Okuma görünümü

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.

Sakatlanan Johnny Depp konserlerini erteledi! İstanbul konseri olacak mı?

Sakatlanan Johnny Depp konserlerini erteledi! İstanbul konseri olacak mı?

Üyesi olduğu müzik grubu Hollywood Vampires ile turneye çıkan Johnny Depp, ağrılı bir sakatlık geçirdiği için bazı konserlerini erteledi. Şimdi gözler 10 Haziran'daki İstanbul konserinde!

Johnny Depp'i konser sahnesinde görmek isteyen hayranlarına kötü haber! 59 yaşındaki ünlü aktör, Hollywood Vampires adlı müzik grubuyla çıktığı turnesinin ABD ayağını ertelemek zorunda kaldı. Depp'in konserleri erteleme nedeninin ağrılı bir yaralanmadan kaynaklandığı bildirildi.
Depp'in yanı sıra Alice Cooper, Joe Perry ve Tommy Henriksen'den oluşan Hollywood Vampires grubu adına Twitter'dan yapılan açıklamada, "Hollywood Vampires'ın ABD turnesi kapsamında bu hafta yapılacak üç konserini iptal emek zorunda kaldığını paylaşmaktan dolayı üzgünüz" denildi. "Johnny'nin ayak bileğinde oluşan ağrılı incinme nedeniyle doktoru seyahat etmemesini tavsiye etti" denilen açıklamada, Depp'in bu durumdan dolayı sarsıldığı ve bir an önce iyileşerek Avrupa turnesine devam etmek istediği belirtildi.
Johnny Depp ve grubunun normal takvime göre, bugün ABD'de Manchester şehrinde, yarın Boston'da ve 1 Haziran'da da New York'ta konseri vardı. Ancak bu konserler temmuz sonuna ertelendi.
Hollywood Vampires'ın Avrupa turnesi programında 8 Haziran'da Romanya'nın Bükreş kenti ve ardından İstanbul da yer alıyor. Depp, 2012'den beri içinde yer aldığı rock grubu Hollywood Vampires ile 10 Haziran'da İstanbul'da hayranlarıyla buluşacak. Daha önce pandemi nedeniyle ertelenen konser, Lifepark'ta yapılacak.
Grupta Jonny Depp, hem şarkı söylüyor hem de bas gitar, ritİm ve klavyelerde yer alıyor. Konserin biletleri 890 TL'den başlıyor, 3500 TL'ye kadar çıkıyor. Hayranları, ayak bileği incinen Depp'in Avrupa turnesine kadar iyileşip iyileşmeyeceği haberini merakla bekliyor.
Eski eşi Amber Heard'den olaylı bir şekilde boşanan ve ardından ses getiren şiddet davasıyla gündemde olan Depp, sinemaya Fransız yapımı  en son, "Jeanne du Barry" filmiyle dönmüş, uzun zaman sonra ilk kez Cannes Film Festivali kırmızı halısında kameraların karşısına geçmişti.

Pedro Pascal'dan Game of Thrones hayranları itirafı: Gözlerim enfeksiyon kaptı

Pedro Pascal'dan Game of Thrones hayranları itirafı: Gözlerim enfeksiyon kaptı

"Game of Thrones" dizisinde canlandırdığı Oberyn Martell karakterinin trajik ölüm sahnesiyle hafızalara kazınan Pedro Pascal, dizi hayranlarının bu sahneyi yeniden canlandırması için yoğun taleple karşılaştığını,ü bu nedenle enfeksiyon kaptığını anlattı.

Pedro Pascal, hayranları yüzünden hastalandığını anlattı. 48 yaşındaki Şili asıllı Amerikalı oyuncu, Variety dergisinin "Actors on Actors" adlı röportaj serisine konuk oldu ve Game of Thrones hayranlarından göz enfeksiyonu kaptığını açıkladı.
2011 ile 2019 arasında sekiz sezon yayınlanan ve tüm dünyada bir fenomene dönüşen "Game of Thrones" dizisinde Oberyn Martell karakterine hayat veren Pascal, dizideki meşhur ölüm sahnesinin pek çok hayranı tarafından fotoğraf çektirirken yeniden canlandırılması isteğiyle karşılaştığını anlattı.
Dizide Pascal'ın hayat verdiği Oberyn Martell karakteri, Gregor Clegane adlı karakter tarafından dövüş sonunda gözleri oyularak öldürülmüştü.
Pascal, "İnsanlar selfie çekilirken parmaklarını gözlerime sokarak poz vermek istiyorlardı. Başlarda karakterin başarısından dolayı çok heyecanlı ve mutluydum, izin verdim. Ama sonra göz enfeksiyonu kaptım" diye konuştu.
Pascal, kırmızı halı pozlarında da sık sık gözlerinin oyulma sahnesini canlandırmıştı.
Ünlü aktör, en son mayıs ayı başında yapılan Met Gala'da Valentino imzalı cesur bir kıyafetle boy göstermişti.

