Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 30 Mayıs 2023Ana akış

ASUS, Computex 2023’te Yenilikçi Ürünlerini, Çözümlerini ve Sürdürülebilirlik Başarılarını Sergiliyor

Tarafından: Asım Demir
30 Mayıs 2023 at 13:17
ASUS Computex 2023

ASUS, aralarında yeni monitörlerin, dizüstü bilgisayarların, heyecan verici yeni modellerin ve sürdürülebilirlik alanında elde edilen başarıların da olduğu yeniliklerini Computex 2023’te sergiliyor. ASUS ve Republic of Gamers (ROG) stantlarında ziyaretçiler çok sayıda yeni ürünü bizzat deneme şansı yakalayacak. ASUS son kullanıcılara yönelik ürünlerden iş dünyası ve sağlık sektörü için geliştirilen cihazlara kadar her alanda yeniliklerini […]

Devamı: ASUS, Computex 2023’te Yenilikçi Ürünlerini, Çözümlerini ve Sürdürülebilirlik Başarılarını Sergiliyor
Kaynak Technopat

Ofislere Özel Mesh Sistem: ASUS ExpertWiFi EBM68 – Computex 2023 #3

Tarafından: Asım Demir
30 Mayıs 2023 at 13:00
ASUS ExpertWiFi EBM68

İtopya sponsorluğunda hazırladığımız Computex 2023 içeriklerimize devam ediyoruz. Sıradaki konuğumuz mesh router sistemi olan ASUS ExpertWiFi EBM68. Orta çaplı ofisler için ideal olan ASUS ExpertWiFi EBM68 ikili kit olarak satılıyor ve sayıyı artırmak isteyenler için de birden çok kiti dahil etme desteği sunuyor. Cihaz üç bant Wi-Fi 6 ile 7800 Mbps’e kadar hız vadediyor. Ayrıca […]

Devamı: Ofislere Özel Mesh Sistem: ASUS ExpertWiFi EBM68 – Computex 2023 #3
Kaynak Technopat

ASUS’un Yeni Mekanik Klavye Teknolojileri: ROG NX SNOW – Computex 2023 #2

Tarafından: Asım Demir
30 Mayıs 2023 at 12:30
ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

İtopya sponsorluğunda hazırladığımız Computex 2023 içeriklerimize devam ediyoruz. ASUS standında sıradaki hedefimiz klavyeler ve yeni mekanik tuşlar. ASUS, klavyelerini gösterdiği standında yeni ROG NX SNOW mekanik anahtarlarını ve yapısını anlamanız için büyük kopyalarını sergiliyor. Yeni tuşlar özellikle tok sesler için özel olarak optimize edilmiş. Yeni tuşları ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless klavyede deneyimliyor […]

Devamı: ASUS’un Yeni Mekanik Klavye Teknolojileri: ROG NX SNOW – Computex 2023 #2
Kaynak Technopat

CHP'li Özgür Özel'den 'seçim' değerlendirmesi: 'Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı kimse düşünmesin'

30 Mayıs 2023 at 13:22
TBMM'de açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde seçmenle kurduğu ilişkin için "Hepimizi gururlandırıyor" dedi. Özel ayrıca 'hiçbir şey olmamış gibi' siyaset yapmaya devam etmeyeceklerini söyledi. Özel ayrıca Engin Altay ve kendisinin grup başkanvekilliği görevine talip olmadığını, CHP'den 8 ismin bu göreve talip olduğunu açıkladı.

İddia: Mehmet Şimşek, Erdoğan'ın teklifini kabul etti

30 Mayıs 2023 at 13:20
Reuters Haber Ajansı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazanmasının ardından eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir araya geldiğini duyurdu. Patronlar Dünyası’ndan Toygun Atilla ise, Saray'da gerçekleşen bu görüşmenin ardından Mehmet Şimşek, Erdoğan'a "Ülkem için, vatanım için, göreve hazırım" diyerek ekonominin başına geçme teklifini kabul ettiğini öne sürdü.

