Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dün — 24 Şubat 2024Hürriyet

Bakan Işıkhan: Kayıtdışı istihdam engellenecek

24 Şubat 2024 at 12:54
Manisa’da düzenlenen “İş-Pozitif” Kadın İstihdamı Projesi Bölge Toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Önümüzdeki ay açıklanacak 2023 yılı verilerinde, hem genelde hem kadınlarda hem de gençlerde 2002 yılından bu yana en yüksek işgücüne katılım ve istihdam oranları beklenmektedir. Aynı şekilde tüm diğer göstergeler, son 22 yılın en düşük işsizlik oranının ortaya çıkacağını işaret etmektedir” dedi.

İşte İstanbul’un dönüşüm planı... 10 soruda kampanyanın detayları

24 Şubat 2024 at 07:00
Son aylarda hükümetin de vatandaşın da öncelikli gündemi deprem oldu. 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi kentsel dönüşümün tek çözüm olduğunu gösterince, uzmanların işaret ettiği İstanbul için kollar sıvandı. Kentsel dönüşüm sürecinin hızlanması için yasal düzenlemeler yapılırken, işin tıkandığı nokta olan finansman sorunu için yeni bir kampanya hazırlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aralık sonunda detaylarını açıkladığı ‘Yarısı Bizden’ kampanyası dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki 350 bin konutun dönüşmesi hedefiyle başlatılan kampanyadan kimler nasıl faydalanacak, ödemeler ne zaman, nasıl olacak? İşte vatandaşın merak ettiği soruların yanıtları...

İyileştiren projelere 2 milyon TL’lik destek

24 Şubat 2024 at 07:00
Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur, sosyal girişimlerin deprem bölgesine yönelik projeleri hayata geçirmeleri için geçen yıl Topluluk Destek Programı’nı devreye aldıklarını ve yedi girişime toplam 2 milyon TL değerinde destek sağladıklarını belirtti. Projelerin kadın, çocuk ve engelli bireylere odaklanması isteniyor.

Vize muafiyeti olan 10 Yunan adasında tatil 7-8 bin liradan başlıyor: Komşu adalarda tatilin faturası

24 Şubat 2024 at 07:00
10 adaya 7 günlük vize muafiyetinin mart ayında başlaması bekleniyor. Peki 10 adada bir haftalık tatilin bedeli ne kadar olacak? Haziran ayında 6 gece 7 günlük iki kişilik tatilin konaklama bedeli için en uygun fatura, şimdilik 7-8 bin TL. Ortalama bir otelde 15-30 bin TL’ye tatil yapılabilirken lüks otellerde ise fiyat 100 bin TL’yi aşabiliyor. İstanbul çıkışlı Rodos tatili için iki kişinin ödeyeceği tur fiyatı ise 30 bin TL seviyesinde.

Dünden önceki günHürriyet

Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”

23 Şubat 2024 at 16:13
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Uluslararası finansman kaynaklarını da harekete geçirerek işletmelerimize can suyu niteliğinde olan 'Türkiye Deprem Sonrası Ekonomik Canlanma Projesi'ni başlattık. Dünya Bankası ve Japon Kalkınma Ajansı iş birliğiyle oluşturduğumuz 590 milyon dolarlık finansmanı KOBİ'lerimizin hizmetine sunduk" dedi.

Cevdet Yılmaz: Enflasyonla mücadele ederken büyümeyi de sürdürüyoruz

23 Şubat 2024 at 15:42
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Manisa'da iş insanlarıyla bir araya geldiği toplantıda, "Enflasyonla mücadele ederken büyümeyi de sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Ama büyümenin kompozisyonunu değiştiriyoruz. Tüketim ağırlıklı değil, daha çok yatırım, ihracat, üretim ağırlıklı büyüme yapısı inşa ediyoruz" dedi.

❌
❌