsa da, Bera ismi aslında erkek ismi olarak geçmektedir. Ancak günümüzde unisex isimler arasında yerini almaktadır. Kökeni Arapça olan bu isim olgunluk, fazilet ve seçkin kişi anlamlarına gelir. Aynı zamanda peygamberimizin ashabından birinin de bu ismi taşıdığı bilinmektedir. Türkiye'deki kayıtlara göre şuan her 70000 kişiden birinin adı Bera olarak geçmektedir.

Liberal Ne Demek? TDK'ya Göre Liberal Kelime Anlamı Nedir, Kimlere Denir?

Serbest piyasa ekonomisinden ve bireysel özgürlüklerden yana olan kişilere liberal denir. Kelime aynı zamanda, dil, din, ırk ayrımı yapmadan, insanların tercihlerine hoşgörülü ve saygılı olan kimse anlamına gelir. Liberalizm kelimesinden türetilmiş olan liberal, günümüzde de sıklıkla kullanılan politik bir kavramdır.

En İyi Eski Kovboy Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Eski Kovboy Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Kovboy filmleri 7'den 70'e bir neslin soluksuz izlediği filmler arasındaydı. Ailecek izlenen eski veya yeni kovboy filmleri birçok insana hitap etmektedir. Kovboy filmleri ya da bir diğer adıyla "western" filmler en popüler dönemini 1050 ve 1970 yılları arasında yaşadı. Kovboy filmlerinde kovboylar, şerifler, suçlular ve kızılderililerden oluşan bir karakter örgüsü bulunur.

'Açık Yapıt-Open Work' Londra'da sahneye çıkmaya hazırlanıyor!

London Design Biennale 2023’ün Türkiye Cumhuriyeti Pavilionu Sanatçı ve Mimar Melek Zeynep Bulut tarafından tasarlandı. Sergi 1-25 Haziran tarihleri arasında Londra’da Somerset House’da gerçekleşecek. Her edisyonda yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayan bienalde Türkiye Cumhuriyeti Pavilionu avluda karşılamada olacak.
❌