Okuma görünümü

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.

Huawei Nova 13 Serisi Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Nova 13 Serisi

Huawei, Pura 70 serisini tanıttıktan sonra odak noktasını Nova 13 serisine çevirdi. Seri hakkında bazı bilgiler sızıntılarıyla tanınan Smart Pikachu tarafından sızdırıldı. Sızıntıya göre tüm Nova 13 modelleri 5G desteğiyle gelecek. Yonga seti tarafında ise yine Pura 70 modelleriyle çıkış yapan Kirin 9010 bizi karşılayacak. Ön taraftaysa 1.5K çözünürlüğe sahip kavisli bir ekran öne çıkıyor. […]

Devamı: Huawei Nova 13 Serisi Özellikleri Sızdırıldı
Kaynak Technopat

AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden 'Atatürk'süz 23 Nisan organizasyonu... CHP'li Mustafa Adıgüzel, Bakan Yerlikaya'ya sordu: 'Soruşturma açacak mısınız?'

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan etkinliğinde Atatürk resimlerine yer vermedi. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'in girişimiyle Atatürk resmi alana alkışlar eşliğinde asıldı. Adıgüzel, sosyal medyadan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya "Soruşturma ve müfettiş görevlendirmesi yapacak mısınız? Yoksa AKP'li belediye diye görmezden mi geleceksiniz?" diye sordu.

Sezgin Tanrıkulu'ndan 23 Nisan mesajı: 'Çocuklar baskı altında'

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, “Çocuklar Türkiye’de maalesef baskı altında. 500’den fazla çocuk anneleriyle beraber cezaevinde kalıyor. 1.5 milyona yakın çocuk, çocuk işçiliği sebebiyle emeği sömürülüyor ve istismara uğruyor" dedi.

Guti'den Beşiktaş'a mesaj: 'Onlar benim hayatımın bir parçası'

Süper Lig ekibi Beşiktaş'ın formasını 2010-2011 yılları arasında terleten İspanyol yıldız Guti, basın mensuplarına siyah-beyazlı takım hakkında açıklamalarda bulundu. Guti, Beşiktaş'tan övgü dolu sözler ile bahsederken, "Beşiktaşlı taraftarlar onları çok sevdiğimi biliyorlar. Onlar benim hayatımın bir parçası ve her zaman yanlarında olacağım" ifadelerini kullandı.

Süleyman Hurma'dan Süper Lig iddiası: 'Tescil olmama tehlikesiyle karşı karşıya'

Süper Lig ekibi Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 18 Temmuz'da yapılacağını açıkladığı seçimli genel kurulunun öne çekilmesi gerektiğini belirten Hurma, "FIFA ve UEFA Türk futbolunu takibe almış durumda. Şunu da net bilelim, Türkiye Ligi, bu durum böyle devam ederse tescil olmama tehlikesiyle karşı karşıya" ifadelerini kullandı.

EURO 2024'te hakemler ne kadar kazanacak?

EURO 2024'te hakemler ne kadar kazanacak?

UEFA Hakem Komitesi, Avrupa Şampiyonası'nda (EURO 2024) düdük çalacak hakemleri açıkladı. Listede FIFA kokartlı Türk hakem Halil Umut Meler de yer aldı. Peki EURO 2024'te görev yapacak hakemler maç başına ne kadar kazanacak? İşte ayrıntılar...

UEFA Hakem Komitesi'nin EURO 2024'te görev yapacak hakemleri açıklamasıyla birlikte kazanacakları maaş da belli oldu.
Avrupa Şampiyonası'nda düdük çalacak orta hakemin grup aşamalarında maç başına 5 bin euro, eleme aşamalarında ise 10.000 euro alacağı kaydedildi. EURO 2024'te görev yapacak hakemlerin turnuva sonunda toplamda 300 bin euroluk bir gelir elde etmesi bekleniyor.
Turnuvada yardımcı hakemlerinde grup aşamalarında maç başına 2.500 euro kazanacağı, eleme aşamalarında ise bu rakamın 5.000 euroya yükseleceği belirtildi. Yardımcı hakemlerin organizasyonun sonunda toplam 150 bin euroluk gelir elde edeceği aktarıldı.
Avrupa Şampiyonası'nda görev yapacak dördüncü hakemler ise grup aşamalarında yardımcı hakemlerde olduğu gibi 2.500 euro kazanacak. Eleme aşamalarında bu rakam maç başına 5 bin euro olacak. Ayrıca dördüncü hakemlerin Şampiyona'nın toplamında 150 bin euro kazanması bekleniyor.
EURO 2024'te görev yapacak VAR hakemleri ise grup aşamalarında maç başına 3 bin euro kazanacak. Bu rakam eleme aşamalarında 5 bin euroya çıkarken, VAR koltuğunda oturan hakemlerin toplamda 175 bin euro kazanmaları bekleniyor

