Normal görünüm

Yeni makaleler mevcut. Sayfayı yenilemek için tıklayın.
Bugün — 31 Mart 2023Cumhuriyet

Milliyetçi Türkiye Partisi'nden Kemal Kılıçdaroğlu'na destek kararı

31 Mart 2023 at 10:48
Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Milliyetçi Türkiye Partisi'nden destek kararı geldi. Partinin açıklamasında "Türk Milliyetçileri olarak başarı dileklerimizle birlikte samimi desteğimizi, seçim sonrasında güven duygumuzu ve devlet yönetimimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'samimiyetine, dürüstlüğüne ve namusuna' emanet ediyoruz" denildi.

Dilekçeyi aynı kişi vermiş... Kılıçdaroğlu ve İnce'nin adaylığına yapılan itirazların ayrıntısı ortaya çıktı

31 Mart 2023 at 10:23
Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığına yönelik Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yapılan itirazların ayrıntısı ortaya çıktı. Adem Çevik isimli bir kişinin hazırladığı şikâyet dilekçesinde, "Kılıçdaroğlu yargıya talimat verdi, İnce Kuran kurslarını kapatacağını söyledi" ifadeleri yer aldı.

Avukatı duyurdu: 'Sedat Peker' yazılı Ramazan kolilerini dağıtanlara gözaltı iddiası

31 Mart 2023 at 09:26
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, Pendik'te Ramazan kolisi dağıtan çok sayıda kişinin gözaltına alındığını iddia etti. Barkın gözaltların, söz konusu kolilerin üzerinde 'Sedat Peker' yazısı olduğu için yapıldığını savundu. Geçen yıl da Peker'in adına koli dağıtan 10 kişi gözaltına alınmıştı.

ABD, Suriye'de İran destekli militanları hedef aldı

31 Mart 2023 at 07:53
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, ABD’nin geçtiğimiz hafta Suriye’deki İran destekli militanları hedef aldığı misilleme saldırılarında İran Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC) mensubu 8 kişinin öldürüldüğünü açıkladı.

Devlet Bahçeli kabul etmese de Hizbullah-HÜDA PAR ilişkisi akademide

31 Mart 2023 at 04:00
Cumhur İttifakı’nı desteklediğini ve AKP listelerinden seçime gireceğini açıklayan HÜDA PAR’la “terör örgütü Hizbullah’ın bağlantısı” tartışılırken Hizbullah’ın eylemlerinin akademik çalışmalara da yansıdığı ortaya çıktı. 2016’da hazırlanan bir yüksek lisans tezinde, Hizbullah’ın terör eylemleri anlatılırken siyasi sürecine ilişkin ise “2012 yılında Hizbullah tarafından Mustazaflar Hareketi olarak ilan edilen siyasileşme süreci, 2013 yılında Hür Dava Partisi’nin kurulması ile resmileşmiştir” denildi.

AKP'de HÜDA PAR rahatsızlığı!

31 Mart 2023 at 04:00
HÜDA PAR’ın seçime AKP’nin listelerinden katılacağını açıklaması partide tartışmaya neden oldu. AKP’nin teşkilatlarının “doğuda HÜDA PAR’lı adayları istemediği” ifade edildi. HÜDA PAR’lıların batıdaki büyükşehirlerde “aday yapılacağı” ileri sürüldü.

Saadet, DEVA ve Gelecek arasında ittifak içi ittifak formülü görüşülüyor: Hedef sandık güvenliği

31 Mart 2023 at 04:00
Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi arasında “ittifak içi ittifak” görüşmeleri devam ediyor. Saadet Partisi’nin önerisi kabul edilirse 180 bin civarında sandık korumaya alınacak. DEVA ve Gelecek Partisi ise ilk defa girecekleri seçime logolarıyla katılarak oy oranlarını görmek istiyor.

Hukukçulardan YSK'nin Erdoğan kararına tepki: Kasten suç işlediler

31 Mart 2023 at 04:00
Referandumda mühürsüz oyları kabul eden, İBB seçimlerini yenileyen, parmak boyasını reddeden Yüksek Seçim Kurulu (YSK), tüm itirazlara karşın Erdoğan’ı üçüncü kez cumhurbaşkanlığı aday pusulasına koydu. 14 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan, Kılıçdaroğlu, İnce ve Oğan yarışacak. Hukukçular, “YSK, bu karar ile anayasayı ve uluslararası anlaşmaları çiğnedi, yok saydı ve ihlal etti. YSK üyeleri kasten suç işledi. Siyasal erk korumasıyla kendilerini fiili bir dokunulmazlık içinde hissediyor olabilirler. Ancak bu erk değiştiğinde mutlaka yargılanacaklar” dedi.

Dün — 30 Mart 2023Cumhuriyet

HDP'den seçim bildirgesi

30 Mart 2023 at 21:40
14 Mayıs’taki seçimlere Yeşil Sol Parti çatısı altında girme kararı alan HDP, “Buradayız, birlikte değiştireceğiz” sloganıyla seçim bildirgesini açıkladı.

İmamoğlu'ndan 'ince' gönderme: 'Bu birliğin dışında kalacağım' diyen hata yapar

30 Mart 2023 at 19:44
İBB Başkanı İmamoğlu, Edirne'de katıldığı programda, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere ilişkin konuştu. Seçimlerden iyi bir sonuç almak için 'birleşme'nin önemine vurgu yapan İmamoğlu, "‘Ben bu birliğin dışında kalacağım, kendi gücümü göstereceğim’ diyen hata yapar. Başkasının ekmeğine yağ sürer" dedi.

İYİ Parti'den Erdoğan'ın adaylığının kabul edilmesine tepki: 'Hukuk hiçe sayıldı'

30 Mart 2023 at 19:25
İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığına yapılan itirazların reddedilmesine ilişkin, “Bugün YSK tarafından verilen kararda, anayasanın açık kuralına rağmen hukukun en temel kaideleri hiçe sayılarak, anayasayı kendilerinin ve daha doğrusu bir kişinin görüş, istek ve inançları, hatta ideolojileri doğrultusunda yorumlamaya çalıştıkları görülmüştür” dedi.

Tarlaya deprem konutu

30 Mart 2023 at 18:57
Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesiyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarının inşasına başlanırken, inşaatların tarım arazilerine yapılmasına tepkiler sürüyor.

❌
❌