Okuma görünümü

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.

Sigortacılık sektöründe değişim yaşanacak

Sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği düzenlediği “2. Uluslararası Sigorta Zirvesi”nde tüm dünyadan sigorta sektörünün temsilcilerini ‘Afet Riskleri ve Sigorta’ temasıyla bir araya getiriyor. Zirve’ye katılan Bakan Yardımcısı Osman Çelik ve SEDDK Başkanı Akif Eroğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Booking’e AB’den veto

Avrupa Birliği (AB), konaklama için online rezervasyon hizmetleri sunan Booking'in uçak bileti satışı yapan Etraveli'yi satın almasına izin vermedi.

3 bin 996 okul servisine ceza

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11- 22 Eylül arasında denetlenen 112 bin 241 okul servis araçlarından 3 bin 996'sına ceza kesildiğini açıkladı.

İstanbul'dan 8 ayda 7,5 milyar dolarlık ihracat!

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), yılın 8 ayında (ocak-ağustos), geçen yılın aynı dönemine kıyasla ihracatını yüzde 4,6 artırarak, bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile toplamda yaklaşık 7 milyar 500 milyon dolar tutarında ihracat yaptı.

Ek MTV'de ne kadar ödeme yapıldı?

Depremler nedeniyle oluşan finansman ihtiyacı karşılamak amacıyla yürürlüğe konulan ek MTV'nin ilk taksit döneminde yaklaşık 13,2 milyar lirayla hedeflenen tahsilatın yüzde 87’si gerçekleşti.

Emeklilere ne kadar zam yapılacak? En düşük asgari ücret ne kadar olacak? Kıdem tazminatında kalkacak mı?

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı ekim ayında Meclis açıldığında zamlarla ilgili düzenleme yapılıp yapılmayacağında... Ekonomist Muhammet Bayram, "Sene başı itibarıyla enflasyon farkı ile beraber en az yüzde 40-45'lik bir artış emeklilerimize yapılacak" dedi. Bayram, asgari ücrete zamla ilgili de tahminini paylaştı. İşte ayrıntılar...

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, kazanımlarının bir bir ellerinden gittiğini söyledi: İşçi krizsavar değildir

Toplusözleşme görüşmesi öncesinde 10 bin üye ile yüz yüze anket yaptıklarını söyleyen Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, krizin faturasının çalışana kesildiğini belirtti. Kavlak, “Bizi kötü giden her şeyin merhemi sanıyorlar. Sıktıkça sıkıyorlar. Tüm kazanımlar bir bir gitti” dedi.

❌