Okuma görünümü

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.

Eylül ayı kira artış oranı hesaplama: Eylül ayı kira zammı(TÜFE) yüzde kaç? Ağustos ayı enflasyon rakamları 2021!

TÜİK tarafından her ayın başında açıklanan ağustos ayı enflasyon rakamları bugün gündemdeki konular arasında. Ağustos ayı enflasyon rakamları açıklandığında kiracılar ve ev sahipleri için kira artış oranı da ortaya çıkmış olacak. Peki, Eylül ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? İşte Ağustos ayı enflasyon rakamları..

TCMB Başkanı Erkan'dan dezenflasyon vurgusu

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, İİT-İSEDAK Merkez Bankaları Forumu Toplantısı açılış konuşmasını yaptı. Erkan yaptığı açıklamada, son dönemdeki düzenlemelerin Türk lirası mevduat payının arttırılmasını hedeflediğine işaret etti.

On Numara 25 Eylül 2023 sonuçları millipiyangoonline.com adresinde olacak!

25 Eylül 2023 On Numara sonuçları için canlı çekiliş cuma günü gerçekleştirilecek. Milli Piyango TV üzerinden canlı izlenebilecek olan çekilişte talihli adayları 22 numara içerisinden 10 tanesini doğru tahmin etmeye çalışacaklar. Peki, 795 bin liralık devreden ikramiye tutarına sahip On Numara’da çekiliş ne zaman, saat kaçta?

Son dakika! KKM'de yeni karar: Asgari faiz zorunluluğu kalktı

Son dönemde Kur Korumalı Mevduat sistemine getirilen düzenlemeler hız kesmeden devam ediyor. TCMB, Türk lirası dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat hesaplarında daha önce politika faizi ile aynı seviyede olan asgari faiz zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu.

Bugün tam altın ve çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? Canlı altın fiyatları!

Haftanın ilk günü olan 25 Eylül 2023 Pazartesi gününde altın piyasası ons altın ve döviz kuruna bağlı olarak değişim yaşamayı sürdürüyor. Altın yatırımcısı iç piyasada fiyatlarda yaşanan değişimleri yakından takip ediyor. Peki, bugün çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? İşte 25 Eylül 2023 canlı altın fiyatları, yarım altın, cumhuriyet altını ve ata altın gibi türlerde son durumlar...

Borsada düşüş mü yükseliş mi? 400 puanlık hareketin şifresi: Yeni hafta nasıl geçecek?

BİST100 endeksi geçen hafta yüksek volatilitede hareket etti. Pandemiye ilişkin varyant haberi ile baskılanan endeks, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'in yurt dışı görüşmelerinden gelen haber akışları ile TCMB faiz kararı sonrasında haftayı pozitif kapattı. BIST100 yeni haftaya da yüzde 0,82 oranında 66,18 puan artışla 8.105,36 puandan başladı. Peki yeni haftada neler olacak? İşte ayrıntılar...

Ek MTV için milyonlar yargıyı bekledi! Sadece yüzde 30'u tahsil edilecek

İlk taksidinin son ödeme tarihi 6 Eylül 2023’e kadar uzatılan ek MTV için 10 araç sahibinden 7’si AYM’nin kararını beklemeyi tercih etti. Ağustos sonu itibarıyla hedeflenen 16.3 milyar TL’lik tahsilatın yalnızca 3.4 milyar TL’si gerçekleşirken tahsilat oranı yüzde 20.8 seviyesinde kaldı. Uzmanlar, uzatılan 6 günlük süre de dikkate alındığında tahsilat oranının ilk taksit için yüzde 30’u aşmayacağını belirtti.

NFT balonu söndü... Binlerce koleksiyonun değeri sıfırlandı!

Geçtiğimiz yıllarda hızlı bir yükselişle en çok konuşulan başlıklardan biri olan NFT’ler, artık değersizlikleriyle anılıyor. NFT Scan ve CoinMarketCap verilerini inceleyen dappGambl tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, 73.257 NFT koleksiyonundan 69.795’inin piyasa değeri 0 Ether olarak tanımlandı. Artık değersiz olarak kabul edilen NFT’lere sahip kişi sayısı ise 23 milyon oldu.

Cevdet Yılmaz'dan "emekli zammı" açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli maaşlarına yönelik düzenlemeye ilişkin konuştu. Yılmaz, "çalışmayı yıl sonuna kadar tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşük alanları destekleyici mahiyette bir yaklaşımımız olacak." dedi.

Esnafa 5 yıl erken emeklilik formülü

BAĞ-KUR prim gün sayısının 9000'den 7200'e düşürülerek SSK’lılarla eşitleneceği açıklandı, söz konusu düzenleme 1 milyon esnaf ve tüccarı kapsayacak. Peki bu kapsamda esnafa erken emeklilik yolu açılmış oluyor mu? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak, Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz’a sordu.

Emekli zammında süreç nasıl işleyecek?

Emeklilerin gözü kulağı yapılacak zam düzenlemesinde. Cumhurbaşkanı, yeni yıla artış kararları alınmış şekilde girilecek dedi. Peki emeklilere yapılacak maaş düzenlemesi için süreç nasıl ilerleyecek?
❌