Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 3 Aralık 2023Cumhuriyet

CHP lideri Özgür Özel'den Erdoğan'a sert yanıt: Rüşveti yönetiyorsun

3 Aralık 2023 at 03:00
Antalya’da genel başkan Özgür Özel liderliğinde kampa giren CHP milletvekilleri yeni dönemi masaya yatırdı. Sunum yapan Özel, CHP’li belediyeleri hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi. Özel, “Yolsuzluğu, rüşveti yönetip siyasetini oralardan finanse ediyorsun ama başkalarına kara çalıyorsun” dedi.

CHP'li Oğuz Kaan Salıcı: Kimse bölünme beklemesin

3 Aralık 2023 at 03:00
CHP’de Özgür Özel’in kazandığı kurultay sonrası Denge ve Denetleme Listesi çıkartan İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, bundan sonraki sürece ilişkin, “Parti içi kurullarda da parti başarılı olsun diye sözümüzü söylemeye devam edeceğiz. CHP’nin bölünmesini bekleyen varsa daha çok bekler” dedi.

Muhalefet öneriyor, iktidar reddediyor!

3 Aralık 2023 at 03:00
Türkiye Cumhuriyeti, 30 Ekim 2023 itibarıyla ilk 100 yılını tamamlayarak, ikinci 100. yılına girdi. Ancak iktidar bloku, özellikle cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte etkisizleştirdiği Meclis’te çoğunluğuna dayanarak muhalefetin yurttaşların sorunlarına ilişkin önerilerini, 30 Ekim itibarıyla da reddetmeyi sürdürdü.

İYİ Parti'den istifa etmişti... Faruk Köylüoğlu: Seçmen işbirliği yapar

3 Aralık 2023 at 03:00
İYİ Parti’nin seçimlere 81 ilde kendi adayıyla girme kararına karşı çıktığı için görevinden istifa eden eski Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, İYİ Parti’nin (Genel İdare Kurulu) GİK’te yarın alacağı ittifak kararına ilişkin “İnşallah doğru yolu bulurlar. Bu tip kararları çok geciktirmemek lazım. Geciktirdikçe seçmen sandıkta doğru adayı görürse işbirliği yapar. Yerel seçimin ruhunda var” ifadelerini kullandı.

TKP: Hamas bir terör örgütü değildir

3 Aralık 2023 at 03:00
Türkiye Komünist Partisi (TKP) dün Ankara Makine Mühendisleri Odası’nda Filistin konulu bir açık oturum düzenledi. Oturumun açılış konuşmasını yapan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, “Filistin meselesi ulusal veya dinler arası bir problem değil, sınıfsal bir meseledir” dedi.

'Yetenekli' Katar: İktidar, Tank Palet Fabrikası'nın işletme hakkının devrini savundu

3 Aralık 2023 at 03:00
Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Tank Palet’in Katar’a “peşkeş çekildiği” eleştirisine yanıt verdi. Sadece “işletme hakkının devredildiğini” belirten Güler, amacın “yeni yetenekler kazanmak olduğunu” ileri sürdü. Muhalefet, “Bu bir hata. Katar bize ne katabilir?” tepkisini gösterdi.

Dün — 2 Aralık 2023Cumhuriyet

Canan Kaftancıoğlu eski işine döndü

2 Aralık 2023 at 14:02
Eski CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, görevinin sonlanmasının ardından doktorluk mesleğine geri döndü. Kaftancıoğlu, kurucularından olduğu tıp merkezinde yöneticilik yapıyor.

İmamoğlu iktidarın 'imar' planını açıkladı: 'Allah bu şehri onlardan korusun'

2 Aralık 2023 at 13:00
5. TMMOB İstanbul Kent Sempozyumu’nun açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, zaman zaman İstanbul’a muhafızlık etmek durumunda kaldıklarını belirterek "İstanbul'u yönetmeye talip olduğunu duyduğumuz bir kısım arkadaşlar, bakanlıkta boğazın dibindeki bir yere planla, imarlı hale getirme çabasını dahi yaşadık." dedi.

Özgür Özel'den 'İYİ Parti ile ittifak' sorusuna yanıt

2 Aralık 2023 at 11:06
Antalya'da açıklamalarda bulunan CHP lideri Özgür Özel, "Türkiye’de psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek" diye konuştu. Özel ayrıca 'İYİ Parti ile ittifak' sorusuna da yanıt verdi. İYİ Parti ile ittifak olup olmayacağına yönelik de değerlendirmelerde bulunan Özel, İYİ Parti'nin 4 Aralık'taki GİK toplantısına işaret ederek "Çıkacak her karara saygılıyız" dedi.

Dünden önceki günCumhuriyet
❌
❌