Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 23 Nisan 2024Ana akış

Honor 200 Lite Tasarımı Doğrulandı

Tarafından: Ali Keskin
23 Nisan 2024 at 13:25
Honor 200 Lite

Honor Fransa şubesi, 200 Lite modelinin 25 Nisan’da piyasaya sürüleceğini doğruladı ve telefon için bir tanıtım sayfası açtı. Bu sayfada cihazın resimleri paylaşıldı ancak herhangi bir özellik bilgisi verilmedi. Yapılan sızıntılara göre telefon 90 Hz yenileme hızına sahip 6.7 inçlik AMOLED ekranla öne çıkacak. Yonga seti cephesinde MediaTek Dimensity 6080 başı çekecek ve tüm bu […]

Devamı: Honor 200 Lite Tasarımı Doğrulandı
Kaynak Technopat

Oppo K12 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Tarafından: Ali Keskin
23 Nisan 2024 at 13:00
Oppo K12

Oppo K12 modeli ilk olarak ocak ayında yapılan bir sızıntıda ortaya çıkmıştı. Bugün ise şirket telefonun 24 nisan’da yerel saatle 14:30’da Çin’de tanıtılacağını açıkladı ve cihazın bazı fotoğraflarını paylaştı. Marka şimdiye kadar telefonun 12GB RAM ve 512GB depolama alanıyla eşleştirilen Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti, 100W hızlı kablolu şarj destekli 5.500 mAh’lık batarya ve […]

Devamı: Oppo K12 Tanıtım Tarihi Açıklandı
Kaynak Technopat

TCL MoveTime MT46 Özellikleri ve Fiyatı

Tarafından: Umut Erdem Yılmaz
23 Nisan 2024 at 12:57
TCL MoveTime MT46 Özellikleri

Akıllı telefon, tablet, aksesuar, televizyon ve birçok mobil ürün üreten TCL, akıllı saatleriyle de sektörde yer kazanmaya başladı. Şirket, çocukların güvenliği ve takibini kolaylaştırmayı amaçlayan özel çocuk akıllı saatlerini Türkiye’de satışa sunuyor. TCL MoveTime MT46 akıllı saatin fiyat bilgisi için tıklayın. TCL MoveTime MT46 Özellikleri Akıllı çocuk saatleri için teknik detaylar pek çoğumuzu ilgilendirmiyor olabilir […]

Devamı: TCL MoveTime MT46 Özellikleri ve Fiyatı
Kaynak Technopat

💾

Akıllı telefon, tablet, aksesuar, televizyon ve birçok mobil ürün üreten TCL, akıllı saatleriyle de sektörde yer kazanmaya başladı. Şirket, çocukların

Enflasyon verileri ne zaman açıklanacak? (2024 TÜİK nisan ayı TÜFE kararı)

Tarafından: NTV
23 Nisan 2024 at 13:24
Enflasyon verileri ne zaman açıklanacak? (2024 TÜİK nisan ayı TÜFE kararı)

Enflasyon verilerinin ne zaman açıklanacağı, Türkiye ekonomisini yakından takip eden vatandaşların gündeminde yer alıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan TÜFE kararıyla birlikte, nisan ayı kira artış oranları ve memur ve emekli zammı için 4 aylık enflasyon farkı belli olacak. Peki, nisan ayı enflasyon verileri ne zaman açıklanacak?

Nisan ayı enflasyon verileri için geri sayım başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan nisan ayı enflasyon verileri sonrasında, işyeri mülk sahiplerini ilgilendiren kira artış oranı belli olacak. Öte yandan memur ve emekli zammında belirleyici olan enflasyon farkı da hesaplanabilecek. Peki, nisan ayı enflasyon verileri ne zaman açıklanacak?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından nisan ayı enflasyon verilerinin açıklanacağı tarih belli oldu.Buna göre; Nisan ayı enflasyon verileri 3 Mayıs 2024 Cuma günü saat 10.00'da açıklanacak.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), verilerine göre enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16 yükseliş kaydetti. Yıllık enflasyon 68,50 olarak açıklandı.Enflasyonun mart ayında aylık bazda yüzde 3,5 artması bekleniyordu. Manşet enflasyonun ise yüzde 69,1 olarak açıklanması öngörülüyordu.Böylece enflasyon üç aylık periyotta yüzde 15,06'ya ulaştı.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon hedefini yüzde 36 olarak açıklamıştı.TÜFE'deki değişim bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 15,06 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 57,50 olarak gerçekleşti.