IEA: Elektrikli araç satışları bu yıl güçlü artış gösterecek

IEA: Elektrikli araç satışları bu yıl güçlü artış gösterecek

Dünyada bu yıl elektrikli araç satışlarının 17 milyona ulaşarak güçlü bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) yıllık yayımladığı Küresel Elektrikli Araç Görünümü raporuna göre, bu yılın ilk çeyreğindeki elektrikli araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 arttı. Bu dönemde satılan elektrikli araçların sayısı 2020'nin tamamında satılan elektrikli araç sayısına eşit oldu. Dünyada bu yıl sonu itibarıyla elektrikli araç satışlarının 17 milyona ulaşması bekleniyor. Böylece, bu yıl dünyada satılan her 5 araçtan birinin elektrikli olacağı tahmin edilirken, elektrikli araç satışlarındaki hızlı büyümenin küresel otomotiv endüstrisini yeniden şekillendireceği ve ulaşımda kullanılan petrol talebini de önemli ölçüde azaltacağı öngörülüyor. Bu satışın 10 milyonunun Çin'de gerçekleşmesi, bu yıl ABD'de satılan her 9 araçtan birinin ve Avrupa'da her 4 araçtan birinin elektrikli olacağı tahmin ediliyor. SATIŞLARDAKİ ARTIŞ 2023'TEKİ REKOR BÜYÜMENİN ÜZERİNE İNŞA EDİLİYOR Rapora göre, elektrikli araç satışlarında bu yıl beklenen güçlü artış geçen yılki rekor büyümenin üzerine inşa ediliyor. Geçen yıl, dünyada elektrikli araç satışları önceki yıla göre yüzde 35 artışla 14 milyon oldu. Talep ağırlıklı olarak Çin, Avrupa ve ABD'de görülürken, elektrikli araç satışları Vietnam ve Tayland gibi gelişmekte olan ülkelerde de büyüme gösterdi. Çin'de geçen yıl satılan elektrikli araçların yüzde 60'ından fazlasının, eşdeğer konvansiyonel otomobillerden daha ucuz olduğu görüldü. Ancak, Avrupa ve ABD'de, içten yanmalı motorlu araçların fiyatları elektrikli araç fiyatlarına göre daha düşük seyretti. Fiyatların artan pazar rekabeti ve gelişen batarya teknolojilerine bağlı olarak gelecek yıllarda düşüş göstermesi bekleniyor. "BU DEĞİŞİMİN OTOMOBİL VE ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ SONUÇLARI OLACAK" IEA Başkanı Fatih Birol, rapora ilişkin değerlendirmesinde, elektrikli araç satışlarındaki ivmenin devam ettiğinin IEA verilerinde görüldüğünü belirterek, "Küresel elektrikli araç devrimi hız kesmek yerine yeni bir büyüme evresine hazırlanıyor gibi görünüyor." ifadesini kullandı. Batarya üretimine yapılan yatırım dalgasının, elektrikli araç tedarik zincirinin otomobil üreticilerinin iddialı genişleme planlarını karşılayacak şekilde ilerlediğini gösterdiğini dile getiren Birol, şunları kaydetti: "Sonuç olarak, elektrikli araçların yollardaki payının hızla artmaya devam etmesi bekleniyor. Sadece bugünün politikalarına dayanarak, 2030 yılına kadar Çin'de yollardaki neredeyse her 3 otomobilden biri elektrikli olacak ve hem ABD hem de Avrupa Birliği'nde neredeyse her 5 otomobilden biri elektrikli olacak. Bu değişimin hem otomobil endüstrisi hem de enerji sektörü için önemli sonuçları olacaktır."

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'dan 23 Nisan ziyareti

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve Yol-İş Sendikası Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Burada öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılanan Avcı, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

Fatih Terim'in Panathinaikos'u çifte kupa peşinde

Yunanistan Süper Ligi'nde Fatih Terim'in teknik direktörlüğünü yaptığı Panathinaikos, AEK Atina ile şampiyonluk mücadelesi için sahaya çıkacak. 24 Nisan Çarşamba günü oynanacak karşılaşma 20:30’da başlayacak.

Tesla'dan indirim furyası! Çin, ABD ve Avrupa'da fiyatları düştü

ABD'li elektrikli otomobil devi Tesla, Çin, Almanya ve ABD gibi önemli pazarlarda bazı modellerinin fiyatlarında indirim yaptı. Şirketin internet sitesindeki fiyat listelerine göre, Tesla Çin'de Model 3'ün başlangıç fiyatını 14 bin yuan (yaklaşık 1932 dolar) azalışla 231 bin 900 yuana (yaklaşık 32 bin dolar) düşürdü. Ayrıca, Almanya'da da arkadan itişli Model 3'ün fiyatını 42 bin 990 avrodan 40 bin 990 avroya indirdi.  Tesla, ABD'de Model Y, Model X ve Model S araçlarının fiyatlarında da 2 bin dolar indirim yaptı. ABD basınında yer alan haberlere göre, Tesla'nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki diğer birçok ülkede de fiyat kesintilerine gittiği aktarıldı.  TESLA'NIN SATIŞLARI DÜŞÜŞTETesla'nın bu fiyat indirimleri, şirketin satışlarının ilk çeyrekte 2020'den bu yana ilk kez düşmesiyle aynı zamana denk geliyor. Nisan ayında açıklanan 2024'ün ilk çeyreğine dair araç üretim ve teslimat verilerine göre, Tesla'nın otomobil teslimatları ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,5 gerilemiş ve 2020'den bu yana yıllık bazda ilk düşüşünü kaydetmişti. Tesla'nın bu yıl ilk çeyrekte teslimatını gerçekleştirdiği araç sayısı 386 bin 810 olurken, bu rakam 450 bin civarındaki piyasa beklentilerinin oldukça altında kalmıştı. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 422 bin 875 araç teslim etmişti.

❌