Uğur Dündar'dan Aslı Baykal'a çok sert 'diktatör' yanıtı: 'CHP'nin parasıyla kurulan televizyonu kaça sattınız onu açıklayın!'

30 Mayıs 2023 at 13:02
Duayen gazeteci Uğur Dündar; son dönemde AKP'ye yakın açıklamalarıyla gündeme gelen CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'a sosyal medyadan çok sert yanıt verdi. Dündar, "Siz bırakın ahkâm kesmeyi de, CHP'nin parasıyla kurulan televizyonu kaça sattınız, onu açıklayın!" diyerek, Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Baykal'a seslendi.

'Gereğini yapan' Ahmet Hakan'ın dilinde yine bağımsız gazete ve televizyonlar!

30 Mayıs 2023 at 11:45
AKP'nin en 'prestijli' yayın organları arasında başı çeken Hürriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında, bağımsız medyayı diline doladı. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tüm kamuoyu önünde "gereğini yaptığını" söylerek takdir ettiği ve öteki yandaş yazarlara örnek gösterdiği Hakan, "Erdoğan'ın zaferine katkı sundular" diyerek Cumhuriyet'in de aralarında bulunduğu özgür yayıncıları hedef aldı.

İddia: Mehmet Şimşek, Erdoğan'ın teklifini kabul etti

30 Mayıs 2023 at 13:20
Reuters Haber Ajansı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazanmasının ardından eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir araya geldiğini duyurdu. Patronlar Dünyası’ndan Toygun Atilla ise, Saray'da gerçekleşen bu görüşmenin ardından Mehmet Şimşek, Erdoğan'a "Ülkem için, vatanım için, göreve hazırım" diyerek ekonominin başına geçme teklifini kabul ettiğini öne sürdü.

Stockholm sendromu nedir, belirtileri neler? Çöp Adam dizisiyle gündeme geldi

Tarafından: NTV
30 Mayıs 2023 at 12:59
Stockholm sendromu nedir, belirtileri neler? Çöp Adam dizisiyle gündeme geldi

Çöp Adam dizisindeki görüntüler ardından "stockholm sendromu" bir kez daha gündeme geldi. Dizinin karakterlerinden Peri'nin "bence bende stockholm sendromu var." sözleri ardından bu sendromun ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, stockholm sendromu nedir?

Stockholm sendromu, rehinenin kendisini rehin alan kişiyle olası diyalog sürecinde oluşan, duygusal anlamda sempati aşk ve empati oluşması olarak özetlenebilecek psikolojik durumu anlatan bir terimdir.Stockholm sendromu, esir tutulmaya verilen psikolojik bir tepkidir. Stockholm sendromlu kişiler, onları kaçıranlarla psikolojik bir bağ kurar ve onlara sempati duymaya başlar.
Psikiyatr Nils Bejerot tarafından adlandırılan sendrom, ismini 1973 yılında İsveç'in başkenti Stokholm'de yaşanan bir olaydan almaktadır. 1973 yılında Stockholm'de Kreditbanken adlı bankaya giren soyguncular, polis tarafından kuşatılınca dört banka çalışanını rehin alarak, altı gün boyunca direnir. Altı günün sonunda, polis operasyon yaptığında ise beklenmedik bir durumla karşılaşılır. Rehineler, kurtarılmaya aktif biçimde direnir ama kurtarılırlar. Sonrasında rehineler, mahkemede soyguncu aleyhine ifade vermekten kaçınır. Dahası, aralarında para toplayıp soyguncuların savunmasına yardımcı olur.Kurbanın kendisini, baskıcının yerine koyup olayları onun gözünden görmesini anlatan Stockholm Sendromu, bugün tarikat üyeleri, savaş esirleri, aile içi şiddet mağdurları gibi farklı durumlarda bir anahtar kavram olarak kullanılıyor.
Stockholm sendromu olan kişilerde şunlar bulunur:Esir alanlara veya istismarcılara karşı olumlu duygular.Onları kaçıranların inanç ve davranışlarına sempati duymak.Polise veya diğer otorite figürlerine karşı olumsuz duygular.
Diğer semptomlar travma sonrası stresbozukluğuna (TSSB) benzer ve şunları içerir:Geçmişe dönüşler.Güvensiz, sinirli, sinirli veya endişeli hissetmek.Daha önce zevk aldığınız şeylerden rahatlayamaz veya zevk alamazsınız.Odaklanmada zorluk.

