Okuma görünümü

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.

Kompakt Wi-Fi 6 Access Point: ASUS ExpertWiFi EBA63 – Computex 2023 #5

ASUS ExpertWiFi EBA63

İtopya sponsorluğunda hazırladığımız Computex 2023 içeriklerimize devam ediyoruz. ASUS standındaki sonraki konuğumuz ASUS ExpertWiFi EBA63. Yeni cihaz, duvara monte edilebilen oldukça kompakt bir access point. ASUS ExpertWiFi EBA63, Wi-Fi 6 AX3000 desteği sayesinde 3000 Mbps’e kadar kablosuz hız vadediyor. Üründe bir adet internet bağlantısı girişi için kullanılan WAN portu mevcut. Bunun haricinde ürüne interneti kablosuz […]

Devamı: Kompakt Wi-Fi 6 Access Point: ASUS ExpertWiFi EBA63 – Computex 2023 #5
Kaynak Technopat

Honor 90 Serisi Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatları

Honor 90 Serisi

Honor 90 serisi Çin’de görücüye çıktı. Telefonlar önceki modellere göre hafif bir gelişme gösterirken, ISOCELL HP3 sensörlü 200 megapiksellik kameralar öne çıkıyor. Cihazların özellikleri şu şekilde: Honor 90 Pro Özellikleri 90 Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ve 2700 x 1224 piksel çözünürlüğe sahip 6.7 inçlik AMOLED ekranla geliyor. Bu ekran 120 Hz yenileme […]

Devamı: Honor 90 Serisi Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatları
Kaynak Technopat

HONOR Magic Vs, iF Tasarım Ödülü 2023’te Boy Gösterdi

HONOR Magic Vs iF Tasarım Ödülü 2023

HONOR, 25 Mayıs 2023’te Çin’in Shenzhen eyaletinde gerçekleşen prestijli iF Design Award 2023’te toplamda dokuz ödülün sahibi oldu. Ödüllerin sahibi olan HONOR Magic Vs; Film Modunda Video Kaydı; Sihirli Çekim, Tek Çekimde Daha Fazla Önemli Nokta; Solo Cut Modu ve Çoklu Video Kaydı gibi kamera özellikleriyle ön plana çıktı. Yapay Zeka Gizlilik Çağrısı ve Kulaklık […]

Devamı: HONOR Magic Vs, iF Tasarım Ödülü 2023’te Boy Gösterdi
Kaynak Technopat

ASUS’tan Özel VPN Router: ASUS ExpertWiFi EBG15 – Computex 2023 #4

ASUS ExpertWiFi EBG15

İtopya sponsorluğunda hazırladığımız Computex 2023 içeriklerimize devam ediyoruz. ASUS standındaki sonraki konuğumuz yine bir ağ cihazı olan ASUS ExpertWiFi EBG15. ASUS ExpertWiFi EBG15, gigabit VPN router olarak lanse edilen bir cihaz ve üzerinde birden fazla RJ45 portu bulunduruyor. Toplamda 5 adet olan bu portlardan ilki WAN, ikinci ve üçüncü hem WAN hem LAN, dört ve […]

Devamı: ASUS’tan Özel VPN Router: ASUS ExpertWiFi EBG15 – Computex 2023 #4
Kaynak Technopat

İngiltere'de kıran kırana geleneksel peynir yuvarlama yarışı

İngiltere'de kıran kırana geleneksel peynir yuvarlama yarışı

İngiltere'nin geleneksel peynir yuvarlama yarışı renkli görüntülere sahne oldu. Dik yamaçtan aşağı doğru koşup yuvarlanarak 3 kiloluk peynir tekerleğini kovalayan onlarca kişi, birinci olmak için yaralanma pahasına mücadele etti.

