Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 18 Mayıs 2024Cumhuriyet

MHP lideri Bahçeli, Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın sözlerinden rahatsız oldu: Ben olsam 'sen orada yoksun' diye içeri alırdım

18 Mayıs 2024 at 15:50
MHP lideri Bahçeli, 28 Şubat Davası'nda tahliye edilen emekli orgeneral Çetin Doğan'ın cezaevi çıkışındaki ''Af söz konusu değil. Doğrudan doğruya anayasal görevin Cumhurbaşkanı tarafından net olarak yerine getirilmesidir'' sözlerine ilişkin "Ben cezaevi müdürü olmuş olsaydım aftan yararlananların listesine bakar, ‘Çetin Doğan, sen orada yoksun’ diye geri içeri alırdım'' açıklamasında bulundu.

CHP'den Saraçhane'de 'Büyük Eğitim Mitingi'... Özgür Özel kürsüde Erdoğan'a seslendi: 'Madem atamayacaktın, bu 1 milyon günahsızı niye okuttun?'

18 Mayıs 2024 at 13:53
26 Mayıs'ta emekli mitingi yapacağını açıklayan CHP, 18 Mayıs'ta da İstanbul'da öğretmen mitingi yapma kararı almıştı. Yurttaşlar sabah saatlerinde Saraçhane'yi doldurdu, Özel halka hitap için kürsüye çıktı. Erdoğan'a seslenen Özel, "Buradan Erdoğan’a sesleniyorum: madem atamayacaktın, bu 1 milyon günahsızı niye okuttun?" dedi. CHP lideri yeni müfredata da sert tepki gösterdi.

Bahçeli'den 'kalkışma' çıkışı: 'Cüret edenlerin başı ezilmeli'

18 Mayıs 2024 at 11:28
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin belediye başkanları toplantısında konuştu. Ayhan Bora Kaplan soruşturması tartışmalarına değinen Bahçeli, "Özellikle altını çiziyorum ki kumpasçılarla işimiz olamaz. Kalkışmaya neden olanların başı mutlaka ezilmelidir" dedi. Toplantı sonunda Bahçeli'ye sadece 'bir soru' sorulması ise dikkat çekti.

Bakanlık seçim sonrası harekete geçiyor: Hatay'dan Artvin'e kadar 'Denizler Halkındır' projesine başlıyoruz

18 Mayıs 2024 at 11:19
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Denizler Halkın" adlı proje başlattıklarını ve bu kapsamda bütün sahil şeritlerinde işgalci durumundaki yapıları yıkacaklarını söyledi. Özhaseki, "Plajları kendimiz işleteceğiz. İnsanlar ne istiyorlarsa yesinler içsinler rahat etsinler" dedi.

Dün — 17 Mayıs 2024Cumhuriyet

Kemal Kılıçdaroğlu 'Kobani Davası'nda kendisini eleştirenlere tepki gösterdi: 'Samimiyet ve cesaret gerek'

17 Mayıs 2024 at 19:15
Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Kobani Davası'na ilişkin konuştu. 'Dokunulmazlık' kararına değinen Kılıçdaroğlu, "Bu hukuksuz karara karşı çıkıyor olmanın yolunu, Erdoğan'ı eleştirmekten korktukları için, "Kılıçdaroğlu dokunulmazlıkları kaldırdı" diyerek bulanları acıyarak izliyorum" dedi.

Haksız mal edinme davasında Yılmaz Büyükerşen'e 19 yıla kadar hapis istemi

17 Mayıs 2024 at 18:33
Eski Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 4 kişi hakkında, başkanı olduğu vakıf ile bağlı şirketleri zarara uğrattığı ve mülk edindiği iddiasıyla açılan davada Büyükerşen ile şirketlerde yöneticilik yapan Prof. Dr. Ahmet Durmaz için 5 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

DEVA'da toplu istifa: Belediye başkan adayı CHP'ye katıldı

17 Mayıs 2024 at 18:27
DEVA Partisi'nden 31 Mart seçimlerinde Konak Belediye başkan adayı olan Ali Rıza Uygur'un da aralarında bulunduğu 83 isim istifa ederek CHP'ye katıldı. Yeni üyeler için CHP Konak İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen rozet takma töreninde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, genel başkan Özgür Özel'in "Baba evi" çağrısını hatırlatarak, İzmir’de üye sayısını 1 yıl içinde ikiye katlamayı hedeflediklerini söyledi.

Saadet Partisi'nden iki müşahidin katilini affeden Erdoğan'a tepki: 'Hangi hakla affediyor?'

17 Mayıs 2024 at 18:01
2019 Yerel seçimlerde Malatya’nın Pütürge ilçesinde Saadet Partisi’nin 2 müşahidini öldüren AKP'li Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük'ün babası 67 yaşındaki Hacı Sülük'ün kalan cezası Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaldırıldı. Saadet Partisi, Erdoğan'ın kararına tepki gösterdi.

Kripto para yasası Meclis'te: 10 soruda kripto yasası

17 Mayıs 2024 at 15:46
Milyonlarca kripto yatırımcısını yakından ilgilendiren Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklikler Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Üzerinde uzun süredir çalışılan teklif, kripto varlıklara, kripto varlık hizmet sağlayıcılarına ilişkin hükümlerin yanı sıra müşterilerin risklere karşı korunmasına yönelik düzenlemeler içeriyor. İşte 10 soruda kanun teklifi hakkında merak edilenler ve cevapları...

❌
❌