İranlı modelin idam ipi göndermeli kıyafetine tepki

İranlı modelin idam ipi göndermeli kıyafetine tepki

İran'daki idamlara dikkat çekmek için Cannes Film Festivali kırmızı halısına idam ipli kıyafetle çıkan İranlı model Mahlagha Jaberi, dikkati başka yöne çektiği gerekçesiyle tepki çekti.

İranlı model Mahlagha Jaberi, Cannes Film Festivali kırmızı halısında giydiği, İran'daki idamlar konusuna dikkat çeken kıyafetiyle çok konuşuldu. Jaberi'nin elbisesinin boyun kısmında idam ipi şekli ve etek kısmında da İngilizce olarak, "İdamları durdurun" yazısı yer alıyordu. 33 yaşındaki Jaberi, Instagram sayfasına da "İran halkına adandı" notuyla Cannes Film Festivali kıyafetini gösteren bir video koydu. Jaberi, İngilizce olarak "İran'da idamları durdurun" şeklinde etiket kullandı.
Mahsa Amini protestolarıyla bağlantılı olarak İran'da son 18 günde en az 90 kişi idam edildi. Norveç merkezli İran İnsan Hakları grubuna göre, bu ay, ülkenin son beş yılının "en kanlı mayıs ayı" olarak tarihe geçti. Jaberi'nin videosu ve kıyafet seçimi internette viral hale geldi. Gazeteciler ve siyasi yorumcular İranlı modele bakış konusunda ikiye ayrıldı. Kimisi övgüler yağdırırken, bir kısım isim de İranlı modele ateş püskürdü. İranlı hükümet yetkilileri de Jaberi'ye tepki gösterdi.
Solcu gazeteci Yashar Ali, İranlı modelin tercihini "utanç verici" olarak nitelendirdi. Ali, modelin, İran'daki protestocuların marşı haline gelen şarkı eşliğinde kendini ve elbisesini sergilemesinin kimseye bir faydası olmadığını söyledi. Hudson Enstitüsü'nden Michael Doran da Jaberi'nin, dikkatleri protestolardan alıp elbisesine odakladığını söyleyerek eleştirdi. Eski Ukrayna İçişleri Bakanı Yardımcısı Anton Gerashchenko ise Jaberi'nin bu elbiseyi tercih etmesinin "cesur bir hareket" olduğunu söyleyerek, "İran'da sadece bu yıl 200'den fazla kişi idam edildi. Kadınlar siyasette daha fazla söz sahibi olsaydı belki de savaşlar olmazdı" diye yazdı.
Jaberi, stil tercihine gelen eleştiriler sonrası Instagram hesabından bir açıklama yaptı. İranlı model, "Cannes'ın ihtişamını gözlemlemek, ama daha da önemlisi medyanın dikkatini İran halkının haksız infazlarına çekmek için bir moda ifadesi yaratmak istedik. Ne yazık ki Cannes Film Festivali'nde siyasi açıklamalara izin verilmiyor ve güvenlik görevlileri elbisemin arkasını göstermemi engelledi ama ilmiğin anlamı çok iyi anlaşıldı" diye yazdı.

Cemile Çakır’dan Ay serisi

Şair, Yazar ve Gazeteci Cemile Çakır’ın altı romanı, Klaros Yayınları’ndan çıktı. Ay serisi, İffet’in Gelinliği, Yitik Menekşe ile birlikte bir nehir roman olma özelliğini taşıyor.

Umut, mutluluk ve gurur

Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Kuru Otlar Üstüne filmindeki performansıyla Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu seçildi. Bu dalda ödül kazanan ilk Türkiyeli kadın oyuncu oldu.