İngiltere'de ektrem spor etkinliklerinden dev peynir yuvarlama yarışı yapıldı.
Dün, onlarca yarışçının, İngiltere'nin güneybatısındaki Gloucester yakınlarındaki Cooper's yamacında 3 kiloluk Double Gloucester peynir tekerleğini kovalamasını izlemek için yüzlerce seyirci toplandı.
Etkinlikte, hızla yamaçtan aşağı yuvarlanan peynirin arkasında bitiş noktasına ulaşan ilk yarışçı, onu elinde tutarak yarışı kazanmış oluyor.
Peynir yuvarlama yarışı, 1826'dan beri Londra'nın yaklaşık 160 kilometre batısındaki Cooper's Hill'de düzenleniyor. Ancak peynir yuvarlama sporunun çok daha eskilere dayandığına inanılıyor.
Zorlu ve bol taklalı kovalamacada çok az yarışmacı 180 metrelik tepeden aşağı inerken ayakta kalmayı başardı.
Tehlikeli yarışta bu yıl, yarışı parkurda topallayarak bitiren birçok yarışmacıya yardım edilmesi gerekti. Aralarından bazıları yaralandı.
19 yaşındaki Kanadalı Delaney Irving, yarış sonunda kısa bir süre baygın kalmasına rağmen kadınlar yarışını kazandı.
Irving, "Başımı vurduğumu hatırlıyorum ve şimdi peynir bende" diye konuştu.
Erkekler yarışının kazananı da 28 yaşındaki İngiliz Matt Crolla oldu. Yarışa nasıl hazırlandığı sorulan Crolla, "Buna çalışabileceğinizi sanmıyorum. Bu sadece bir aptallık" diye yanıt verdi.

Türk-İş: Yoksulluk sınırı 33 bin 752 TL

Türk-İş: Yoksulluk sınırı 33 bin 752 TL

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) araştırmasına göre mayıs ayında dört kişilik ailenin açlık sınırı 10 bin 362 TL'ye yükselirken, yoksulluk sınırı da 33 bin 752 TL'ye çıktı.

Türk-İş, mayıs ayına ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı verilerini açıkladı. Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarını kapsayan açlık sınırı 10 bin 362 TL’ye yükseldi. Gıda harcaması ile giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı olan yoksulluk sınırı 33 bin 752 TL’ye çıktı. Bekar bir çalışanın yaşama maliyeti aylık 13 bin 439 TL’ye yükseldi.

Burun küçültme egzersizleri ve aparatları faydalı mı?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, son zamanlarda popüler olan burun küçültme egzersizleri, burun deliklerini eşitlemeyi ve burun ucunu kaldırmayı hedefleyen burun aparatları hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Sergio Rico'nun eşinden endişe verici paylaşım!

PSG'nin 29 yaşındaki file bekçisi Sergio Rico, şampiyonluk sonrası gittiği ülkesi İspanya'da bindiği attan düşerek hastanelik oldu. Tecrübeli oyuncu helikopterle hastaneye götürüldü. Rico'nun eşi Alba Silva, sosyal medya hesabından endişe uyandıran bir paylaşımda bulundu.

Kayahan'ı kızı Beste Açar'a haciz şoku!

Beste Açar’ın eşi Evren Bölek’in ödemediği kira borçları nedeniyle alacaklı vekili tarafından icra takibi başlatıldı. 25 Mayıs Paerşembe günü Beste Açar’ın evinde haciz işlemi gerçekleştirildi.

haciz işlemi sırasında evde bulunan Evren Bölek, borcunu ödemeyeceğini belirterek, icra memuruna “Gerekli işlemleri yapabilirsiniz" şeklinde beyanda bulundu.

BİLGİSAYAR, TV, BUZDOLABI...

Beste Açar’ın evinde bulunan koşu bandı, televizyon, dizüstü bilgisayar ve buzdolabı haczedilerek, alacaklı vekili tarafından muhafaza altına alındı.

"SONSUZA KADAR EVET"

Beste Açar ve Evren Bölek, Temmuz 2022'de nikâh masasına oturmuştu. Mutlu haberi takipçileriyle paylaşan Açar, yayınladığı kareye; "Sonsuza kadar 'evet' Her şeyin mümkün olduğunu bilmenin ötesinde yaşamak bir mucize… Olacak olan, gelecek olan zamanı geldiğinde sana doğru akıyor zaten. Kendi önünden çekilmen yeter. Bir buluşma için Evren sizinle beraber yüzlerce kişinin hayatında öyle şeyleri organize ediyor ki… Neden hala olmuyor? Bu neden başıma geldi? demeyin! Nerden biliyorsunuz hayatınızın altının üstünden daha muhteşem olmayacağını? Hiç bir buluşma tesadüf değildir" notunu düşmüştü.

Selen Görgüzel'in 'Yemin Ettim' yorumu Beste Açar'ı isyan ettirdi! 'Babam yaşasaydı gözyaşlarıyla izlerdi'
❌