Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Dünden önceki günHürriyet

Baba katili evlat kendini böyle savundu: Keşke beni dövüp öldürseydi

16 Kasım 2023 at 11:15
Eyüpsultan’da herhangi bir işte çalışmadığı için kendisiyle tartıştığı iddiasıyla babasını bıçaklayarak öldüren Mert Can Aydın’ın yargılanmasına başlandı. Duruşmada savunma yapan sanık, ‘’Kazara oldu, bilerek ve isteyerek öldürmedim. Kim babasını bilerek ve isteyerek öldürmek ister? Babam bana saldırdı, keşke beni dövüp öldürseydi’’ dedi.

💾

Toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor... İkinci toplantı yarın yapılacak

13 Ağustos 2023 at 13:16
Milyonlarca kamu çalışanın gözü kulağı toplu sözleşme görüşmelerinde. İkinci toplantı yarın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılacak. Toplantıda kamu işveren tarafının teklifini açıklaması bekleniyor. Toplu sözleşme görüşmelerinde yaklaşık 4 milyon memur ile 2 buçuk milyon memur emeklisinin 2024-25 yıllarındaki mali ve sosyal hakları netleşecek.

💾

Umman, Kuveyt'in Körfez'deki uzlaşma çabalarına ilişkin açıklamasını memnuniyetle karşıladı

4 Aralık 2020 at 22:23
Umman Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, vefat eden Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el Cabir es-Sabah, mevcut Emir Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Körfez krizinin çözümüne ilişkin çabalarından övgüyle söz edildi.

Kuveyt Dışişleri bakanından Körfez krizinin çözümüyle ilgili önemli açıklamalar...

4 Aralık 2020 at 19:22
Kuveyt, Körfez krizinin çözümü konusunda son dönemde verimli görüşmeler olduğunu açıkladı - Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır es-Sabah: - "Son dönemde bütün tarafların, Körfez ve Arap dayanışmasını, istikrarı, ülkeleri arasında kalıcı dayanışma arzularını ve halkları için iyi olanı gerçekleştirecek nihai bir anlaşmaya varma konusunda isteklerini ortaya koydukları verimli görüşmeler gerçekleşti"

DSÖ Avrupa Direktörü: Geliştirilmekte olan yeni aşılarla gelecek daha parlak görünüyor...

3 Aralık 2020 at 19:24
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için 50'den fazla aşı adayının insanlar üzerinde denendiğini belirterek, "Geliştirilmekte olan 200'den fazla Kovid-19 aşısı adayı ile gelecek daha parlak görünüyor." dedi.

Bakan Akar’dan ’10 Kasım’ mesajı

9 Kasım 2019 at 18:52
MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, 10 Kasım mesajında, "Kahraman ve fedak?r Türk halkı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde nasıl mücadele ettiyse bugün bizler de birliğimize, beraberliğimize, huzur ve güvenliğimize kast edenlere ve arkasında yetmiş yedi düvelin olduğu terör örgütlerine karşı aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmekteyiz" dedi.

Hem hüznü hem gururu yaşıyor: Oğlum bana gelemedi, ben oğluma geldim

5 Haziran 2019 at 12:19
İzmir Adliyesine iki yıl önce PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda olası bir faciayı canı pahasına engelleyen şehit polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, Ramazan Bayramı'nda hüznü ve gururu bir arada yaşıyor. Şehit babası Fethi Sekin: "Benim Fethi'm her bayram baba ocağına gelir, bizi yalnız bırakmazdı. Bugün bayram, oğlum bana gelemedi ama ben oğluma geldim" açıklamasında bulundu.

THY yasak dinlemedi, yolcu sayısı arttı

16 Mayıs 2017 at 07:20
Aralarında İstanbul'un da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından ABD'ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda 22 Mart tarihinde başlatılan uygulamayla yolcuların uçağa cep telefonundan büyük elektronik cihazları sokmaları yasaklandı. Yasağın başlamasıyla Türk Hava Yolları’nın (THY), yolcu sayısında düşüş beklenirken tam tersi oldu. THY’nin İstanbul’dan New York’a yaptığı seferlerde yolcu sayısı Nisan ayında yüzde 2.5 artarak 49 bin yolcuya ulaştı.

Mahkemenin durdurduğu Yeşil Yol planına bakanlıktan ikinci onay çıktı

21 Ekim 2016 at 13:00
Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol projesini de kapsayan ve TEMA Vakfı tarafından açılan davada ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verilen 1/100.000 ölçekli ‘Çevre Düzeni Planı’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeniden düzenlenerek onaylandı. Yeşil Yol projesinin önünü açan Çevre Düzeni Planı onayının yargı kararlarına aykırı olark yapıldığını öne süren TEMA Vakfı, karara tepki gösterdi. 

💾

Son Dakika: A Milli Takım için flaş karar! Hamit Altıntop Almanya'da görüşmeleri başlatıyor...

11 Eylül 2021 at 07:16
A Milli Takım'da Şenol Güneş sonrası yeni teknik direktörün kim olacağı merak konusu. TFF’de şu an için ‘Dünya Kupası elemelerinde kalan 4 maç için geçici bir hoca getirme’ formülü ağır basarken Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, önümüzdeki hafta görüşmeleri başlatacak. İşte detaylar...

❌
❌