Kuru Otlar Üstüne filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Kuru Otlar Üstüne ne zaman vizyona girecek?

Fransa’da düzenlenen 76’ncı Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Festivalde bir ödül de Türk oyuncuya verildi. Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Kuru Otlar Üstüne filminde rol alan Merve Dizdar, “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Bu ödül sonrasında Merve Dizdar'ın ödül aldığı Kuru Otlar Üstüne filmiyle ilgili detaylar araştırılmaya başlandı. Peki, Kuru Otlar Üstüne filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Kuru Otlar Üstüne nerede çekildi? İşte o filme dair detaylar.

Merve Dizdar kaç yaşında, kimdir, hangi dizilerde oynadı? (Merve Dizdar evli mi?)

Merve Dizdar kaç yaşında, kimdir, hangi dizilerde oynadı? (Merve Dizdar evli mi?)

76. Cannes Film Festivali'nde Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü alan Merve Dizdar kaç yaşında, nereli, evli mi? Merve Dizdar, bugüne kadar hangi film, dizi ve projelerde yer aldı? İşte Merve Dizdar hakkında merak edilenler ve sanatçının biyografisi...

Merve Dizdar, 76. Cannes Film Festivali'nde Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki "Nuray" rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.
Star TV'nin sevilen dizisi Ömer'de Reşat kızı, Ömer'in ablası Nisa karakterine de hayat veren Merve Dizdar'ın kaç yaşında, nereli ve evli olup olmadığı da merak ediliyor. İşte Merve Dizdar'ın biyografisi...
25 Haziran 1986 yılında İzmir’de dünyaya gelen Merve Dizdar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda Kadir Has üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans eğitimini tamamlayan oyuncu, kariyerine Semaver Kumpanya ile başladı.
İlk sinema deneyimini "Bir Ses Böler Geceyi" filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, "Kavak Yelleri", "Geniş Aile", "Bir Yastıkta", "Doksanlar" gibi başlıca dizilerin yanı sıra "Masumlar Apartmanı" ve Star TV'nin sevilen dizisi Ömer'de yer aldı. Dizide Reşat kızı, Ömer'in ablası Nisa karakterine hayat veren Merve Dizdar ayrıca TRT Çocuk kanalında "Arkadaşım Bıdı" ve "23 Nisan Şenliğe Doğru" adlı çocuk programlarının sunuculuğunu da üstlendi.
Merve Dizdar, 2018 yılında evlendiği kendisi gibi oyuncu olan eşi Gürhan Altundaşar ile 2021 yılında boşandı.
Merve Dizdar ile Gürhan Altundaşar, ayrıldıktan sonra da arkadaş kalmaya devam etti.
Rol aldığı projelerdeki başarısıyla adından söz ettiren Merve Dizdar, boşanma kararı aldıktan sonra Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:
"Gürhan'la karşılıklı konuşarak ve arkadaş kalarak ayrıldık. Fakat bunun dışında ortaya atılan çirkin iddiaların hiç gerçeklik payı yok. Yapmayın böyle şeyler... Zor bir dönem yeterince. Ne Gürhan ne de ben birbirimizi aldatmadık. Kimseyle yasak aşk yaşamadık. Sadece bitti! Rica ediyorum."
2020 - Eltilerin Savaşı2019 - Bir Aşk İki Hayat2016 - Yok Artık 22013 - Mandıra Filozofu2011 - Bir Ses Böler Geceyi
2022 - Ömer2020 - Masumlar Apartmanı2020 - Mucize Doktor2017 - Vatanım Sensin2017 - 7 Yüz (Büyük Günahlar)2015 - Kertenkele2015 - Kırgın Çiçekler2015 - Çılgın Dershane2014 - Beş Kardeş2013 - Doksanlar2013 - Bir Yastıkta2012 - İnsanlar Alemi2012 - Kavak Yelleri
Merve Dizdar son olarak Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filminde "Nuray" karakterine hayat verdi. Dizdar, bu rolüyle 76. Cannes Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.
Film, Türkiye'nin ücra bir köyünde zorunlu hizmetini bitiren ve başka bir öğretmen olan Nuray (Merve Dizdar) ile karşılaşana kadar ayrılabileceğine dair umudunu yitiren genç resim öğretmeni Samet'i (Deniz Celiloğlu) konu alıyor.
Samet, Doğu Anadolu'nun ücra bir köyünde dört yıl zorunlu görev yaptıktan sonra İstanbul'a tayin edilme hayali kuran genç bir öğretmendir. Ancak meslektaşı Kenan ile birlikte iki kız öğrenci tarafından asılsız bir şekilde tacizle suçlanınca Samet'in hayalleri paramparça olur. Yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek başka bir öğretmen olan Nuray ile tanışınca işler değişir.