IEA: Dünyada elektrikli araç satışları bu yıl 17 milyona ulaşarak güçlü artış gösterecek

Tarafından: NTV
23 Nisan 2024 at 13:09
IEA: Dünyada elektrikli araç satışları bu yıl 17 milyona ulaşarak güçlü artış gösterecek

Dünyada bu yıl elektrikli araç satışlarının 17 milyona ulaşarak güçlü bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) yıllık yayımladığı Küresel Elektrikli Araç Görünümü raporuna göre, bu yılın ilk çeyreğindeki elektrikli araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 arttı. Bu dönemde satılan elektrikli araçların sayısı 2020'nin tamamında satılan elektrikli araç sayısına eşit oldu. Dünyada bu yıl sonu itibarıyla elektrikli araç satışlarının 17 milyona ulaşması bekleniyor. Böylece, bu yıl dünyada satılan her 5 araçtan birinin elektrikli olacağı tahmin edilirken, elektrikli araç satışlarındaki hızlı büyümenin küresel otomotiv endüstrisini yeniden şekillendireceği ve ulaşımda kullanılan petrol talebini de önemli ölçüde azaltacağı öngörülüyor. Bu satışın 10 milyonunun Çin'de gerçekleşmesi, bu yıl ABD'de satılan her 9 araçtan birinin ve Avrupa'da her 4 araçtan birinin elektrikli olacağı tahmin ediliyor. SATIŞLARDAKİ ARTIŞ 2023'TEKİ REKOR BÜYÜMENİN ÜZERİNE İNŞA EDİLİYOR Rapora göre, elektrikli araç satışlarında bu yıl beklenen güçlü artış geçen yılki rekor büyümenin üzerine inşa ediliyor. Geçen yıl, dünyada elektrikli araç satışları önceki yıla göre yüzde 35 artışla 14 milyon oldu. Talep ağırlıklı olarak Çin, Avrupa ve ABD'de görülürken, elektrikli araç satışları Vietnam ve Tayland gibi gelişmekte olan ülkelerde de büyüme gösterdi. Çin'de geçen yıl satılan elektrikli araçların yüzde 60'ından fazlasının, eşdeğer konvansiyonel otomobillerden daha ucuz olduğu görüldü. Ancak, Avrupa ve ABD'de, içten yanmalı motorlu araçların fiyatları elektrikli araç fiyatlarına göre daha düşük seyretti. Fiyatların artan pazar rekabeti ve gelişen batarya teknolojilerine bağlı olarak gelecek yıllarda düşüş göstermesi bekleniyor. "BU DEĞİŞİMİN OTOMOBİL VE ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ SONUÇLARI OLACAK" IEA Başkanı Fatih Birol, rapora ilişkin değerlendirmesinde, elektrikli araç satışlarındaki ivmenin devam ettiğinin IEA verilerinde görüldüğünü belirterek, "Küresel elektrikli araç devrimi hız kesmek yerine yeni bir büyüme evresine hazırlanıyor gibi görünüyor." ifadesini kullandı. Batarya üretimine yapılan yatırım dalgasının, elektrikli araç tedarik zincirinin otomobil üreticilerinin iddialı genişleme planlarını karşılayacak şekilde ilerlediğini gösterdiğini dile getiren Birol, şunları kaydetti: "Sonuç olarak, elektrikli araçların yollardaki payının hızla artmaya devam etmesi bekleniyor. Sadece bugünün politikalarına dayanarak, 2030 yılına kadar Çin'de yollardaki neredeyse her 3 otomobilden biri elektrikli olacak ve hem ABD hem de Avrupa Birliği'nde neredeyse her 5 otomobilden biri elektrikli olacak. Bu değişimin hem otomobil endüstrisi hem de enerji sektörü için önemli sonuçları olacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Irak ile ortak operasyon açıklaması

Tarafından: NTV
23 Nisan 2024 at 11:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Irak ile ortak operasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 13 yıl sonra Bağdat'a ziyaretini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleye yönelik önemli mesajlar verdi. "Beklentimiz PKK'nın resmen terör örgütü ilan edilmesidir." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Irak ile operasyon olur mu?" sorusuna da "Tehdidin ortadan kaldırılması Irak’ın da çıkarınadır." dedi. Gazze'de kalıcı ateşkesin sağlanması için yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze konusu şu anda İslam dünyasının en önemli meselesidir. Hem Hamaslı yetkilerle hem birçok ülkenin liderleri ile bu konuları görüşmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel ile görüşmesine, gıda fiyatlarındaki artışa ve kamudaki tasarrufa ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. Erdoğan'ın açıklamalarını NTV adına geziyi takip eden Seda Öğretir aktardı.

TFF'den Cikalleshi ve Sami Uğurlu'ya Fair Play ödülü

23 Nisan 2024 at 16:08
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fair Play'in teşvik edilmesi, yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturması amacıyla düzenlediği TFF Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Ödülleri'nin Mart ayı sahipleri belli oldu. Mart ayının En Centilmen Futbolcu Ödülü'nün sahibi Konyaspor'dan Sokol Cikalleshi olurken; En Centilmen Teknik Direktör Ödülü'nü ise Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu elde etti.

Ceza alan başkandan ilginç çözüm! Vinç kiralayarak maçı izledi

23 Nisan 2024 at 16:00
Aydın’da 365 gün hak mahrumiyeti cezası aldığı için stadyuma girişi yasaklanan 34 yaşındaki yönetici Osman Aklık, şampiyonluğa oynayan takımının maçını izleyebilmek için vinç kiraladı. 90 dakika boyunca stadın dışında vincin kabininde müsabakayı takip eden Aklık’ı görenler şaşkınlarını gizleyemedi.
❌
❌