Fransa elektrikli otomobiller için ilk pil fabrikasını kuruyor

Tarafından: NTV
30 Mayıs 2023 at 12:34
Fransa elektrikli otomobiller için ilk pil fabrikasını kuruyor

Fransa elektrikli otomobil pazarı için adım atıyor. ABD ve Çin'in hakim olduğu sektöre giren Fransızlar ülkenin ilk pil fabrikasını kuracak. Fransa, Çin'in hakim olduğu bir sektörü oluşturma konusunda büyük bir adım atıyor. Elektrikli otomobiller için ilk pil fabrikasını kuracak.

Pil endüstrisini inşa etmek, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Fransa için "yeniden sanayileşme" planının merkezinde yer alıyor. "Giga fabrika" açılışının sahibi, Fransız enerji devi TotalEnergies, Alman Mercedes-Benz ve Peugeot, Fiat ve Chrysler ve ABD-Avrupa otomobil üreticisi Stellantis arasındaki bir ortaklık olan Automotive Cells Company'ye ait.
Açılış törenine Alman ve İtalyan yetkililerin yanı sıra Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire ve ülkenin enerji geçiş ve sanayi bakanları katılacak. Stellantis, Mercedes ve TotalEnergies’in başkanları da etkinlikte olacak. Altı futbol sahası uzunluğundaki fabrikada üretimin bu yaz başlaması ön görülüyor.
Avrupa Birliği, 2035 yılı itibariyle fosil yakıtlı araçların satışlarını yasaklamaya hazırlanıyor. Birliğin üyeleri üretimlerini yasak sonrası döneme göre dönüştürmeye başladı. Birlik genelinde 50'den fazla batarya fabrikasının kurulacağı duyurulmuştu.
Fransa hükümeti 2030'a kadar yılda iki milyon elektrik aracı banttan indirmeyi hedefliyor. Çin elektrikli otomobil bataryaları ve ham maddeler konusunda dünyayı domine ediyor. Öte yandan Avrupa Birliği, müttefeki ABD ile de sıkı bir rekabet içerisinde. ABD yönetimi temiz enerji girişimlerine 370 milyar dolarlık kaynak ayırdığını duyurmuştu.

'Lider Marka Ödülleri' sahiplerini buldu

30 Mayıs 2023 at 13:13
Strong Medya tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Lider Marka Ödülleri, önceki akşam sahiplerini buldu. Sanat, cemiyet ve iş dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı törenin sunuculuğunu Emre Kınay ve Nefise Karatay üstlenirken; şarkıcı Hande Yener ise sahne aldı.

Doğada huzur bulan Boğaç Aksoy karavan tatilinde

30 Mayıs 2023 at 16:20

Geçtiğimiz kasım ayında sevenlerine müjdeli haber vererek lenf kanserini yendiğini açıklayan Boğaç Aksoy, karavan ruhunu çok sevdiğini ve tatil tercihini de bu yönde kullandığını söyledi.

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

34 yaşındaki oyuncu, "Uzun zamandır karavanla gezme hayalim vardı. Uzun vadede yurt dışı planım da var fakat ilk hedefim kendi kıyı şeridimizi dolaşmak" dedi.

"DAHA SAĞLIKLI YAŞAMAYA BAŞLADIM"

Boğaç Aksoy, "Karavanla birlikte daha sağlıklı yaşamaya başladım. Güneşle birlikte uyanıp, meditasyon yapıyorum. Ormanda yürüyüşe çıkıyorum, doğal besleniyorum. Kısacası doğada huzur buluyorum” açıklamasını yaptı.