Cannes'dan ödülle dönen Merve Dizdar'a tebrik mesajları yağdı

Cannes'dan ödülle dönen Merve Dizdar'a tebrik mesajları yağdı

76. Cannes Film Festivali'nde Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Merve Dizdar'a sosyal medyadan tebrik mesajları yağdı.

76. Cannes Film Festivali’nde, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki performansıyla Merve Dizdar'a verildi.
Merve Dizdar adı anons edilirken önce büyük şaşkınlık ve ardından mutluluk yaşadı. Dizdar'ın ödül konuşmasında ise kadın hakları vurgusu öne çıktı.
Filmdeki "Nuray" karakterini tanımak için çok çalışmasına gerek kalmadığını belirten Dizdar, "Yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak, Nuray'ın ve Nurayların duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor" dedi.
Dizdar konuşmasını, "Bu ödülü, Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için ve kendisine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerim ve Türkiye'de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum" diyerek bitirdi.
Merve Dizdar, böylelikle Cannes Film Festivali'nde oyuncu olarak ödül kazanan 3'üncü Türk oldu.
Cannes Film Festivali'nde bu dalda ilk ödülleri, yine Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği "Uzak" ile 2003'te Mehmet Emin Toprak ile Muzaffer Özdemir kazanmıştı. Merve Dizdar, 20 yıl aradan sonra aynı ödüle layık görülerek büyük bir gurur ve mutluluk yaşattı.
Dizdar'a bu başarısından dolayı sosyal medyadan destek ve tebrik mesajları yağdı.  Merve Dizdar Twitter'da trend topic oldu.
Tebrik mesajı paylaşan isimlerin başında Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu, "Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar'ı yürekten kutluyorum." dedi.
Dizdar'ın ödül konuşmasında söylediği, "Türkiye’de hakkettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara" sözünü alıntılayan CHP lideri, "Bugün hep birlikte demokrasiyi armağan edeceğiz." ifadelerini kullandı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da "Ne güzel haber. Cannes Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar’ı tebrik ediyorum." dedi.
Armağan Çağlayan ise, "Merve Dizdar Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu seçildi. Tebrikler Merve Dizdar …. İyi haberlerin başlangıcı olsun … " ifadelerini kullandı.
Ünlü komedyen ve yönetmen Cem Yılmaz da mesajında, "Başarıların,mutluluğun daim olsun... Merve Dizdar Cannes 2023 en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi oldu." diye yazdı.
Hülya Koçyiğit: Sevgili Merve, seni gönülden tebrik ediyorum. Başarın ve alkışın bol olsun.
Gani Müjde: İlk güzel haber Merve Dizdar'dan geldi. Darısı diğer güzel haberlerin başına. Anladın sen onu...
Berna Laçin: Harikasın Merve Dizdar. Hiç tanışmadım ama çoook mutlu ve gururlu hissediyorum , helal olsun.
Mert Fırat: Kadın oyuncu dalında ödülü Nuri Bilge Ceylan imzalı “Les Herbes Secs” filmindeki rolüyle Merve Dizdar aldı. Gurur ve moral kaynağı.
Erol Evgin: Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı “Kuru Otlar Üstüne” filmindeki rolüyle Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar' yürekten kutluyorum. Ne büyük gurur...
Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği "Kuru Otlar Üstüne" filmi, Türkiye'de 12 Temmuz 2023'te sinemalarda vizyona girecek.

Merve Dizdar Cannes Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı

Merve Dizdar Cannes Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı

Merve Dizdar, 76. Cannes Film Festivali'nde Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı. Star TV'de yayınlanan "Ömer" dizisinde Ömer'in ablası "Nisa" karakterine de hayat veren Merve Dizdar kaç yaşında, nereli? Merve Dizdar bugüne kadar hangi film, dizi ve projelerde yer aldı? İşte Merve Dizdar'ın hayatı ve yer aldığı projeler...

Merve Dizdar, Cannes Film Festivali'nde Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki "Nuray" rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.
Film, Türkiye'nin ücra bir köyünde zorunlu hizmetini bitiren ve başka bir öğretmen olan Nuray (Merve Dizdar) ile karşılaşana kadar ayrılabileceğine dair umudunu yitiren genç resim öğretmeni Samet'i (Deniz Celiloğlu) konu alıyor.
Samet, Doğu Anadolu'nun ücra bir köyünde dört yıl zorunlu görev yaptıktan sonra İstanbul'a tayin edilme hayali kuran genç bir öğretmendir. Ancak meslektaşı Kenan ile birlikte iki kız öğrenci tarafından asılsız bir şekilde tacizle suçlanınca Samet'in hayalleri paramparça olur. Yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek başka bir öğretmen olan Nuray ile tanışınca işler değişir.
Filmde Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici, Ece Bağcı, Cengiz Bozkurt, Münir Can Cindoruk, Elif Ürse, Erdem Şenocak, Elit Andaç Çam, Nalan Kuruçim rol aldı.
Filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, yaptığı açıklamada, filmin erken yaşta ücra bölgelere gönderilen memur ve öğretmenlerin kişisel inançlarındaki kademeli düşüşü yansıtmasını istediğini söylemişti.
Merve Dizdar adı anons edilirken önce büyük şaşkınlık ve ardından mutluluk yaşadı. Konuşmasında ise kadın hakları vurgusu öne çıktı. İşte Merve Dizdar'ın Cannes Film Festivali'nde yaptığı o konuşma... İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
Dizdar ödül konuşmasında, "Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorudna bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak, Nuray'ın ve Nuraylar'ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor." dedi.
Dizdar konuşmasını, "Bu ödülü, Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için ve bu ödülü, kendisine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerim ve Türkiye'de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum" diyerek bitirdi. MERVE DİZDAR'DA TEBRİK MESAJLARI YAĞDI
Ödül alan Dizdar, festivalin resmi Twitter hesabından da paylaşıldı ve "En İyi Kadın Oyuncu ödülü Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Kutu Otlar Üstüne filmindeki rolüyle Merve Dizdar'ın oldu" notu düşüldü. İŞTE 76. CANNES FİLM FESTİVALİ'NDE ÖDÜL ALANLAR
"Kuru Otlar Üstüne" bu yıl 76’ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali'nin Ana Yarışma kategorisinde yarıştı.
Cannes Film Festivali'nde ilk gösterimi yapılan film, perde kapandığında dakikalarca ayakta alkışlanmıştı.
Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği "Kuru Otlar Üstüne" filmi, Türkiye'de 12 Temmuz 2023'te sinemalarda vizyona girecek.
Nuri Bilge Ceylan, 2014’te "Kış Uykusu" filmiyle Altın Palmiye ödülünü kazanmış, "Bir Zamanlar Anadolu'da", "Uzak" ve "Üç Maymun" filmleriyle ise Cannes Film Festivali’nden ödüllerle dönmüştü.
Merve Dizdar, Star TV'de yayınlanan "Ömer" dizisinde Ömer'in ablası "Nisa" karakterine de hayat veriyor.
25 Haziran 1986 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen 37 yaşındaki Merve Dizdar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapan Dizdar, tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp Craft Tiyatro'da devam ediyor.
İlk sinema deneyimini "Bir Ses Böler Geceyi" filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, "Kavak Yelleri", "Geniş Aile", "Bir Yastıkta", "Doksanlar" gibi başlıca dizilerin yanı sıra son olarak "Masumlar Apartmanı" adlı dizide yer aldı. Ayrıca TRT Çocuk kanalında "Arkadaşım Bıdı" ve "23 Nisan Şenliğe Doğru" adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlendi.
2018 yılında evlendiği kendisi gibi oyuncu olan eşi Gürhan Altundaşar ile 2021 yılında yollarını ayırdı.
Merve Dizdar, Cannes Film Festivali'nde kırmızı halı için Louis Vuitton imzalı pembe ve tek kolunu açıkta bırakan bir elbise giymeyi tercih etmişti. Üzerinde siyah bir bant detayı da barındıran elbise, sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulmuştu.
Pek çok takipçisi kendisini çok beğendiğini ancak kıyafetini başarısız bir seçim olarak gördüğünü yazmıştı. Dizdar'ın sosyal medya sayfasına, "Keşke bu kıyafeti giymeseydin", "Kolun alçıda zannettim" gibi mesajlar paylaşılmıştı.
Paylaşımları gören ünlü oyuncu Instagram hesabından, "Yorumlarınızı okudum. 'İğrenç, rezil, rüküş, bizi böyle mi temsil ettin, berbat bir seçim....' Aşırı üzülmüşsünüz, üzülmeyin. Ben çok mutluyum. Benim adıma bu kadar üzülmeyin" diyerek cevap vermişti.
Dizdar ayrıca, "Bu, tartışmaya kapalı bir konu. Çünkü beni böyle kabul etmek zorundasınız. Kabul edeceksiniz ya da beni sevmeyeceksiniz. Ben böyle seviyorum. İçinde o kadar iyi hissediyordum ki, bu benim için daha önemli. Çocukluğumdan beri böyleyim. Her güzel kıyafetin üstüne küçük bir şey yapmak isterim. Beni böyle kabul edeceksiniz. Başka işiniz gücünüz vardır. Belli ki bu kıza etki etmiyor bu" ifadesini kullanmıştı.