Kanseri yenen Boğaç Aksoy setlere dönüyor

HABERLER: Mahlagha Jaberi'nin Cannes tarzı gündeme geldi! 'İdam ipi' protestosu

30 Mayıs 2023 at 16:04

Cannes Film Festivali davetlileri, platformu bir amaç için seslerini yükseltmek için kullanma kararlarıyla bir kez daha dünya gündeminde... Mahlagha Jaberi, ülkesi İran'daki idamlara dikkat çekmek için idam ilmeği detaylı siyah bir kıyafetle kırmızı halıya çıktı.

Jila Sabre tarafından tasarlanan bir elbise giyen Jaberi, 4 milyondan fazla takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından "İran'da idamları durdurun" etiketi taşıyan bir de gönderi yayınladı.

Jaberi'nin kırmızı halı anı manşetlere taşındı. Elbisesinin etek kısmında da "İran'da idamları durdurun" mesajı yer alan 33 yaşındaki modelin kıyafet seçimi ve paylaşımı kısa sürede sosyal medyada olay yarattı.

Irina Shayk'dan dikkat çeken Cannes seçimi! İç çamaşırlarıyla geldi

"İDAM İPİNİN ANLAMI ÇOK İYİ ANLAŞILDI"

Tasarımcıya, kameramana ve menejerine bu protestoyu mümkün kıldıkları için şükranlarını ileten İranlı model, Cannes stiline yönelik eleştirilerin ardından Insagram üzerinden açıklama yaptı.

Alıntı Metni

BURAK ÖZÇİVİT'E SÜRPRİZ YORUM

Mahlagha Jaberi, 2017 yılında bir etkinlik için Dubai'ye giden Burak Özçivit'in fotoğrafına, "Yakışıklı" yazmış; sosyal medyada "Fahriye Evcen'i kıskandıracak hamle" yorumu yapılmıştı. Nitekim Özçivit, o dönem sevgili oldukları Evcen'e bu mesajdan kısa süre önce evlilik teklifinde bulunmuştu.

"BENİ ENGELLEDİ"

Yaşananlardan sonra sessizliğini bozan ünlü model, "Çok yetenekli bir aktör. Rol aldığı dizideki performansı dikkatimi çekmişti. Hayranı olmuştum. kendisine Instagram'da 'sizi seviyoruz', 'yakışıklı' gibi yorumlarda bulundum. Yorumlarımdan hemen sonra beni engelledi. Ona iyi bir mesaj yollamaktan başka bir amacım yoktu. Özel hayatıyla ilgili bir bilgim yok. Artık çok profesyonel bir ünlü olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir ünlü, fanı iyi bir yorum yaptı diye onu engellemez. Bu bir hatamıydı bilmiyorum ama beni incitti. Onun özel hayatına saygı duyuyorum" demişti.

Ukraynalı modelden küfürlü protesto! Bir anda ceketini açtı

Sevilla Roma final maçı ne zaman?

30 Mayıs 2023 at 12:31
UEFA Avrupa Kupası sahibini buluyor. Sevilla ile Roma kupa için kozlarını paylaşacak. Avrupa Kupası’nın en başarılı ekibi Sevilla, kupayı toplamda 6 kez müzesine götürdü. Diğer tarafta ise son Avrupa Konferans Ligi şampiyonu Roma var. Puskas Arenada oynanacak mücadelede İngiliz hakem Anthony Taylor düdük çalacak. Peki, Sevilla Roma maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? İşte detaylar…UEFA Avrupa Kupası sahibini buluyor. Sevilla ile Roma kupa için kozlarını paylaşacak. Avrupa Kupası’nın en başarılı ekibi Sevilla, kupayı toplamda 6 kez müzesine götürdü. Diğer tarafta ise son Avrupa Konferans Ligi şampiyonu Roma var. Puskas Arenada oynanacak mücadelede İngiliz hakem Anthony Taylor düdük çalacak. Peki, Sevilla Roma maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? İşte detaylar…
❌
❌