John Wick 5 geliyor

John Wick 5 geliyor

Keanu Reeves'in başrolde yer aldığı John Wick 4'ün dünya çapındaki gişe başarısının ardından, yapım şirketinden serinin hayranlarına beşinci film müjdesi geldi.

John Wick hayranları için müjdeli haber geldi. Yönetmen Chad Stahelski daha önce serinin devam edeceğini belirtmişti. Yapım şirketi Lionsgate de beşinci devam filmi haberini doğruladı.

John Wick 4, bu yılın başlarında sinemalarda büyük bir seyirci patlaması yaşadı. Keanu Reeves'in başrolde yer aldığı yaklaşık üç saatlik ilgi çekici aksiyon, dünya çapında gişe rekoru kırdı. Filmin mali başarısı göz önüne alındığında, Lionsgate'in serinin devam filmini çekme isteği doğal görülüyor.

Lionsgate Sinema Grubu Başkanı Joe Drake, önceki gün yatırımcılarla yaptığı toplantıda John Wick 5 için çalışmalara başlandığını duyurdu. Drake, beşinci John Wick filminin oyuncu kadrosu, çıkış tarihi veya konusu ile ilgili açıklama yapmadı.

John Wick 4'ün (John Wick: Chapter 4) sonunda John Wick'in (Keanu Reeves) cenaze töreninin yapılması, bir devam filmini zorlaştırıyor. Fakat seyirciler Wick'in cansız bedenini hiç görmüyor. Beşinci filmin senaryosunun da buradaki açıklıktan faydalanarak yazılabileceği düşünülüyor.

John Wick 5'in yakın bir gelecekte ortaya çıkma olasılığı çok düşük. Çünkü serinin diğer filmleri arasında en az iki, en fazla 4 yıllık zaman aralıkları var. John Wick 4, dünya çapında 400 milyon doların üzerinde hasılat yakalamayı başardı. Bu da John Wick 4'ü serinin en başarılı filmi haline getirdi. Dört filmin Serinin toplam kazancı ise 1 milyar dolar barajını aştı. DEVAM FİLMİ VE DİZİSİ DE GELİYOR Öte yandan Drake, John Wick evreninde geçen The Continental dizisi ile Ballerina spin-off'u için de çalışmaların devam ettiğini belirtti. John Wick serisinin ilk spin-off'u olan Ballerina, John Wick 3 ve 4'teki olaylar arasında geçiyor. Ana de Armas'ın başrolünü üstleneceği filmin 7 Haziran 2024'te vizyona girmesi hedefleniyor. 1970'lerde geçen The Continental'daysa Mel Gibson ve Colin Woodell gibi isimler yer alıyor. Dizinin Eylül 2023'te seyirciyle buluşması planlanıyor.
❌